10 najlepszych programów do rozpoznawania muzyki do zainstalowania na komputerze

Czy szukasz oprogramowanie do rozpoznawania muzyki? Dzielimy się najlepszymi, których możesz dziś użyć.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Każdy meloman lubi śpiewać wraz z tekstem swoich ulubionych piosenek.

Znajomość tekstów to jedno, ale wiedza, kto śpiewał samą piosenkę, to inna sprawa. Czasami chcesz zapisać utwór na liście odtwarzania lub nawet udostępnić go znajomym, aby mogli go znaleźć online lub poprosić o jego ulubioną lokalną stację radiową.

Pewnie, że możesz wpisać kilka słów w wyszukiwarce YouTube lub wyszukiwarce Google, ale przynoszą one tysiące, a nawet miliony wyników wyszukiwania, a czasami teksty są podobne do innej piosenki, więc musisz odsłuchać każdy wynik, aby zwrócić uwagę konkretnie o tym, czego chciałeś.

W tym miejscu pojawia się oprogramowanie do rozpoznawania muzyki — aby pomóc Ci dokładnie wiedzieć, kto śpiewał piosenkę, nawet rok, jeśli chcesz.

Oto najlepsze narzędzia do rozpoznawania muzyki, których możesz użyć, aby wyeliminować problemy związane z wyszukiwaniem w Internecie zarówno wykonawcy, jak i / lub tekstu.

Narzędzia do rozpoznawania muzyki w systemie Windows 10

1. Shazam

oprogramowanie do rozpoznawania muzyki

Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do rozpoznawania muzyki na świecie, którą można bezpłatnie pobrać na urządzenie z systemem Windows.

Interfejs jest przyjazny dla użytkownika i ma takie funkcje, jak automatyczne słuchanie, które identyfikuje muzykę dla Ciebie, oraz ciągłe rozpoznawanie utworów, które nawet rozpoznają utwory i pokazują je z telewizora.

Niektóre zadania, które można wykonać za pomocą oprogramowania do rozpoznawania muzyki Shazam, obejmują:

 • Znajdowanie nowej muzyki
 • Przeglądanie list muzycznych, aby zobaczyć, czego szukają inni słuchacze
 • Słuchaj przykładowej muzyki
 • Oglądaj teledyski
 • Znajdź inne utwory tego samego artysty
 • Uzyskaj dostęp do codziennych miksów muzycznych, a także filmów
 • W trybie offline Shazam zapisuje pobraną muzykę dzięki funkcji odsłuchu dźwięku, a następnie dopasowuje ją do Ciebie
 • Daje szczegółowe informacje
 • Oznacz tyle utworów, ile chcesz

Shazam, jak wspomniano, jest bardzo popularny, a użytkownicy uwielbiają jego kolorowy i przyjazny dla użytkownika, interaktywny interfejs (cztery panele), a także jego zdolność do identyfikowania nie tylko muzyki, ale także filmów i programów telewizyjnych szybko i dokładnie.

Jedną z jego zalet jest pełna integracja z platformami społecznościowymi, takimi jak Facebook i Twitter, a także innymi kanałami, takimi jak Spotify i Pandora.

Pobierz Shazam

Chcesz lepiej uporządkować swoje pliki muzyczne? Sprawdź tę listę z najlepszym oprogramowaniem do kontrolowania utworu.

2. Sound Hound

oprogramowanie do rozpoznawania muzyki
Jest to prawdopodobnie największy rywal Shazam w kategorii narzędzi do rozpoznawania muzyki.

Sound Hound oferuje w pełni funkcjonalny interfejs rozpoznawania muzyki z kultowym dużym pomarańczowym przyciskiem, który pozwala oznaczać muzykę po prostu mówiąc „Ok Hound”.

Kolejną z jego unikalnych funkcji jest obsługa poleceń głosowych.

Możesz nawet nucić ulubiony utwór, a Sound Hound spróbuje go zidentyfikować. Nie można tego znaleźć w większości innych aplikacji. Ale buczenie musi być dokładne, aby aplikacja mogła poprawnie odgadnąć piosenkę.

Oto kilka fajnych rzeczy, które możesz zrobić za pomocą aplikacji Sound Hound:

 • Używaj wprowadzania głosowego, aby oznaczać muzykę i wyszukiwać informacje o wykonawcach (nie musisz używać rąk)
 • Odtwarzaj oznaczone utwory
 • Odtwarzaj popularne miksy muzyczne
 • Dodaj oznaczone utwory do swojej ulubionej listy odtwarzania
 • Przeczytaj tekst piosenki
 • Poznaj albumy swoich ulubionych piosenek

Łatwo zrozumieć, dlaczego Sound Hound daje Shazamowi szansę na zdobycie pieniędzy. To narzędzie jest również dostępne do pobrania za darmo.

Pobierz Sound Hound

Jeśli chcesz spowolnić swoją muzykę, mamy do tego idealne oprogramowanie. Sprawdź ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji.

3. MusixMatch

oprogramowanie do rozpoznawania muzyki

Nic nie sprawia, że ​​śpiewanie z piosenką jest lepsze niż faktyczne teksty.

To oprogramowanie do rozpoznawania muzyki zostało wcześniej sparowane ze Spotify, dlatego zawiera ogromny katalog tekstów muzycznych, dzięki czemu jest popularny wśród użytkowników.

