Zewnętrzne dyski twarde: jak wybrać, który kupić

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że mój komputer jest pełen danych i jest bliski limitu. Zwykle nagrywam dane na dysk CD lub DVD, a następnie usuwam je z systemu. Problem polega na tym, że z czasem na płytach CD pojawiło się kilka nieczytelnych obszarów. Tak więc straciłem kilka kawałków danych.

Aby zwalczyć ten problem, zdecydowałem, że czas kupić zewnętrzny dysk twardy. Myślę, że 500 GB to dla mnie więcej niż wystarczające. To, co mnie dezorientuje, to wybór dysku twardego do kupienia. Zdecydowałem się na dysk 2,5 «, który pobiera energię z portu USB, więc nie będę musiał się martwić o zewnętrzne źródło zasilania. Po wielu badaniach i rozważeniu mojego budżetu zawęziłem wybór do tych dwa:

Seagate FreeAgent Go
Transcend StoreJet 25M

Dostaję wiele sprzecznych recenzji na temat obu dysków i dlatego proszę czytelników Ghacks, aby pomogli mi podjąć decyzję. Oto niektóre z moich zapytań:

Obsługa wielu systemów operacyjnych: Mój podstawowy komputer ma system Windows XP, ale mam też laptopa z systemem Ubuntu. Wolę coś, co działa od razu po wyjęciu z pudełka, ale nie jestem przeciwny drobnym poprawkom, jeśli to konieczne.

Partycjonowanie: Czy musiałbym podzielić dysk na partycje? Planuję posegregować dane według formatu, ale czy mogę po prostu skopiować na nim wszystko, czy mam utworzyć dedykowane partycje? Czy powinienem zostawić trochę wolnego miejsca na wypadek, gdyby chciałem zainstalować przenośną wersję systemu operacyjnego?

Trwałość: Jaki jest sens wydawania całej tej gotówki, jeśli mój HD po jakimś czasie się wykręci? Czy jakość wykonania jest czynnikiem i jak długo mogę oczekiwać, że dysk będzie trwał?

Co sądzisz o moich wyborach? Czy coś przegapiłem? Czego używasz do przechowywania zewnętrznego i czy jesteś z niego zadowolony? Daj mi znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji