Włącz lub wyłącz opcję Pokaż odznaki na przyciskach paska zadań w systemie Windows 10

Windows 10 pozwala teraz wyświetlać nakładki powiadomień lub znaczki na przyciskach paska zadań lub ikonach aplikacji Windows Store. Te odznaki mają na celu pokazanie aktualnego stanu Sklepu Windows lub aplikacji Windows 10 Universal lub Universal Windows Platform (UWP). Być może widziałeś takie odznaki na Start Live Tiles.

wyłącz pokazywanie odznak na pasku zadań

Na przykład ikona paska zadań aplikacji Mail może wyświetlać liczbę, która wskazywałaby liczbę nieprzeczytanych wiadomości e-mail. Gdy nie ma nieprzeczytanych wiadomości e-mail, nie będzie wyświetlana odznaka. Ale ilekroć pojawia się nowy e-mail, wyświetlana jest plakietka. Chociaż jest to bardzo przydatna funkcja, niektórzy mogą chcieć ją wyłączyć. Zobaczmy, jak możesz to wyłączyć.

Wyłącz Pokaż odznaki na przyciskach paska zadań

Otwórz Ustawienia systemu Windows 10 i kliknij Personalizacja.

Raz tutaj kliknij pasek zadań w lewym panelu i przewiń trochę w dół, aż zobaczysz Pokaż odznaki na przyciskach paska zadań.

pokaż odznaki na przycisku paska zadań

Domyślnie jest włączony. Aby wyłączyć wyświetlanie tych odznak, przełącz przycisk na Poza pozycja. Pamiętaj jednak, że to nie zadziała, jeśli włączysz przyciski Małego paska zadań.

Mam nadzieję że to pomoże!

Pasek zadań systemu Windows 10 na wiele sposobów jest taki sam w porównaniu z innymi wersjami systemu Windows, ale istnieje kilka nowych rzeczy, które Microsoft przyniósł do tabeli, aby uczynić go wyjątkowym. Ten post pokaże, jak dostosować pasek zadań systemu Windows 10 do własnych preferencji.

Link do głównej publikacji