10 najlepszych programów do odinstalowywania dla użytkowników komputerów PC

Instalowanie i odinstalowywanie oprogramowania jest jednym z najczęstszych działań wykonywanych na komputerze. Decydując się na usunięcie programu, najprawdopodobniej sięgniesz po wbudowaną w Windows opcję „Dodaj lub usuń programy”, aby wykonać zadanie.

Zwykle można usuwać programy przy użyciu tej alternatywy, ale czasami może zostać wyświetlony komunikat informujący, że niektórych składników nie można usunąć lub odinstalowanie nie powiodło się.

Odinstalowanie aplikacji za pomocą Panelu sterowania jest niezwykle łatwym zadaniem, ale jak powiedzieliśmy, ta domyślna metoda może pozostawić tymczasowe niepotrzebne pliki i uszkodzone wpisy rejestru.

Korzyści dezinstalatorów innych firm

Z tego powodu przydatny jest dedykowany deinstalator innej firmy, a najlepsze w nich jest to, że większość dostępnych narzędzi jest również całkowicie darmowa.

Te narzędzia szybko przeskanują system w poszukiwaniu wszystkich zainstalowanych programów, a następnie pozwolą Ci wybrać więcej programów na raz do ich odinstalowania.

Po ich usunięciu oprogramowanie wykona również kolejne skanowanie w systemie, tym razem w celu wyśledzenia i usunięcia wszystkich plików tymczasowych i starych wpisów rejestru.

Pozwoli to zwolnić wiele cennego miejsca na komputerze i sprawi, że nie napotkasz problemów na wypadek, gdybyś zdecydował się zainstalować najnowszą wersję tego samego oprogramowania w przyszłości.

Możesz chcieć usunąć nowe programy, ponieważ mogłeś je wypróbować i zdałeś sobie sprawę, że tak naprawdę ich nie lubisz.

Duże programy mają te, które mają największy wpływ na wydajność twojego systemu, możesz też chcieć usunąć niektóre z nich.

Dezinstalatory innych firm zapewnią także wygodny sposób zarządzania rozszerzeniami przeglądarki i wtyczkami, a także będą w stanie usunąć wszystko, czego już nie używasz.

Za ich pomocą możesz opróżnić kosz jednym kliknięciem, a także usunąć historię przeglądania.

Podsumowując, jeśli zależy Ci na utrzymaniu systemu w czystości i porządku, a także na zwolnieniu miejsca, niezbędne jest odinstalowanie oprogramowania.

Spójrz na narzędzie do odinstalowywania, które zebraliśmy na poniższej liście i wybierz swoje ulubione.

1. IObit Uninstaller PRO 7 (zalecany)

Deinstalator iobit dla systemu Windows

To może być najlepsze narzędzie do odinstalowywania dla systemu Windows. Oprogramowanie przejdzie do pracy i rozpocznie się od skanowania systemu w poszukiwaniu zainstalowanego oprogramowania.

Posiada inteligentny i przejrzysty interfejs, który wyświetli listę wszystkich zainstalowanych programów, a jeśli interesują Cię tylko nowsze lub największe programy, ma także dodatkowe zakładki ukierunkowane na tego rodzaju oprogramowanie.

Jeśli już odinstalowałeś program, ale podejrzewasz, że pozostawił on pewne ślady na dysku, skaner IObit będzie w stanie wyłapać śmieci i najbardziej ukryte zepsute skróty i pamięci podręczne utworzone podczas wcześniejszej instalacji aktualizacji tego oprogramowania.

Dowiedz się, jak usunąć resztki oprogramowania w kilku prostych krokach. Sprawdź ten przewodnik, aby uzyskać więcej informacji.

Program zajrzy również do twoich przeglądarek internetowych, aby znaleźć wszelkie wtyczki, które można odinstalować w celu zwiększenia wydajności systemu. Na razie obsługuje Internet Explorer i Firefox. Chrome i Microsoft Edge nie są jeszcze obsługiwane.

  • Pobierz teraz IObit Uninstaller PRO 7 za darmo

2. Ashampoo Uninstaller (zalecane)

To narzędzie może początkowo być nieco zastraszające, ale gdy obejdziesz je, zobaczysz, że będzie znacznie łatwiej.

Jest to bardzo wydajne narzędzie do odinstalowywania i ma wszystkie przydatne funkcje, o których możesz pomyśleć i jakich oczekujesz od takiej aplikacji.

Masz możliwość odinstalowywania programów przy użyciu różnych metod (w tym cichego odinstalowywania i odinstalowywania z automatycznym czyszczeniem niechcianych plików). Z drugiej strony nieco zaskakujące jest to, że program nie obsługuje dezinstalacji wsadowej.

Nie należy się jednak martwić, ponieważ program ma różne funkcje, które na pewno to nadrobią.

Musisz tylko przejść do podmodułu Narzędzia, a znajdziesz dodatkowe narzędzia pomocnicze, których będziesz mógł używać do wszystkiego, od zarządzania programami startowymi i usuwania duplikatów plików po defragmentację dysków i optymalizację rejestru.

Oczyść swój rejestr jak ekspert za pomocą tego niesamowitego przewodnika napisanego przez… zgadłeś: eksperci!

Otrzymasz również możliwość dostosowania zasad grupy, niszczenia plików i wykonywania większej liczby działań. Możemy z łatwością powiedzieć, że to oprogramowanie jest wyrafinowanym programem optymalizującym komputery PC o dużej mocy odinstalowywania, nawet jeśli program jest nieco bardziej skomplikowany niż inne aplikacje.

  • Pobierz tutaj bezpłatną wersję dezinstalatora Ashampoo

3. Revo Uninstaller Pro (zalecane)

Jest to jedno z najpopularniejszych programów do odinstalowywania i zawiera całą masę bardzo przydatnych funkcji. Automatycznie wykryje wszystkie zainstalowane programy z twojego systemu i zawiera kilka dodatkowych opcji odinstalowywania.

Dostępna jest szybka dezinstalacja, która usuwa programy bez interwencji użytkownika i automatycznie usuwa resztki plików. Masz również opcję Wymuszonej dezinstalacji, która okaże się przydatna do usuwania resztek programów, które już odinstalowałeś.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać ulubioną opcję odinstalowania, a następnie program zajmie się wszystkim.

Oprócz podstawowego modułu dezinstalacyjnego Revo Uninstaller Pro zawiera również przydatne narzędzia, takie jak Browsers Cleaner (do usuwania historii przeglądania), Autorun Manager (do konfigurowania programów uruchamianych automatycznie), Menedżer kopii zapasowych i wiele innych.

Program jest również dostępny jako aplikacja przenośna, więc na koniec, jeśli szukasz potężnego narzędzia, które usunie niepotrzebne pliki i uwolni Twoją maszynę od niechcianych programów, jest to bezpieczny wybór.

  • Pobierz wersję Revo Uninstaller Pro

4. Revo Uninstaller Free (zalecane)

Interfejs programu jest kolorowy, ale jednocześnie zagracony. Zawiera narzędzia do zasysania menedżera programów startowych i linki do własnych narzędzi systemowych Windows, a także klawiaturę ekranową i defragmentację.

Niekoniecznie są pomocne i mogą odwracać uwagę od stabilnego deinstalatora.

W przeciwieństwie do większości deinstalatorów program zaczyna od utworzenia punktu przywracania systemu, co jest dość uspokajające. Nie jest w stanie rejestrować nowych instalacji, a jeśli chcesz ich bardzo źle, będziesz musiał wypróbować wersję Revo Pro przez 30 dni.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak utworzyć punkt przywracania i jak to by ci pomogło, zapoznaj się z tym prostym artykułem, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Oprogramowanie oferuje użytkownikom następujące cztery opcje odinstalowania: wbudowaną, bezpieczną (zawiera dodatkowe skanowanie rejestru), umiarkowaną (zawiera dodatkowe skanowanie wszystkich lokalizacji w poszukiwaniu potencjalnych resztek plików) oraz opcję zaawansowaną ( jest to tryb umiarkowany, po którym następuje głębszy proces skanowania całego systemu).

Będziesz także mógł znaleźć tryb Huntera, który pozwala odinstalować programy, przeciągając ich ikony na celowniku z pulpitu.

  • Pobierz Revo Uninstaller za darmo z oficjalnej strony Revo

5. Wise Program Uninstaller

Program jest aplikacją przenośną i zapewnia, że ​​nie pozostawi własnego bałaganu. Oferuje bezpłatną wersję próbną produktu o nazwie Spyhunter i możesz go pominąć.

Deinstalator jest bardzo uproszczony i szybki, a także rozpocznie się od skanowania systemu w poszukiwaniu programów, które są już na nim zainstalowane. Wyświetli różne oceny, aby pokazać, jak inni użytkownicy myślą o programach zainstalowanych na twoim komputerze.

Nawet jeśli prawdopodobnie wiesz na pewno, co dokładnie chcesz usunąć, ta funkcja może okazać się bardzo pomocna.

Program oferuje dwie opcje dla każdego programu: odinstalowanie Bezpieczne i Wymuszone, a niektórzy użytkownicy otrzymują również opcję Napraw.

Bezpieczna dezinstalacja uzyska dostęp do własnego deinstalatora programu, a wymuszona dezinstalacja przeprowadzi głębokie skanowanie, aby wyśledzić wszystkie pliki złomu i uszkodzone wpisy rejestru. Pokaże wszystko, co udało się zidentyfikować przed usunięciem plików.

  • Pobierz Wise Program Uninstaller z oficjalnej strony

Ten program pochodzi od firmy, która oferuje jeden z najlepszych programów do czyszczenia rejestru, niedawno zaktualizowany. Przeczytaj nasz artykuł o Wise Care 365.

Kompleksowe rozwiązanie WiseCleaner, jeśli chodzi o optymalizację komputera i przyspieszenie urządzenia z systemem Windows, zostało udostępnione dla systemu Windows XP, Vista, Win7 / 8/10 (32-bitowego i 64-bitowego) z oficjalnej strony.

6. CCleaner

CCleaner nie jest oprogramowaniem do odinstalowywania programów, ale nadal znajduje się na tej liście, ponieważ jest wyjątkowy. Program występuje również w wersjach płatnych, ale darmowy jest tak samo dobry, jak te, ponieważ ma wystarczająco dużo przydatnych funkcji.

To może być najpopularniejsza aplikacja do czyszczenia i optymalizacji systemu, i zawiera wiele dodatków w bardzo lekkim pakiecie.

Szukasz najlepszych optymalizatorów na komputer z systemem Windows 10? Sprawdź tę listę za pomocą naszych najlepszych ofert.

CCleaner zajmuje się przede wszystkim usuwaniem wszelkiego rodzaju niepożądanych plików, brakujących skrótów i uszkodzonych wpisów rejestru z systemu. Jest to szybka aplikacja, a także wolna od wzdęć. Zawiera także kilka przydatnych dodatkowych narzędzi i właśnie to sprawia, że ​​jest tak świetny.

Takim narzędziem jest podmoduł Odinstaluj, który robi to, co sugeruje nazwa: znajdowanie i usuwanie duplikatów plików, zarządzanie programami startowymi, bezpieczne usuwanie plików i tak dalej.

Jeśli szukasz zgrabnego i zaokrąglonego programu do odinstalowywania, który jest bardziej pakietem optymalizacyjnym dla twojego komputera, a także chcesz mieć trochę pieniędzy w kieszeni, jest to idealny wybór dla Ciebie.

  • Pobierz CCleaner z oficjalnej strony internetowej

Instalator CCleaner nie działa? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

7. Geek Uninstaller

To kolejne bezpłatne narzędzie przenośne, które ma tylko 2,5 MB. Istnieje wersja Pro programu reklamowanego w witrynie programisty, ale ten jest zupełnie inny i nazywa się Narzędzie odinstalowujące, ale GeekUninstaller jest bezpłatny.

Program rozpocznie się również od szybkiego skanowania systemu i zapewni zwykłe opcje, wymuszoną lub regularną dezinstalację. Jeśli jest coś, czego nie rozpoznajesz, program zrobi to za Ciebie Google.

Może się to wydawać dość prostym, a może niepotrzebnym dodatkiem, ale czasami okaże się bardzo pomocne. Oszczędzi ci również ładowania przeglądarki i samodzielnego wyszukiwania nieznanego programu.

Program nie wykonuje dokładnych skanów wcześniej odinstalowanego oprogramowania i nie monitoruje nowych instalacji.

Z drugiej strony, jeśli szukasz czegoś, co pozwoli Ci załatwić sprawę na bieżąco i posprzątać, prawdopodobnie nie znajdziesz mniejszego i łatwiejszego narzędzia niż to. Fajnie, że program jest dostępny w 30 językach.

  • Pobierz Geek Uninstaller z oficjalnej strony

8. Absolute Uninstaller

Absolute Uninstaller to idealne narzędzie dla użytkowników, którzy szukają prostszego programu. Oprogramowanie jest bardzo solidne, a jednocześnie proste i nie próbuje wykonywać wielu czynności, ale to, co potrafi, jest świetne.

Nie zawiera dodatkowych narzędzi do optymalizacji komputera ani fantazyjnych dodatków; zamiast tego oferuje świetną dezinstalację programu. Abbsolute Uninstaller wyświetli listę wszystkich zainstalowanych programów, a listę można przefiltrować.

Może pokazywać tylko ostatnio zainstalowane programy, tylko duże programy i tak dalej. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać program, który chcesz, aby zniknął, a następnie naciśnij przycisk Odinstaluj ten program.

Potrzebujesz więcej opcji? Oto kilka narzędzi do usuwania upartego oprogramowania z komputera.

Możesz także usunąć wiele programów jednocześnie, korzystając z opcji Batch Uninstall. Program instalacyjny narzędzia jest automatycznie konfigurowany do pobierania i instalowania Glary Utilities, który jest narzędziem optymalizującym system od tego samego dostawcy.

Ta opcja pojawia się podczas ostatniego etapu instalacji, ale możesz ją pominąć, jeśli chcesz.

  • Pobierz Absolute Uninstaller z oficjalnej strony

9. Menedżer programu Comodo

Jest to potężne narzędzie, które oferuje możliwość całkowitego usunięcia wszystkich niechcianych składników z systemu.

Może usunąć wszystkie ślady pozostawione przez aplikację na komputerze, a funkcja monitorowania śledzi zmiany dokonane podczas instalacji i użytkowania określonego oprogramowania.

Tworzy również kopię zapasową plików, wpisów rejestru i danych po odinstalowaniu programu, co pozwoli ci łatwo przywrócić każdy program, który został odinstalowany przez pomyłkę.

Skaner działający podczas uzyskiwania dostępu ostrzeże Cię, gdy plik instalacyjny zostanie wypełniony błędami lub trojanami. Narzędzie obejmuje bezpłatną 30-dniową wersję próbną LivePCSupport.

Jeśli szukasz również narzędzia do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, sprawdź tę listę z najlepszym oprogramowaniem do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

10. Odinstaluj narzędzie

Jest to profesjonalna aplikacja, której celem jest pomoc w odinstalowaniu programów z systemu oraz w usuwaniu wpisów rejestru danych i innych pozostałości.

Narzędzie zawiera również menedżera uruchamiania, który umożliwia wyłączanie lub włączanie programów uruchamianych podczas uruchamiania Microsoft. Instalacja programu jest bardzo łatwa i możesz umieścić jego ikonę w Panelu sterowania systemu Windows.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dodawać lub usuwać aplikacje startowe w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym prostym przewodnikiem.

Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs i automatycznie tworzy listę ze wszystkimi narzędziami zainstalowanymi na twoim komputerze. Dostarczy również wszystkich niezbędnych informacji o każdym z nich, takich jak rozmiar, nazwa i data instalacji.

Program oferuje możliwość pracy z dwoma różnymi trybami. Możesz odinstalować określony program, przeskanować system w poszukiwaniu wpisów rejestru i resztek plików oraz usunąć wykryte ślady.

Druga metoda polega na pomaganiu w identyfikacji plików systemowych i elementów rejestru należących do poszczególnych narzędzi. Okaże się to bardzo przydatne, gdy chcesz usunąć nieprawidłowe lub nieaktualne wpisy, których normalnie nie można usunąć z systemu.

Narzędzie łączy łatwe w obsłudze funkcje z zaawansowaną, pomagając utrzymać system w czystości.

Wszystkie narzędzia przedstawione powyżej wykonają fantastyczną robotę, usuwając niechciane oprogramowanie z komputera, ale każde z nich zawiera również całkiem fajne dodatki. Sprawdź je wszystkie i trzymaj się swoich ulubionych.

Link do głównej publikacji