Jest także kompatybilny z większością aplikacji do odtwarzania muzyki innych firm, ale nie jest dostarczany z listami przebojów. Niektóre zadania, które możesz wykonać za pomocą MusixMatch, to:

 • Tagowanie tekstów
 • Zapisywanie i udostępnianie tekstów innym osobom
 • Przeglądaj teksty piosenek nawet w trybie offline
 • Odtwarzaj muzykę z listy odtwarzania lub biblioteki muzycznej i wyświetlaj jej teksty w czasie rzeczywistym za pomocą pływającej funkcji aplikacji
 • Zsynchronizuj tekst z utworem z dowolnego miejsca w trakcie odtwarzania

Pobierz MusixMatch

Spraw, aby Twoje weekendy były o wiele ciekawsze dzięki najlepszemu oprogramowaniu karaoke dostępnemu dla systemu Windows 10!

4. TrackID

oprogramowanie do rozpoznawania muzyki

Być może nie słyszałeś o tym narzędziu do rozpoznawania muzyki od Sony, w porównaniu do innych wymienionych powyżej, ale ma również dużą rzeszę użytkowników.

Aplikacja ma unikalne funkcje, dzięki którym jest popularna, w tym:

 • Karta Odkryj. Pozwala to użytkownikom zobaczyć, co jest modne, a co najgorętsze na listach muzycznych
 • Mapa na żywo. Pokazuje w czasie rzeczywistym tagi różnych osób z całego świata. Możesz także słuchać piosenek, gdy się pojawiają, ale tylko przez kilka sekund.

TrackID ma jednak ograniczone opcje tagowania i nie zawiera linków do tekstów muzycznych i filmów, ale przekierowuje cię do samodzielnego znalezienia ich na YouTube lub stronie z tekstami.

Pobierz TrackID

5. Audiggle

oprogramowanie do rozpoznawania muzyki

To nowe narzędzie do rozpoznawania muzyki pozwala natychmiast poznać utwór i nazwę wykonawcy dla dowolnego materiału odtwarzanego na komputerze. Jeśli więc nie masz pewności, jaki utwór, film lub program telewizyjny, użyj Audiggle.

Jego najważniejsze cechy to:

 • Rozpoznawanie dźwięku, które rozpoznaje piosenkę, którą słyszałeś, ale nie wiesz, kto ją zaśpiewał
 • Każda funkcja źródła, która pozwala zidentyfikować dowolne media, czy to ścieżkę dźwiękową, klip YouTube, a nawet ulubione radio internetowe
 • Funkcja pobierania umożliwia pobranie utworu z iTunes lub Amazon za pomocą dostarczonych linków
 • Biblioteka tekstów, która pozwala uzyskać słowa do utworu, który śledziłeś
 • Funkcja Multi Language pozwala rozpoznać muzykę z całego świata

Audiggle jest dostępny tylko dla systemu Windows.

Baw się trochę lepiej dzięki oprogramowaniu do animowanych tekstów lirycznych. Sprawdź w tym artykule nasze najlepsze typy.

6. Midomi

oprogramowanie do rozpoznawania muzyki

Jest to internetowa platforma oprogramowania do rozpoznawania muzyki (która jest właścicielem narzędzia Sound Hound).

Midomi pozwala zidentyfikować ulubione piosenki, śpiewając lub nucąc do mikrofonu, a następnie zwraca informacje o utworze. Jeśli nie możesz nucić lub zaśpiewać, możesz odtworzyć klip audio do mikrofonu, a on go rozpozna.

Pobierz Midomi

Edytuj swoje pliki audio jak profesjonalista dzięki tym niesamowitym narzędziom programowym!

7. Tag audio

Dzięki temu internetowemu narzędziu do rozpoznawania muzyki wystarczy przesłać ścieżkę audio lub wkleić adres URL klipu audio, aby go zidentyfikować.

Klip audio musi trwać od 15 do 45 sekund, aby rozpocząć jego identyfikację.

8. Tunatic

oprogramowanie do rozpoznawania muzyki

To narzędzie do rozpoznawania muzyki pozwala zidentyfikować muzykę po pobraniu i zainstalowaniu jej na komputerze. Wszystko, co musisz zrobić, to odtworzyć utwór na słuchawce na mikrofonie, a następnie kliknąć Szukaj.

Musisz być online, aby połączyć się z bazą danych Tunatic, po czym narzędzie pokazuje tytuł utworu i wykonawcę, który go zaśpiewał.

Tunatic obsługuje systemy operacyjne Windows i Mac.

Dowload Tunatic

Jeśli jesteś fanem muzyki, musisz teraz sprawdzić słuchawki najlepszej jakości. 

9. WatZatSong

oprogramowanie do rozpoznawania muzyki

Jak sama nazwa wskazuje, to narzędzie do rozpoznawania muzyki umożliwia opublikowanie klipu audio lub muzycznego na swojej stronie, a następnie innych obserwujących lub użytkownika na stronie, aby pomóc w zidentyfikowaniu utworu.

Oznacza to, że narzędzie opiera się na ludzkiej wiedzy, więc wyniki mogą nie być tak szybkie, jak byś się spodziewał.

Pobierz WatZatSong

10. Cortana

oprogramowanie do rozpoznawania muzyki

System Windows ma własne narzędzie wyszukiwania i identyfikacji, które może być również narzędziem do rozpoznawania muzyki.

Po prostu otwórz Cortanę, a następnie swoim głosem powiedz „Czym jest ta piosenka”, a Cortana wysłucha i spróbuje ją dla Ciebie zidentyfikować. Identyfikuje także utwory odtwarzane na komputerze z mikrofonu, gdy Cortana odbiera dźwięk z głośników komputera, a nie ze słuchawek.

Chcesz wyświetlać teksty piosenek YouTube za pomocą Cortany? Przejrzyj ten przewodnik i dowiedz się, jak to zrobić w mgnieniu oka.

Czy wypróbowałeś którekolwiek z tych narzędzi do rozpoznawania muzyki? Poinformuj nas o swoich doświadczeniach z tymi narzędziami lub podziel się z innymi, które Twoim zdaniem są całkiem fajne w użyciu.

Link do głównej publikacji