5 najlepszych programów do modelowania twardych powierzchni [FRESH LIST]

Podobnie jak w innych zawodach, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, aby odnieść sukces jako artysta o twardej powierzchni. W szczególności będziesz potrzebować najlepszego oprogramowania do modelowania twardych powierzchni i przepełnienia kreatywności przy absolutnym minimum.

Rzeczywiście, tak bardzo oprogramowanie stwarza ryzyko pozostania w tyle przez konkurencję, nawet jeśli jesteś pro projektantem.

Na szczęście istnieje wiele doskonałych programów dla projektantów twardych powierzchni, ale zanim je zobaczymy, usuńmy podstawy.

Czego szukać w oprogramowaniu do modelowania twardych powierzchni

To prawda, że ​​większość dostępnych opcji spełnia swoje zadanie. Istnieją jednak wyraźne różnice w przepływie pracy, interfejsie, dodatkach i takich zmiennych.

Jako artysta sprowadza się to do pytania, czy interfejs działa dla Ciebie, branży, do której należysz, i innych kwestii, takich jak twoje doświadczenie.

To powiedziawszy, jakość produktu końcowego powinna być głównym wyznacznikiem. Ponadto oprogramowanie powinno sprawić, że proces projektowania będzie płynny, aby Twoja kreatywność mogła zabłysnąć.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do modelowania twardych powierzchni?

Co ciekawe, w ostatnich latach artyści zaangażowali się w gorącą debatę na temat tego, które jest naprawdę najlepszym oprogramowaniem do modelowania twardych powierzchni.

Nazwy takie jak Maya, 3DS Max, a nawet nadchodzący Blender zostały uznane za najlepsze.

Istnieją dziesiątki innych opcji, zarówno opartych na subskrypcji, jak i darmowych, z których każda ma swoje zalety i wady.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do twardych powierzchni? Oto, co myślą nasi redaktorzy i projektanci wewnętrzni.

 • Oto najlepsze oprogramowanie do modelowania twardych powierzchni

  1

  Autodesk Maya (wybór redaktora)

  modelowanie twardej powierzchni maya

  Imponująca kolekcja potężnych narzędzi do modelowania Maya wyprzedza konkurencję o mile.

  Co więcej, interfejs został niedawno zmieniony i teraz jest wyposażony w rewolucyjny zestaw narzędzi UV z ulepszonymi narzędziami i funkcjonalnością.

  Będziesz więc pokochał sposób, w jaki wszystko ułatwia przepływ, zaczynając od łatwiejszego modelowania symetrycznego w wyniku ulepszonego narzędzia do symetrii.

  Podobnie, jego słynny zestaw narzędzi do rzeźbienia pomaga rzeźbić i przekształcać modele w bardziej intuicyjny i artystyczny sposób.

  W ten sam sposób wydajna biblioteka Mayi poprawia spójność operacji logicznych, dzięki czemu świetnie nadaje się do modelowania wielokątów.

  Interaktywne przepływy pracy, wygląd i działanie zostały zaprojektowane tak, aby pomóc artystom z twardej powierzchni pracować szybciej i dostarczać oszałamiające twory z twardej powierzchni.

  Oczywiście, oprogramowanie jest nieco drogie, ale jego świetność w pełni kompensuje dziurę, którą wypala w twojej kieszeni.

  Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną Maya i cieszyć się jej dobrocią przez 30 dni.

      — Pobierz teraz Autodesk Maya

  • 2)

   AutoDesk 3ds Max (zalecane)

   modelowanie twardych powierzchni 3ds maxAutodesk 3DS MAX - Konstrukcja samochodumodelowanie twardych powierzchni 3ds maxmodelowanie twardych powierzchni 3ds maxmodelowanie twardych powierzchni 3ds max3DS Max jest uważany za szybszy w przypadku wymagających projektów modelowania powierzchni twardych. W rzeczywistości niektórzy z naszych redaktorów uważali, że jego narzędzia do projekcji UV i grupy wygładzające są znacznie lepsze niż prawie każde inne narzędzie firmy Autodesk.

   W związku z tym istnieje powszechne wrażenie, że 3DS Max jest punktem odniesienia w przypadku twardych powierzchni.

   Cóż, kiedy skanowaliśmy jego zdolności, trudno się nie zgodzić.

   Po pierwsze, możesz tworzyć modele na wiele intuicyjnych sposobów. Możesz także łatwo wyodrębnić informacje o swoim modelu, aby pomóc w planowaniu modyfikacji.

   Możesz również mieszać i mieszać do sześciu materiałów, aby stworzyć realistyczne modele twardej powierzchni.
   Programowe funkcje modelowania oparte na splajnie również zyskały entuzjastyczne recenzje, ponieważ są bardzo wydajne podczas tworzenia / edytowania formatów poli w modelowaniu powierzchni.

   Konkluzja? Oprogramowanie 3DS Max oferuje modele twardych powierzchni 3D o najwyższej możliwej jakości w znacznie krótszym czasie.

       — Zasubskrybuj Autodesk 3DS Max lub uzyskaj darmowy okres próbny

   • 3)

    ZBrush

    modelowanie twardych powierzchni

    Podczas gdy wielu artystów zna Zbrush jako narzędzie do modelowania organicznego, oprogramowanie oferuje również nieskończone możliwości modelowania na twardych powierzchniach.

    Od typowych zadań modelowania twardych powierzchni, takich jak wytłaczanie, znajdowanie twardości krawędzi, po używanie dynamesh do tworzenia wyrafinowanych twardych powierzchni — to wszystko.

    I sprawia, że ​​niektóre trudniejsze projekty wyglądają jak dziecinna zabawa…

    Na przykład jego funkcje umożliwiają użycie dostosowywanego zestawu narzędzi do dynamicznego dodawania / zmniejszania wielokątów według potrzeb.

    Następnie oprogramowanie oferuje także odświeżający sposób łączenia wielu elementów o zasadniczej geometrii.

    Wciąż tam stosowanie żywych booleanów nigdy nie było łatwiejsze, podczas gdy pętle paneli sprawiają, że tworzenie podwyższonych / obniżonych paneli jest dziecinnie proste.

    Podobnie jak pozostałe 5 najlepszych narzędzi, praca z twardą powierzchnią Zbrush jest znakomita i ogólnie sprawia przyjemność modelowania twardej powierzchni.

    Te moce i precyzja, jak można się było spodziewać, zainteresowały Zbrush studiami filmowymi, twórcami gier, ilustratorami i niezliczonymi projektantami na całym świecie.

    I, och, cena Zbrusha jest znacznie przystępniejsza.

    Pobierz Zbrush za darmo

    • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do animacji 2D na komputery z systemem Windows

    4

    Mikser

    blender do modelowania twardych powierzchni

    Eksperci twierdzą, że Blender może stać się najlepszym oprogramowaniem do modelowania twardych powierzchni w niezbyt odległej przyszłości.

    Już teraz program ten robi duże wrażenie w branży gier dzięki kilku gigantom gier znanych jako wielbiciele.

    Teraz, jeśli nie masz budżetu na Mayę i jej równie drogiego rywala 3DS Max lub jeśli jesteś fanem otwartego oprogramowania, docenisz ogromny potencjał darmowego Blendera na twardych powierzchniach.

    Wśród najważniejszych jest wyjątkowa wydajność w manipulowaniu różnymi powierzchniami na poziomie wielokąta wraz z dostępnością wszystkich popularnych narzędzi do modelowania.

    Jest tak elegancki jak jego konkurenci i na pewno uważa się, że jest on przygotowany do produkcji najwyższej klasy realistycznych modeli.

    Program jest zoptymalizowany pod kątem obiektów o twardej powierzchni i zapewni Ci niesamowite filmy science fiction, rzeczywiste konstrukcje robotów, rekwizyty środowiskowe i wiele innych.

    Dobra, jego obsługa jest wciąż powolna, ale jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że jest darmowy.

    Ponownie, rosnąca społeczność blendera jest bardzo pomocna i gotowa do pomocy, gdy masz kłopoty.

    Pobierz Blender

    • 5

     Modo

     modelowanie twardych powierzchni filmów

     Pomimo zwiększonych możliwości dla artystów, narzędzia do modelowania Modo pozostają ogromną atrakcją dla projektantów.

     Najbardziej atrakcyjna jest wszechstronność programu, co czyni go najlepszym wyborem dla wszystkich typów projektów związanych z modelowaniem twardych powierzchni.

     Niezależnie od projektu intuicyjność Modo, iteracyjne przepływy pracy projektowej i elastyczny montaż narzędzi pozwalają tworzyć bez wpadania przez typowe techniczne obręcze.

     A ze względu na wiele dodatków, Modo można dostosować do potrzeb każdego projektu modelowania, od koncepcji do produktu końcowego.

     Co więcej, bardzo solidny system modelowania proceduralnego Modo umożliwia szybkie dodawanie kilku poziomów drobnych szczegółów.

     Ustawienia wstępne przeciągania i upuszczania są również darem niebios i pozwalają artystom szybko tworzyć pożądany wygląd.

     Jeśli nie, można po prostu wybrać z ogromnej biblioteki oprogramowania niezwykle realistycznych materiałów fizycznych.

     Krótko mówiąc, bez względu na to, czy jesteś weteranem, czy początkującym, finezja Modo daje ogromną swobodę twórczą, aby zaprezentować swój naturalny talent artystyczny.

     Ceny różnią się i są duże zniżki dla przedsiębiorstw.

     Pobierz wersję próbną Modo(najnowsza wersja) lub subskrybować.

     Dolna linia

     Jak widać, istnieje wiele znakomitych programów, wszystkie zaliczane do najlepszych programów do modelowania twardych powierzchni.

     Aby uniknąć rozczarowań, pamiętaj o rozważeniu przepływu pracy, możliwości i elastyczności każdego oprogramowania.

     Kwestia twojego budżetu jest również kluczowa, podobnie jak twój zestaw umiejętności.

     Jak zwykle, zawsze zaczynaj od wersji próbnej, jeśli całkowicie zgubisz.

     WIĘCEJ ZASOBÓW:

     • 5 najlepszych programów do drukowania 3D, które ożywiają obrazy
     • Oprogramowanie do grafiki wektorowej: najlepsze narzędzia do tworzenia pięknych projektów
     • Jak uczynić tło przezroczystym w Paint and Paint 3D
Link do głównej publikacji