5 najlepszych konwerterów VHS na PC dla Windows 10

Taśmy VHS są już przestarzałe. Jeśli więc masz kilka nagranych taśm VHS zbierających kurz w szafce, musisz przekonwertować je na format cyfrowy do odtwarzania na komputerze.

Konwertery VHS na PC to pakiety, które zwykle zawierają urządzenie do karty wideo i oprogramowanie do konwersji VHS na format cyfrowy.

Karta adaptera do przechwytywania wideo łączy odtwarzacz VCR z komputerem, a następnie można dalej edytować wideo i dodawać je do uniwersalnej cyfrowej płyty za pomocą oprogramowania konwertera VHS na DVD.

Wybierając konwerter VHS na PC, musisz wybrać jeden z szeroką kompatybilnością urządzeń. Najlepsze konwertery VHS umożliwiają konwersję wideo do różnych formatów wyjściowych.

Ponadto będą zawierać oprogramowanie do edycji, za pomocą którego można udoskonalić cyfrowe filmy.

Możesz nawet użyć niektórych konwerterów VHS do optymalizacji filmów pod kątem odtwarzania na urządzeniach mobilnych i tabletach. To jedne z najlepszych pakietów konwerterów VHS na PC dla Windows.

Konwertuj VHS na DVD za pomocą tych programów

1

Vidbox Video Conversion Suite

Vidbox jest jednym z najprostszych konwerterów VHS na PC. Ten pakiet zawiera pole konwersji wideo, które nie jest dokładnie tym samym, co karta adaptera do przechwytywania wideo.

Ten konwerter VHS jest obecnie w sprzedaży detalicznej za 98,99 USD na Amazon, i możesz korzystać z Vidbox z platformami Windows od Vista do 10 i Mac OS X.

Jeśli chcesz również przekonwertować DVD na pliki cyfrowe, zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać najlepsze narzędzia do użycia.

Użytkownicy Vidbox mogą przechwytywać wideo z magnetowidu, kamery, odtwarzacza DVD, a nawet konsol do gier. Oprogramowanie Vidbox to kreator, który przeprowadzi Cię przez wszystkie wymagane kroki w celu konwersji taśm VHS do formatów cyfrowych.

Dlatego konwersja kaset za pomocą Vidbox jest dziecinnie prosta. Użytkownicy Vidbox mogą konwertować swoje filmy na MPEG1, MPEG2, WMV, MP4 i MOV lub wybrać nagrywanie ich na uniwersalną płytę cyfrową.

Możesz także wykorzystać Vidbox do konwersji audio na formaty cyfrowe, co jest kolejną zaletą. Mimo że Vidbox nie ma opcji edycji filmów, wciąż jest to szybki i prosty pakiet do konwersji filmów.

  • Otwórz tę stronę, aby sprawdzić Vidbox.

2)

Diamond Video Capture VC500

Diamond Video Capture VC500 to wysoko oceniany pakiet konwertera VHS, który zawiera oprogramowanie do edycji wideo PowerDirector.

Jest również wyposażony w kartę adaptera do przechwytywania wideo, która umożliwia podłączenie komputerów PC z odtwarzaczami VHS lub kamerami. Diamond VC500 jest kompatybilny z platformami Windows od XP w górę i kosztuje w Amazon 35,53 USD.

Najlepszą rzeczą w programie Diamond Video Capture VC500 jest prawdopodobnie oprogramowanie, które jest z nim związane.

Chcesz przekonwertować stare filmy na format cyfrowy? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i zrób to w mgnieniu oka.

PowerDirector to jedna z najlepszych aplikacji do edycji wideo dla systemu Windows, dzięki której można zastosować szeroki zakres przejść i efektów do filmów.

Możesz także użyć oprogramowania VC500 do wycinania scen z filmów i dodawania tekstu i dźwięku do materiału.

Showbiz to inne oprogramowanie dołączone do VC500, dzięki któremu możesz nagrywać filmy na DVD z dołączonymi menu i rozdziałami. VC500 zawiera więc wszystkie potrzebne Ci narzędzia wideo.

  • Otwórz tę stronę, aby sprawdzić Diamond Video Capture VC500.

3)

Roxio Easy VHS na DVD 3 Plus

Roxio Easy VHD na DVD 3 Plus to wszechstronny i intuicyjny konwerter VHS, za pomocą którego można konwertować zarówno taśmy VHS, jak i płyty winylowe na formaty cyfrowe.

Pakiet zawiera urządzenie USB do przechwytywania wideo Roxio, za pomocą którego można podłączyć większość urządzeń z wyjściami kompozytowymi.

Możesz użyć tego konwertera VHS na PC z platformami Windows od XP do 10. Roxio Easy VHD na DVD 3 jest obecnie dostępny za 59,99 USD.

Szukasz najlepszych konwerterów winylu na CD? Sprawdź tę listę, aby znaleźć nasze najlepsze typy.

Ten konwerter VHS jest wyposażony w własne ekskluzywne oprogramowanie do przesyłania filmów VHS bezpośrednio na komputer lub nagrywania ich na uniwersalny dysk cyfrowy.

Możesz także konwertować filmy na urządzenia z Androidem i iOS za pomocą Easy VHS na DVD 3.

Roxio Easy VHS to DVD 3 Plus pozwala użytkownikom przycinać filmy, stabilizować nagrania, dodawać efekty przejścia i tytuły, poprawiać równowagę kolorów i oświetlenie klipów oraz stabilizować nagrania.

Ponadto można skonfigurować dyski DVD zawierające nawigację w menu.

Najnowsza wersja Roxio Easy VHS umożliwia przesyłanie filmów na YouTube.

Karta adaptera Roxio Easy VHS jest również kompatybilna z wieloma innymi programami do przechwytywania wideo innych firm, dzięki czemu można jej używać z różnymi programami.

  • Otwórz tę stronę, aby sprawdzić Roxio Easy VHD na DVD 3 Plus.

4

AverMedia DVD EZMaker 7

AverMedia DVD EZMaker 7 to konwerter VHS, który robi znacznie więcej niż nagrywanie filmów VHS na DVD.

Dzieje się tak głównie dzięki wspaniałemu pakietowi multimedialnemu, który jest z nim związany. EZMaker 7 jest wyposażony w zwykły adapter karty do przechwytywania wideo, który można podłączyć za pomocą magnetowidu, kasety i odtwarzacza płyt winylowych.

Ten konwerter VHS jest zgodny z platformami Windows od XP w górę i Mac OS X 10.8 lub nowszym. EZMaker jest obecnie w sklepie Amazon ze zniżką 34,99 USD.

EZMaker 7 zawiera dwa oprogramowanie wideo Cyberlink. Możesz użyć PowerDirector 10 do edycji filmów.

Chcesz zakodować H.265 w systemie Windows 10? Sprawdź ten artykuł, aby znaleźć najlepsze narzędzia, które mogą wykonać zadanie.

To nie jest najnowsza wersja PowerDirector, ale nadal możesz dodawać ponad 500 efektów, tytułów i audio do filmów za pomocą tego oprogramowania.

PowerDirector umożliwia także stabilizację i przycinanie materiału. Ponadto możesz eksportować klipy do sześciu alternatywnych formatów plików i optymalizować materiał na urządzenia z systemem iOS, Android i Blackberry za pomocą edytora wideo.

PowerProducer 5.5 to inne oprogramowanie Cyberlink dołączone do EZMaker 7.

To oprogramowanie do tworzenia płyt DVD, za pomocą którego możesz szybko dodawać swoje filmy na dyskach Blu-ray i DVD. To oprogramowanie obejmuje także szereg dostosowywanych szablonów menu dla płyt.

PowerProducer umożliwia także użytkownikom wycinanie reklam z nagranych filmów, co jest przydatne. Tak więc wraz z pakietem PowerProducer i PowerDirector, EZMaker 7 zawiera jeden z najlepszych zestawów nośników konwertera VHS.

  • Sprawdź stronę EZMaker 7.

5

VHS na DVD 8.0 Deluxe

VHS na DVD 8.0 Deluxe jest jednym z najbardziej wszechstronnych pakietów oprogramowania konwertera VHS. VHS na DVD 8.0 Deluxe jest dostarczany ze sprzętem typu box, który zawiera połączenia RCA i S-Video.

Ten konwerter VHS przechwytuje kamerę i taśmy Beta, a także VHS. Konwerter VHS jest zgodny z systemem Windows 10/8/7 / Vista i kosztuje 79,99 USD.

Oprogramowanie VHS na DVD 8.0 zawiera tryb łatwego kreatora i tryb zaawansowany z bardziej rozbudowanymi opcjami.

W trybie łatwego kreatora oprogramowanie zawiera instrukcje obrazkowe, dzięki którym można szybko przekonwertować VHS na uniwersalny dysk cyfrowy.

Co więcej, ten konwerter VHS nagrywa wideo na dyski DVD szybciej niż większość alternatyw.

Tryb zaawansowany zawiera opcje edycji, za pomocą których można dodawać efekty specjalne, przejścia, nową muzykę i tytuły do ​​filmów oraz wycinać sceny.

Szukasz narzędzi do edycji wideo dla początkujących? Sprawdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

Tryb zaawansowany umożliwia także konfigurowanie dysków DVD i Blu-ray z dostosowanymi menu, przesyłanie klipów bezpośrednio do YouTube i optymalizację konwersji wideo do odtwarzania na urządzeniach z iOS.

VHS na DVD 8.0 zawiera także świetne narzędzia dodatkowe, których nie znajdziesz w wielu alternatywnych programach do konwersji VHS.

Na przykład możesz skonfigurować wideo pokaz slajdów za pomocą PhotoDVD. Użytkownicy VHS na DVD 8.0 mogą również korzystać z oprogramowania do nagrywania muzyki z płyt LP lub kaset do konwersji audio na pliki WMA lub CD.

  • Sprawdź stronę VHS na DVD 8.0.

To pięć konwerterów VHS, dzięki którym możesz ożywić swoje filmy VHS. Będą konwertować filmy do formatu cyfrowego w celu odtwarzania na DVD, Blu-ray Disc, odtwarzaczach multimedialnych na PC i innych urządzeniach.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji