4 najlepsze oprogramowanie do tworzenia ścieżek perkusyjnych bez prawdziwego perkusisty

Drumming to pasja, którą pielęgnuje wielu melomanów, a fizyczne automaty perkusyjne zaspokajały potrzeby do tej pory. Ale wraz z postępem technologii ludzie używają teraz najlepszego oprogramowania do tworzenia ścieżek perkusyjnych.

Programy automatów perkusyjnych są teraz częścią większości mikserów i urządzeń wejścia / wyjścia.

Podczas gdy automaty perkusyjne online lub oprogramowanie do edycji dźwięku pomagają tworzyć ścieżki, najlepsze oprogramowanie ścieżek perkusyjnych oferuje znacznie więcej. Internetowe automaty perkusyjne są znane z generowania krótkich próbek perkusji, ale tylko plików MIDI.

Z drugiej strony oprogramowanie pozwala tworzyć niesamowitą muzykę przy znacznie niższych kosztach w porównaniu do fizycznych automatów perkusyjnych.

Wybraliśmy najlepsze oprogramowanie do tworzenia ścieżek perkusyjnych, dzięki którym ścieżki perkusyjne brzmią tak realistycznie, jak to możliwe.

Twórz niesamowite ścieżki perkusyjne za pomocą tych narzędzi do produkcji muzyki

1

FL Studio

Najlepsze oprogramowanie FL Studio do tworzenia ścieżek perkusyjnych

FL Studio to jedno z najlepszych programów do ścieżek perkusyjnych, które oferuje kompletny pakiet z opcjami nagrywania, edycji, miksowania, aranżacji i komponowania muzyki na profesjonalnym poziomie. Oparty na DAW (Digital Audio Workstation) oferuje wyczerpującą atmosferę do produkcji muzyki.

Posiada wbudowaną funkcję plug-and-play oraz matrycę pad 4 x 16 GB. Użytkownicy mogą szybko dodawać wzorce do Sekwencera kroków lub mogą też przejść do trybu wydajności, aby odtwarzać na żywo i nagrywać notatki.

Pozwala także użytkownikom uruchamiać wzorce na podstawie ich wymagań. Podczas gdy mikser pozwala użytkownikom miksować i osiągać perfekcję na najwyższym profesjonalnym poziomie, Piano Roll wysyła notatki i dane automatyzacji do narzędzi wtyczek.

Mówiąc o nutach fortepianu, możesz również sprawdzić te wirtualne oprogramowanie fortepianowe na PC.

Jest wyposażony w jedną z najbardziej elastycznych list odtwarzania oraz w ponad 80 wtyczek z instrumentami i efektami do wyboru. Jako bonus oferuje również standardy VST 1, 2 i 3 oprócz szerokiej gamy wbudowanych instrumentów.

Z interfejsu wektorowego, opcji nagrywania ruchów sterowania na żywo i edycji, lub sterowania DJ na żywo, aby uzyskać dostęp do sterowania dotykowego, oferuje wiele.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna, aktualizacja zaczyna się od 99 USD

Pobierz wersję próbną Image Line FL Studio Fruity Edition

Pobierz Image Line FL Producer Edition

2)

Żniwiarz

Najlepsze oprogramowanie Reaper do tworzenia ścieżek perkusyjnych

Reaper to super konfigurowalne oprogramowanie, które pozwala użytkownikom stosować różne motywy. Zapewnia obsługę wielu bezpłatnych rozszerzeń, a jednocześnie oferuje wiele opcji renderowania.

Ponadto oferuje niekończące się utwory z niekończącymi się efektami. Jednym z najważniejszych aspektów tego oprogramowania jest to, że rzadko ulega awarii, w przeciwieństwie do innych programów DAW.

Szukasz najlepszego oprogramowania do nagrywania dźwięku? Oto nasze najlepsze typy

Jest to wydajne i profesjonalne oprogramowanie, które szybko się ładuje i jest mocno zakodowane. Będąc przenośnym, można go zainstalować i obsługiwać z dysku wymiennego lub sieciowego.

Do innych głównych funkcji należą solidne kanałowanie audio i MIDI, 64-bitowe wewnętrzne przetwarzanie dźwięku, wiele efektów na poziomie studyjnym i wiele innych.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna, wersja pro zaczyna się od 60 USD

Pobierz Reaper

3)

Śmiałość

Najlepsze oprogramowanie Audacity do tworzenia ścieżek perkusyjnych

Audacity jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych cyfrowych edytorów audio w tym darmowym i otwartym oprogramowaniu. Jest to jedno z najlepszych programów do tworzenia ścieżek perkusyjnych ze względu na bardzo wydajny wielościeżkowy edytor audio.

Jest to łatwa w użyciu platforma, która jest kompatybilna ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi (Windows, Mac OS X, GNU / Linux i więcej).

Chociaż może nagrywać na żywo za pomocą miksera lub mikrofonu, może nawet importować, edytować i mieszać muzykę. Umożliwia użytkownikom dalsze eksportowanie nagrań w wielu typach formatów plików, które obejmują kilka plików jednocześnie.

Oprogramowanie zapewnia obsługę dźwięku 16-bitowego, 24-bitowego i 32-bitowego. Co więcej, konwertuje częstotliwości próbkowania i formaty przy użyciu najwyższej jakości ditheringu i ponownego próbkowania.

Obsługuje także różne typy wtyczek, a mianowicie., LADSPA, LV2, Nyquist, VST i efekt Audio Unit. Użytkownicy mogą nawet modyfikować efekty Nyquist w edytorze tekstu lub tworzyć własne wtyczki.

Ponadto użytkownicy mogą łatwo edytować funkcje wycinania, kopiowania, wklejania i usuwania, a także niekończące się korzystanie z funkcji Cofnij i Ponów.

Manipulowanie ścieżkami i selekcjami za pomocą klawiatury, opcja przeglądania i wybierania częstotliwości w spektrogramie, opcja podglądu efektów LADSPA, LV2, VST i Audio Unit (macOS) w czasie rzeczywistym, to niektóre inne jego główne cechy.

Cena: bezpłatne i open source

Pobierz Audacity

4

Cakewalk — SONAR Home Studio

Cakewalk - najlepsze oprogramowanie SONAR Home Studio do tworzenia ścieżek perkusyjnych

Sonar Home Studio Cakewalk to kolejne bezpłatne i jedno z najlepszych programów ścieżek perkusyjnych znanych ze swojej innowacyjności. To jeden z najbardziej wszechstronnych pakietów do produkcji muzyki.

Ma połączenie zaawansowanej technologii, łatwego przepływu pracy i inspirującego interfejsu. Oprogramowanie pozwala użytkownikom na tworzenie kompletnych piosenek i występów przy użyciu kreatywnych narzędzi do pisania piosenek.

Pozwala także użytkownikom nagrywać występy z czystą jakością i niekończącymi się ścieżkami audio i MIDI.

Ponadto użytkownicy mogą również edytować utwory, takie jak, naprawiać, dostosowywać boisko, organizować sekcje i wiele więcej. Oferuje naturalny pro-studyjny dźwięk dzięki funkcji miksowania, która pomaga komponować ogromne, czyste i mocne miksy.

Z drugiej strony zintegrowane narzędzia masteringowe pozwalają użytkownikom na dopracowanie miksów w dopracowany sposób.

Użytkownicy mogą dalej eksportować swoje dzieła, a nawet publikować je bezpośrednio na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube itp.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna, pakiet zaczyna się od 49 USD

Pobierz Sonar Home Studio

Wniosek

Muzyk dobrze zna swoje wymagania podczas komponowania utworów. Jego najwyższym wymaganiem jest profesjonalna jakość dźwięków i utworów.

Tak więc, jeśli szukasz oprogramowania, które może pomóc ulepszyć tworzenie wysokiej jakości stojaków na perkusję, możesz spróbować z powyższej listy jednych z najlepszych programów do tworzenia ścieżek perkusyjnych.

Link do głównej publikacji