10 najlepszych aplikacji Windows, które pomogą Twojemu dziecku w szkole

Wiele dzieci korzysta z komputerów od najmłodszych lat, a rodzice, którzy je kupili, nie chcą, aby grali w gry wideo przez cały dzień, ale w rzeczywistości używają ich komputerów, aby nauczyć się czegoś nowego. Rodzice mogli teraz trochę odpocząć, ponieważ znaleźliśmy dla nich dziesięć aplikacji, które pobudzą ich dzieci do nauki i korzystania z komputera w celach edukacyjnych, a nie tylko do grania w gry wideo.
aplikacje edukacyjne wind8apps
Jeśli jesteś dzieckiem, masz tablet z systemem Windows lub inne urządzenie z dostępem do Sklepu Windows, oto kilka naprawdę przydatnych aplikacji, które można pobrać, aby pomóc mu w obowiązkach w szkole.

Najlepsze aplikacje Windows 10 do szkoły

 1. MathSpace
 2. Khan academy
 3. Yuzu eTextbooks and Digital Education Content
 4. Podręczniki Kno
 5. The Social Express
 6. Encyklopedia Britannica
 7. AC Physics
 8. Babbel
 9. iTooch
 10. Jedna uwaga
 11. Aplikacje do poprawy szybkości pisania

MathSpace

przestrzeń matematyczna wind8apps
MathSpace to internetowy skoroszyt matematyczny przeznaczony dla studentów. Aplikacja pozwala im znaleźć i rozwiązać wiele problemów matematycznych online i uzyskać natychmiastową informację zwrotną na temat ich pracy. MathSpace zawiera ponad 20,00 pytań i problemów obejmujących prawie każdą sekcję matematyki, od statystyk po statystyki. Dzięki Mathspace nigdy nie będziesz musiał nosić ze sobą ogromnego podręcznika do matematyki.

Jedną z najlepszych cech MathSpace jest narzędzie do rozpoznawania pisma odręcznego, dzięki któremu poczujesz się, jakbyś pisał w prawdziwym podręczniku. Wraz z innymi funkcjami ta aplikacja jest zdecydowanie najlepszym wyborem do nauki matematyki i rozwiązywania problemów na urządzeniu z systemem Windows.

 • Khan academy

  wind8apps khan academy

  Khan Academy to prawdopodobnie najlepsza aplikacja edukacyjna, którą można znaleźć w Windows App Store. Khan Academy używa bardzo dobrze wykonanych filmów, aby nauczyć Cię różnych przedmiotów. Z Khan Academy dowiesz się wiele na temat: matematyki, historii, opieki zdrowotnej i medycyny, finansów, fizyki, chemii, biologii, astronomii, ekonomii, kosmologii, chemii organicznej, amerykańskiej wiedzy o społeczeństwie, historii sztuki, makroekonomii, mikroekonomii i informatyki. I wszystko jest całkowicie bezpłatne.

  Jeśli chcesz przeczytać więcej o tej niesamowitej aplikacji edukacyjnej i jej funkcjach, zapoznaj się z naszym artykułem o samej Khan Academy.

  Yuzu eTextbooks and Digital Education Content

  yuzu wind8apps

  Oprócz Nooka, jednego z najlepszych czytników e-booków na rynku, Barnes Firma Noble wydała kolejną świetną aplikację do czytania treści cyfrowych, eTextbooks Yuzu. Możesz znaleźć pożądaną treść cyfrową, po prostu odwiedzając sklep internetowy Yuzu lub Barnes Szlachetny sklep detaliczny. Aplikacja jest bardzo prosta w organizacji i ma pewne solidne funkcje, takie jak wyróżnianie ważnych treści, dodawanie notatek i inne.

  AKTUALIZACJA: Aplikacja nie jest już dostępna w sklepie Microsoft Store.

  — POWIĄZANE: 5+ najlepsze oprogramowanie słownikowe dla systemu Windows 10

  Podręczniki Kno

  Kno Textbooks wind8apps

  Aplikacja Kno Textbooks oferuje ponad 200 000 interaktywnych tytułów w swojej bibliotece online dla wszystkich grup wiekowych i klas. Jedną z najlepszych funkcji Kno Textboos jest ulepszona zawartość, która pozwala oglądać filmy, wchodzić w interakcje z modelami 3D i symulacjami oraz uzyskiwać dostęp do łączy internetowych. Funkcja wyszukiwania zaawansowanego pomaga szybko i łatwo znaleźć żądaną książkę. Możesz także czytać własne pliki PDF z Internetu, poczty e-mail lub Dropbox. Podręcznik Kno jest dostępny za darmo w Windows App Store

  The Social Express

  ekspresowe aplikacje społecznościowe wind8apps

  Jeśli Twoje dziecko ma problemy z dopasowaniem się do nowego środowiska szkolnego, Social Express to aplikacja, która może pomóc. Social Express to zabawna aplikacja, która pomoże dziecku pokonać wszystkie wyzwania związane z nauką społeczną. Aplikacja zawiera animowane i interaktywne „Webizody”, w których dzieci mogą dowiedzieć się o umiejętnościach społecznych potrzebnych do rozwoju zdrowych relacji i sukcesu w dalszym życiu.

