Wysyłaj i odbieraj SMS-y za pomocą Cortany w systemie Windows 10

Kiedy byłeś młody, bujając swój nowy Windows XP, prawdopodobnie chciałeś przynajmniej raz wysyłać SMS-y ze swojego komputera.

Cóż, Microsoft w końcu spełnił twoje stare życzenie w systemie Windows 10. Możesz teraz wysyłać wiadomości tekstowe ze swojego komputera dzięki uprzejmości wirtualnego asystenta systemu Windows 10, Cortany.

Dzięki Cortanie możesz łatwo wysyłać wiadomości tekstowe ze swojego komputera do wszystkich osób na liście kontaktów. Jeśli więc chcesz szybko wysłać wiadomość, ale nie rozmawiasz przez telefon, pozwól Cortanie wykonać to za Ciebie.

Uwaga: Ta umiejętność pochodzi z aktualizacją Threshold 2 z Windows 10. Dlatego musisz uruchomić przynajmniej tę wersję systemu, aby móc wysyłać wiadomości SMS z komputera.

Jak wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe za pomocą Cortany w systemie Windows 10?

Ta opcja obecnie działa tylko z urządzeniami z systemem Windows 10 Mobile. Chociaż Microsoft stale pracuje nad ulepszeniem Cortany na Androida, nie wiemy, kiedy ta funkcja pojawi się w systemie operacyjnym Google.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby móc odbierać i wysyłać wiadomości z komputera z systemem Windows 10, jest podłączenie urządzeń.

Aby upewnić się, że komputer i urządzenia mobilne z systemem Windows 10 są połączone, wykonaj następujące czynności (oczywiście zakładamy, że już skonfigurowałeś Cortanę na obu urządzeniach):

 1. Otwórz Cortanę na komputerze z systemem Windows 10
 2. Rozwiń menu hamburgerów i przejdź do Ustawień
 3. Upewnij się, że „Wysyłaj powiadomienia między urządzeniami” jest włączonewyślij SMS-y Cortana Windows 10
 4. Teraz otwórz Cortanę na urządzeniu z systemem Windows 10 Mobile
 5. Przejdź do Notatnik> Ustawienia
 6. Upewnij się, że „Wyślij powiadomienia telefoniczne” jest włączone

Cortana znika po kliknięciu? Rozwiążmy ten dziwny problem za pomocą tego niesamowitego przewodnika.

Po upewnieniu się, że urządzenia są połączone, możesz zacząć wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe z komputera z systemem Windows 10. Cortana wyślij SMS-a

Zacznijmy od otrzymywania wiadomości.

Po podłączeniu urządzeń z systemem Windows 10 automatycznie otrzymasz powiadomienia o nieodebranym połączeniu lub odebranej wiadomości SMS z telefonu komórkowego z systemem Windows 10 na komputerze z systemem Windows 10.

Microsoft wprowadził tę funkcję w niektórych wcześniejszych wersjach systemu Windows 10 Preview.

Po otrzymaniu powiadomienia o wiadomości SMS otrzymanej w telefonie możesz odpowiedzieć bezpośrednio z tego baneru powiadomienia. Wystarczy nacisnąć przycisk „Odpowiedz”.

Wysyłanie wiadomości jest tak proste, jak ich odbieranie. Oto jak wysyłać wiadomości tekstowe z komputera z systemem Windows 10 za pomocą Cortany:

 1. Jeśli „Hej, Cortana” jest włączone, powiedz „Hej, Cortana, wyślij wiadomość do…”
 2. Ona automatycznie otworzy okno, w którym możesz dostosować swoją wiadomość (napisz tekst, dodaj odbiorców, …)
 3. Jeśli nie masz włączonej funkcji „Hej, Cortana”, po prostu otwórz Cortanę i napisz „wyślij SMS-a”
 4. Otworzy się to samo okno i będziesz mógł dostosować swoją wiadomośćwysyłać wiadomości SMS Cortana Windows 10
 5. Po kliknięciu przycisku Wyślij Cortana połączy się z telefonem i zostanie wysłana wiadomość

Potrzebujesz więcej opcji? Sprawdź te narzędzia programowe, które pozwalają wysyłać wiadomości SMS z komputera z systemem Windows 10!

Proszę bardzo, wysyłanie wiadomości tekstowych z komputera nigdy nie było łatwiejsze.

Pamiętaj, że możesz wysyłać tylko wiadomości tekstowe do kontaktów w aplikacji Ludzie, ponieważ nie możesz ręcznie dodać numeru odbiorcy, więc upewnij się, że osoba, do której wysyłasz wiadomość, znajduje się na liście kontaktów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny i że wysyłanie wiadomości wydaje się teraz łatwiejsze. Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji