17 najlepszych stacji dokujących do laptopa z systemem Windows 10

Stacje dokujące do laptopa są niezwykle przydatnymi urządzeniami, ponieważ pozwalają na podłączenie dodatkowych urządzeń peryferyjnych do laptopa. Stacje dokujące są używane, jeśli chcesz przekształcić laptopa z systemem Windows 10 w standardowy komputer stacjonarny, podłączając inne urządzenia peryferyjne, a dziś pokażemy Ci najlepsze stacje dokujące do laptopów.

Jakie są najlepsze stacje dokujące do laptopa?

Możliwość podłączenia UD-3900 (zalecane)

stacje dokujące do laptopów z możliwością podłączenia UD-3900

Wtykany UD-3900 ma 7,5 cala wysokości i ma solidną konstrukcję. Tego doku nie można obracać, więc podczas korzystania z niego musisz utrzymywać go w pozycji pionowej, co może być wadą dla niektórych użytkowników. Ta stacja dokująca umożliwia podłączenie dwóch monitorów dzięki jednemu DVI i jednemu portowi HDMI z tyłu. Dodatkowe backporty obejmują cztery porty USB 2.0 i jeden port USB typu B, który łączy urządzenie z laptopem.

Z tyłu znajduje się port Ethernet oraz port zasilania. Z przodu znajdują się dwa porty USB 3.0, a także gniazda słuchawek i mikrofonu. Musimy wspomnieć, że to urządzenie jest również wyposażone w adapter DVI-VGA, dzięki czemu możesz używać tego urządzenia, nawet jeśli masz stary monitor VGA.

Stacja dokująca obsługuje rozdzielczość 2560 × 1440 podczas korzystania z HDMI. DVI obsługuje rozdzielczość 2048 × 1152, ale jeśli zdecydujesz się użyć adaptera VGA, będziesz mieć ograniczenie do rozdzielczości 1920 × 1200. Pamiętaj, że jeśli podłączysz dwa monitory do tej stacji dokującej, będziesz ograniczony do rozdzielczości 1920 × 1200.

Wtykowa UD-3900 to świetna stacja dokująca do laptopa, ale nie obsługuje rozdzielczości 4K.

 • Kup teraz na Amazon

Dell WD15

stacje dokujące do laptopów Dell-WD15

Dell WD15 jest wyposażony w czarny prostokąt, więc wygląda raczej elegancko. Dno stacji dokującej jest wykonane z antypoślizgowego materiału, który uniemożliwi ruch stacji dokującej. Stacja dokująca jest również wyposażona w klocek o mocy 130 W, który można wykorzystać do zasilania laptopa.

 • Jeśli chodzi o dostępne porty, to urządzenie ma z tyłu port HDMI, mini DisplayPort i VGA. Jest też port Ethernet, dwa porty USB 2.0 i jeden port USB 3.0. Oczywiście jest też gniazdo audio 3,5 mm i port zasilania. Z przodu znajdują się dwa porty USB 3.0, a także gniazdo słuchawek i mikrofonu. Jeśli chcesz chronić urządzenie, dostępne jest gniazdo blokady Kensington.

  Urządzenie obsługuje monitory 4K, ale jednocześnie można używać tylko jednego monitora 4K. Jeśli zdecydujesz się podłączyć dwa monitory, będziesz mieć rozdzielczość do 1080p.

  • Kup teraz na Amazon

  Podłączana stacja dokująca z potrójnym wyświetlaczem USB-C

  stacje dokujące do laptopów-Dock-USB-C-Triple-Display-Dock

  W przeciwieństwie do innych pozycji na naszej liście, podłączana potrójna stacja dokująca USB-C może pracować z maksymalnie trzema monitorami jednocześnie. Urządzenie ma 6,9 cala wysokości i jest wyposażone we wbudowany stojak, dzięki czemu można go używać tylko w pozycji pionowej.

  Jeśli chodzi o porty, stacja dokująca ma dwa porty HDMI, jeden dla wideo 4K i jeden dla wideo 2K. Jest też port DVI, gniazdo Ethernet, trzy porty USB 3.0 i port USB Type-C do podłączenia stacji dokującej do laptopa. Należy wspomnieć, że port USB Type-C służy zarówno do ładowania, jak i przesyłania danych. Przednia strona urządzenia ma port USB typu C, port USB 3.0 oraz gniazda słuchawek i mikrofonu. Stacja dokująca jest dostarczana z kablem USB typu C, przejściówką DVI na VGA i zasilaczem.

  Jeśli potrzebujesz rozdzielczości 4K i jeśli masz laptopa z portem Type-C, podłączana potrójnie stacja dokująca USB-C to idealne urządzenie dla Ciebie. Jeśli nie masz portu typu C, możesz użyć adaptera, ale nie będziesz mógł używać rozdzielczości 4K.

      — Kup teraz na Amazon

  • Targus Uniwersalna stacja dokująca DV1K-4K

   stacje dokujące do laptopów-Targus-DOCK130USZ-4K

   Ta stacja dokująca ma prostą, niskoprofilową konstrukcję i antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu nie poruszy się na biurku. Ponieważ ta stacja dokująca ma kształt rampy, możesz na niej bez problemu położyć laptopa.

   Jeśli chodzi o porty, stacja dokująca jest wyposażona w dwa porty DVI i pełnowymiarowy DisplayPort. Z tyłu znajdują się trzy porty USB 3.0 oraz port Ethernet. Jest też port zasilacza, gniazdo blokady Kensington i port micro-USB 3.0 do podłączenia laptopa. Oczywiście to urządzenie jest dostarczane z kablem micro-USB 3.0. Musimy również wspomnieć, że po każdej stronie stacji dokującej znajduje się jeden port USB 3.0.

   Chociaż ta stacja dokująca obsługuje monitory 4K, jesteś ograniczony tylko do jednego monitora, jeśli chcesz cieszyć się rozdzielczością 4K. Jeśli zdecydujesz się na użycie dwóch monitorów, będziesz mieć rozdzielczość do 2048 x 1152.

   • Kup teraz na Amazon

   Stacja dokująca HP Elite Thunderbolt 3

   stacje dokujące do laptopów-HP-Elite-Thunderbolt-3-Dock

   Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w tej stacji dokującej do laptopa, jest jej piękny, elegancki wygląd. Dno stacji dokującej jest wykonane z teksturowanej gumy, więc stacja nie porusza się podczas korzystania z niej. Jeśli chodzi o porty, ta stacja dokująca używa portu Thunderbolt USB Type-C do podłączenia.

   Z tyłu znajdują się dwa porty USB 3.0, port USB Type-C, port Ethernet, port VGA i połączony port zasilania Thunderbolt / AC. Stacja dokująca ma również gniazdo zasilania i gniazdo blokady. Z przodu są dwa porty USB 3.0 i gniazdo combo słuchawek / mikrofonu. Musimy wspomnieć, że to urządzenie nie ma żadnych portów HDMI ani DVI, co naszym zdaniem jest poważną wadą.

   • Ta stacja dokująca obsługuje dwa monitory 4K przez DisplayPort, ale jeśli zdecydujesz się na użycie portu VGA, będziesz ograniczony do rozdzielczości 1080p. To świetne urządzenie o pięknym wyglądzie, ale niestety to urządzenie jest kompatybilne tylko z niektórymi laptopami HP, więc może nie współpracować z innymi markami. Stacja dokująca HP Elite Thunderbolt 3 to piękna stacja dokująca do laptopa, a jeśli masz kompatybilny laptop HP, możesz ją uzyskać.

    • Kup teraz na Amazon

    Uniwersalna stacja dokująca LB1

    stacja dokująca do laptopa-LB1-Uniwersalna stacja dokująca

    LB1 Universal Docking Station to kolejna stacja dokująca do laptopa, która obsługuje maksymalnie dwa zewnętrzne wyświetlacze. To urządzenie jest wyposażone w dwa porty USB 3.0 i cztery porty USB 2.0. Należy wspomnieć, że jeden z tych portów USB 3.0 zapewnia szybkie ładowanie, nawet w trybie uśpienia. Z tyłu znajduje się również port DVI oraz port HDMI. Istnieje również wejście zasilania prądem przemiennym i port Ethernet. Z boku urządzenia dostępne jest gniazdo słuchawek i mikrofonu.

    Port HDMI obsługuje rozdzielczość 2560 × 1400, a port DVI wykorzystuje rozdzielczość 2048 × 1152. Należy pamiętać, że port VGA obsługuje tylko rozdzielczość 1920 × 1200. Urządzenie jest dostarczane z adapterem DVI na VGA, dzięki czemu można łatwo podłączyć dowolny stary monitor.

    • Kup teraz na Amazon

    Uniwersalna stacja dokująca Anker z podwójnym wyświetlaczem

    stacje dokujące do laptopów-Anker-Dual-Display-Universal-Docking-Station

    To proste urządzenie wyposażone jest w dwa przednie porty USB 3.0, które zapewniają prędkość transferu do 5 Gb / s. Jeden z tych portów USB zapewnia również prąd 5 V i 1,5 A do ładowania. Z przodu dostępne jest także gniazdo audio / mikrofonu.

    Z tyłu znajdują się cztery porty USB 2.0 i jeden port Ethernet. Dostępny jest jeden port HDMI i jeden port DVI. Dodatkowe porty obejmują również port USB 3.0 do laptopa i gniazdo wejściowe zasilania. Urządzenie jest dostarczane z kablem USB 3.0, zasilaczem sieciowym 19 V 2 A i odłączaną podstawą, dzięki czemu możesz ustawić tę stację dokującą w dowolny sposób.

    • Uniwersalna stacja dokująca z podwójnym wyświetlaczem Anker to proste urządzenie, które pozwala na jednoczesne korzystanie z dwóch monitorów.

     • Kup teraz na Amazon

     Stacja dokująca StarTech Thunderbolt 3 Dual-4K

     stacje dokujące do laptopów-StarTech-Thunderbolt-3

     Thunderbolt 3 Dual-4K to potężna stacja dokująca, która pozwala na użycie dwóch monitorów 4K. Urządzenie obsługuje rozdzielczość 3840 x 2160 i częstotliwość 60 Hz na każdym wyświetlaczu. Ta stacja dokująca obsługuje również pojedynczy monitor 5K o rozdzielczości 5120 x 2880.

     To urządzenie korzysta z portu Thunderbolt 3 USB-C do łączenia się z laptopem i ma dwa porty Thunderbolt 3 USB-C z tyłu. Ponadto dostępny jest jeden port DisplayPort i jeden port USB 3.0 typu C. Dostępny jest również jeden port USB 3.0 typu A, mini-jack 3,5 mm i złącze Ethernet.

     • Kup teraz na Amazon

     Targus USB 3.0 Dual Video

     stacje dokujące do laptopów-Targus-ACP71EU-USB-3

     To urządzenie ma prostą konstrukcję i zapewnia 90 W, dzięki czemu można ładować laptopa podczas korzystania z niego. Urządzenie jest wyposażone w dwa porty USB 3.0, dwa zasilane porty USB 2.0 i dwa zwykłe porty USB 2.0. Ta stacja dokująca ma również port DVI i HDMI, dzięki czemu można do niej podłączyć dwa wyświetlacze. Oczywiście dostępny jest port Ethernet, a także mikrofon i gniazdo audio. Do urządzenia dołączone są również uniwersalne końcówki do laptopa, które są przechowywane w specjalnej komorze.

     Targus USB 3.0 Dual Video obsługuje rozdzielczość do 2048 × 1152 i jest wyposażony w przejściówki DVI na VGA i HDMI na DVI, dzięki czemu można łatwo podłączyć do niego dowolny typ monitora.

     • Kup teraz na Amazon

     Stacja dokująca Kensington USB 3.0

     stacje dokujące do laptopów-Kensington-USB-3-DockingStation

     Według producenta stacja dokująca Kensington USB 3.0 współpracuje zarówno z laptopami z systemem Windows, jak i Mac. Urządzenie ma cztery porty USB 2.0 z tyłu wraz ze złączami DVI i Ethernet. Z przodu dostępne są dwa porty USB 3.0, a także gniazda mikrofonu i słuchawek.

     • Musimy wspomnieć, że nie ma dostępnego portu HDMI, co może stanowić problem dla niektórych użytkowników. Na szczęście dołączone są przejściówki DVI na HDMI i DVI na VGA, dzięki czemu można podłączyć prawie każdy monitor. To urządzenie obsługuje wiele wyświetlaczy, ale jeśli chcesz skorzystać z tej funkcji, musisz osobno kupić specjalny adapter. Jeśli chodzi o rozdzielczość, to urządzenie obsługuje rozdzielczość 2048 × 1152.

      Jest to przyzwoita stacja dokująca do laptopa, ale brak natywnej obsługi dwóch wyświetlaczy może zniechęcić niektórych użytkowników.

      • Kup teraz na Amazon

      Toshiba Dynadock V3.0 +

      stacje dokujące do laptopów-Toshiba-Dynadock-V3.0

      Toshiba Dynadock V3.0 + jest wyposażony w cztery porty USB 3.0 i złącze DVI. Chociaż nie ma złącza VGA lub HDMI, urządzenie jest wyposażone w przejściówki DVI na VGA i DVI na HDMI, co oznacza, że ​​można łatwo podłączyć prawie każdy rodzaj monitora.

      Urządzenie ma również port Gigabit Ethernet i gniazdo blokady bezpieczeństwa. Urządzenie obsługuje rozdzielczość 2048 x 1152, ale niestety nie można podłączyć dwóch monitorów jednocześnie, co może być wadą dla niektórych użytkowników. Toshiba Dynadock V3.0 + to eleganckie urządzenie, które można kupić na Amazon.

      • Kup teraz na Amazon

      Stacja dokująca Microsoft Surface

      stacje dokujące do laptopów-Microsoft-Surface-Dock

      Jeśli posiadasz Surface Pro 3, Surface Pro 4 lub Surface Book, powinieneś rozważyć Microsoft Surface Dock. Urządzenie ma minimalistyczną, niskoprofilową konstrukcję, dzięki czemu nie zajmie zbyt wiele miejsca na biurku. Jeśli chodzi o łączność, istnieją dwa mini DisplayPorts i jeden port Gigabit Ethernet.

      Urządzenie jest wyposażone w cztery porty USB 3.0, jeden port wyjścia audio i kabel Surface Connect. Urządzenie jest proste w obsłudze, wystarczy podłączyć urządzenia peryferyjne do stacji dokującej Surface Dock i podłączyć magnetyczny kabel Surface Connect do laptopa i gotowe.

      • Jeśli posiadasz jedno ze zgodnych urządzeń Surface, zdecydowanie zalecamy Microsoft Surface Dock.

       • Kup teraz na Amazon

       J5 Utwórz JUD500 USB 3.0 Ultra Station

       stacje dokujące do laptopów-J5Create-JUD500-USB-3-Ultra-Station

       J5Create JUD500 USB 3.0 Ultra Station to zgrabna stacja dokująca do laptopa, która jest wyposażona w jeden port VGA i jeden port HDMI. Jeśli chodzi o obsługiwaną rozdzielczość, to urządzenie obsługuje rozdzielczość 2048 × 1152.

       Urządzenie ma dwa porty USB 3.0, a jeden z nich zapewnia zasilanie do ładowania. Oprócz USB 3.0 dostępny jest również jeden port USB 2.0. Dodatkowe porty obejmują port Ethernet oraz gniazdo mikrofonu i głośnika. To urządzenie obsługuje również funkcję tunelu czasoprzestrzennego, która umożliwia podłączenie do niego komputera i łatwe przesyłanie plików między laptopem a komputerem stacjonarnym. Ta funkcja działa na platformie Windows i Mac. Możesz łatwo przenosić pliki z komputera Mac na laptopa z systemem Windows i odwrotnie.

       J5Create JUD500 USB 3.0 Ultra Station oferuje smukłą konstrukcję i kilka zaawansowanych funkcji.

       • Kup teraz w serwisie eBay

       Dell D3100

       stacje dokujące do laptopów-dell-d3100

       Jeśli potrzebujesz podłączyć do trzech wyświetlaczy, Dell D3100 jest idealną stacją dokującą dla Ciebie. Urządzenie ma dwa porty USB 2.0 z tyłu oraz wejście słuchawkowe. Z tyłu znajduje się także jeden port DisplayPort i dwa porty HDMI. Jeśli używasz monitora DVI, dołączony jest adapter HDMI na DVI. Oczywiście dostępny jest również port Ethernet wraz z trzema portami USB 3.0.

       Urządzenie obsługuje do trzech monitorów zewnętrznych, a rozdzielczość 4K na jednym monitorze i rozdzielczość HD na dwóch pozostałych monitorach. Urządzenie jest kompatybilne z większością laptopów Dell, więc jeśli masz urządzenie Dell, możesz rozważyć tę stację dokującą.

           — Kup teraz na Amazon

       • Liztek Uniwersalna stacja dokująca USB 3.0

        stacja dokująca do laptopa-Liztek-USB-3-Uniwersalna stacja dokująca

        Uniwersalna stacja dokująca Liztek USB 3.0 to proste urządzenie wyposażone w porty HDMI i DVI. Obsługiwana rozdzielczość to 2048 × 1152/1920 × 1200. Urządzenie jest wyposażone w dwa porty USB 3.0, a jeden z tych portów USB zapewnia szybkie ładowanie prądem 1,5 A. Oczywiście dostępne są cztery porty USB 2.0. Dodatkowe porty obejmują port Ethernet, mikrofon i port słuchawek.

        Uniwersalna stacja dokująca Liztek USB 3.0 to mała i przydatna stacja dokująca do laptopa, którą można kupić na Amazon.

        • Kup teraz na Amazon

        Startech Uniwersalna stacja dokująca do laptopa USB 3.0

        stacja dokująca do laptopa-Startech-Universal-USB-3-Laptop-stacja dokująca

        To urządzenie ma prostą i kompaktową konstrukcję, dzięki czemu nie zajmie zbyt wiele miejsca na biurku. W przeciwieństwie do innych stacji dokujących do laptopów z naszej listy, ta ma porty HDMI, DVI i VGA, więc nie potrzebujesz żadnych dodatkowych adapterów. Dzięki trzem złączom wyświetlacza możesz łatwo podłączyć dwa monitory do tej stacji dokującej. Jeśli chodzi o rozdzielczość, każde wyjście wideo obsługuje rozdzielczość do 2048 × 1152.

        Urządzenie oferuje trzy złącza USB 3.0, port Ethernet i mikrofon oraz gniazda słuchawkowe. Oczywiście, jeśli chcesz zabezpieczyć stację dokującą, dostępne jest miejsce na zamek. Stacja dokująca do laptopa Startech Universal USB 3.0 to świetna stacja dokująca, ponieważ działa z większością wyświetlaczy bez dodatkowych adapterów.

        • Kup teraz na Amazon

        Kensington SD4600P

        stacje dokujące do laptopów-Kensington-SD4600P

        Kensington SD4600P ma piękny i elegancki wygląd, dzięki czemu będzie idealnie wyglądać na Twoim biurku. Urządzenie ma dwa porty USB-C z tyłu, a jeden z nich jest przeznaczony do laptopa, a drugiego można użyć do podłączenia dowolnego urządzenia USB-C. Jeśli chodzi o łączność, dostępny jest port HDMI i DisplayPort wraz z trzema portami USB 3.0.

        Dodatkowe porty obejmują port Ethernet, gniazda mikrofonu i słuchawek oraz gniazdo bezpieczeństwa Kensington. Jeśli chodzi o obsługiwane rozdzielczości, w konfiguracji z jednym monitorem uzyskasz rozdzielczość 4K przy użyciu HDMI lub DisplayPort. Jeśli zdecydujesz się użyć konfiguracji z dwoma monitorami, uzyskasz rozdzielczość 4K z DisplayPort, a port HDMI będzie ograniczony do rozdzielczości 1080p.

        • Kup teraz na Amazon

        Stacje dokujące do laptopów są niezwykle przydatnymi urządzeniami, szczególnie jeśli chcesz podłączyć dodatkowe urządzenia peryferyjne lub zewnętrzne monitory do laptopa. Wybór najlepszej stacji dokującej nie jest łatwym zadaniem, ale mamy nadzieję, że znajdziesz odpowiednią stację dokującą na naszej liście.

Link do głównej publikacji