  Obecna wersja aplikacji nauczy dzieci tych ważnych umiejętności społecznych: rozmowy, język figuratywny, przestrzeganie zasad, słuchanie sygnałów niewerbalnych (języka), rozwiązywanie konfliktów, uczestnictwo w grupie, zarządzanie relacjami, uwaga, krytyczne myślenie, sekwencjonowanie, zarządzanie emocjami, Umiejętności życiowe i samozarządzanie.

  — POWIĄZANE: 7 najlepszych programów do nauki w domu dla komputerów z systemem Windows

  Encyklopedia Britannica

  Encyklopedia Britannica wind8apps

  Po Wikipedii Encyklopedia Britannica jest prawdopodobnie najbardziej znaną encyklopedią na świecie i jest teraz dostępna w aplikacji dla systemu Windows 8. Encyklopedia Britannica oferuje dostęp do ponad 80 000 artykułów oraz dziesięciu tysięcy zdjęć, wykresów i diagramów. Możesz także przechowywać swoje ulubione artykuły i uzyskiwać dostęp do dowolnego artykułu z historii wyszukiwania. Ograniczona zawartość Encyclopedia Britanica jest dostępna za darmo, a nieograniczona zawartość kosztuje 14,99 USD rocznie.

  AC Physics

  Układy szeregowe i równoległe fizyki wind8apps

  Naucz swoje dziecko podstaw fizyki dzięki aplikacjom AC Physics. Adaptive Curriculum oferuje kilka aplikacji, które pomogą dziecku zrozumieć niektóre z głównych gałęzi fizyki. Aplikacje AC dowiedzą się o: Siłach zrównoważonych i niezrównoważonych, natężeniu prądu i rezystancji, obwodach szeregowych i równoległych oraz łączeniu sił równoległych i prostopadłych. Oprócz fizyki, Adaptive Curriculum oferuje kilka zajęć z biologii, nauk przyrodniczych i matematyki.

  — POWIĄZANE: VPN jest zablokowany w szkole, hotelu, na uczelni lub na uniwersytecie: jak go odblokować

  Babbel

  babbel wind8apps

  Każde dziecko musi nauczyć się dodatkowego języka, a jeśli chcesz zostać wielojęzycznym dzieckiem, Babbel jest zdecydowanie najlepszym darmowym narzędziem do nauki języków z Windows App Store. Babbel jest dostępny jako jedenaście osobnych aplikacji, po jednej dla każdego języka. Dzięki aplikacjom Babbel Twoje dziecko będzie mogło się uczyć: holenderskiego, angielskiego, francuskiego, niemieckiego, indonezyjskiego, włoskiego, polskiego, portugalskiego, hiszpańskiego, szwedzkiego i tureckiego. Każda aplikacja Babbel jest całkowicie darmowa i bardzo interesująca w użyciu. Mówiąc o nauce języków, możesz sprawdzić naszą listę innych najlepszych narzędzi do nauki języków dla użytkowników systemu Windows.

  AKTUALIZACJA: Aplikacja nie jest już dostępna w sklepie Microsoft Store.

  iTooch

  itooch wind8apps

  iTooch Elementary School jest ogromnym zasobem edukacyjnym obejmującym wiele przedmiotów dla wyższych uczniów szkół podstawowych. iTooch oferuje treści edukacyjne dla uczniów klas 3, 4 i 5 oraz zawiera lekcje języków, matematyki, nauk przyrodniczych i zdrowia (tylko klasa 5). ITooch, podobnie jak Babbel, ma również osobne aplikacje. Każda aplikacja iTooch kosztuje 4,99 USD z opcją bezpłatnego okresu próbnego.

  — POWIĄZANE: Ucz się nowych języków obcych dzięki tym aplikacjom Windows 10

  Jedna uwaga

  onenote wind8apps

  A teraz w końcu jedna aplikacja Microsoftu. Microsoft OneNote to cyfrowy notatnik do śledzenia prawie wszystkich zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Dzięki OneNote możesz śledzić swoją klasę, wycinać z Internetu, tworzyć listy rzeczy do zrobienia, a nawet rysować szkice. Wszystkie notatki z OneNote są automatycznie zapisywane i synchronizowane w chmurze SkyDrive, dzięki czemu będziesz mieć do nich dostęp w każdej chwili. OneNote umożliwia także udostępnianie notatek innym użytkownikom OneNote, co może być bardzo przydatne. Może to tylko aplikacja Microsoftu na liście, ale każdy współczesny uczeń powinien pomyśleć o jej zainstalowaniu, ponieważ to naprawdę pomaga.

  Aplikacje do poprawy szybkości pisania Twojego dziecka

  Wiele zadań, które dziecko otrzyma w szkole, polega na pisaniu esejów lub raportów na komputerze. Niezbędne jest wypracowanie dobrej szybkości pisania. Pozwoli to Twojemu dziecku szybciej ukończyć swoje zadania i mieć więcej wolnego czasu, aby cieszyć się robieniem tego, co lubi najbardziej. Sprawdź ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze aplikacje, które mogą pomóc uczniom poprawić szybkość pisania.

Link do głównej publikacji