Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update w systemie Windows 10

Jeśli napotykasz problemy z pobieraniem lub instalowaniem aktualizacji systemu Windows na komputerze z systemem Windows 10 i uruchamiasz narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update lub narzędzie do rozwiązywania problemów online WU, aby rozwiązać problem — ale zamiast rozwiązać problem, samo narzędzie do rozwiązywania problemów wyświetla komunikat Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update, Napraw Uszkodzenie bazy danych Windows Update! Co robisz w takim przypadku !? Oto kilka pomysłów na rozwiązywanie problemów, które możesz rzucić okiem.

Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update

Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update

1] Uruchom Kontroler plików systemowych

Aby uruchomić Kontroler plików systemowych, musisz otworzyć Wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, wyszukaj cmd w polu wyszukiwania paska zadań, kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator. Teraz musisz wpisać to polecenie i nacisnąć Enter:

sfc / scannow

Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update

To skanowanie zastąpi wszystkie uszkodzone lub uszkodzone pliki operacyjne systemu Windows. Po zakończeniu skanowania uruchom ponownie komputer.

2] Uruchom DISM

Narzędzia Dism.exe można używać w różnych sytuacjach, a jednym z nich jest naprawa uszkodzonych plików usługi Windows Update. Pamiętaj, że musisz uruchomić inne polecenie, jeśli chcesz naprawić uszkodzone pliki systemowe Windows Update. Jeśli uruchomisz zwykłe polecenie / RestoreHealth, jeśli nie musi to pomóc. DISM zastąpi potencjalnie uszkodzone lub brakujące pliki systemowe dobrymi. Jednak jeśli twój Klient Windows Update jest już uszkodzony, zostaniesz poproszony o użycie działającej instalacji systemu Windows jako źródła naprawy lub skorzystanie z folderu systemu Windows obok udziału sieciowego jako źródła plików.

Będziesz wtedy musiał uruchomić następujące polecenie:

DISM.exe / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / Source: C: \ RepairSource \ Windows / LimitAccess

Napraw uszkodzone pliki systemowe Windows Update

W tym miejscu należy zastąpić symbol zastępczy C: \ RepairSource \ Windows lokalizacją źródła naprawy.

Po zakończeniu procesu DISM utworzy plik dziennika w% windir% / Logs / CBS / CBS.log i przechwyci wszelkie problemy znalezione lub naprawione przez narzędzie.

Napraw uszkodzenie bazy danych Windows Update

3] Zresetuj składniki, ustawienia itp. Usługi Windows Update do wartości domyślnych

Poniższe łącza pomogą Ci przywrócić domyślne ustawienia Windows Update:

  1. Ręcznie zresetuj ustawienia lub składniki usługi Windows Update
  2. Zresetuj agenta Windows Update
  3. Zresetuj klienta Windows Update za pomocą skryptu PowerShell
  4. Zresetuj folder SoftwareDistribution
  5. Zresetuj folder Catroot2.

Teraz wiem, że ta praca wymaga dużo pracy, ale sprawdź, co może dotyczyć twojej sprawy, i najpierw wypróbuj tę sugestię.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji