VPN zablokowany przez administratora? Oto jak to naprawić

Wirtualna sieć prywatna (VPN) to jeden z najłatwiejszych sposobów uzyskiwania dostępu do witryn z ograniczeniami geograficznymi i innych zablokowanych witryn. Jednak administratorzy firm, rządów i innych instytucji, w tym witryn do przesyłania strumieniowego multimediów, blokują korzystanie z VPN.

Jednak nawet przy tych ograniczeniach lub blokadach nadal istnieją pewne sposoby na łatwe ominięcie bloków przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa.

Bloki VPN znajdują się głównie w miejscach pracy, szkołach / uczelniach / uniwersytetach, krajach, które chcą kontrolować, co konsumują i / lub dzielą się ich obywatele, a także w miejscach publicznych z WiFi na żądanie, takich jak hotele lub lotniska.

W celu blokowania sieci VPN instytucje te używają zaawansowanego oprogramowania ze swoimi zaporami ogniowymi do przeprowadzania tak zwanej głębokiej inspekcji pakietów, która analizuje rodzaj i miejsce docelowe danych pakietowych w sieci.

Dzięki temu twój dostawca usług internetowych może odróżnić zwykły ruch z popularnych witryn, takich jak kanały mediów społecznościowych lub przeglądarki internetowej, VPN i tysiące innych rodzajów ruchu. W końcu sieć ogranicza lub blokuje ruch, który próbują kontrolować.

Większość ludzi korzysta z VPN, więc ich poufne informacje, takie jak lokalizacja, aktywność internetowa, adres IP i inne działania online, nie są dostępne dla dostawcy usług internetowych.

Jeśli stwierdzisz, że Twoja VPN jest zablokowana przez administratora, wypróbuj poniższe rozwiązania, aby ją rozwiązać.

POPRAWKA: VPN zablokowany przez administratora

 1. Edytuj ustawienia rejestru
 2. Uruchom OpenVPN na porcie 443
 3. Użyj usługi VPN z technologią Obfuscation lub Stealth

1. Edytuj ustawienia rejestru

 1. Kliknij prawym przyciskiem Start i wybierz Biegać.

 2. Rodzaj regedit i naciśnij enter.
 3. Idź do tej ścieżki: HKEY_LOCAL_MACHINE \ software \ policy \ google \ chrome.

 4. Usuń cały folder (\Chrom), aby usunąć wszystkie ograniczenia. Możesz także dostosować niektóre z nich, jeśli nie chcesz ich całkowicie usuwać

2. Uruchom OpenVPN na porcie 443

Jest to najczęściej używany port, ponieważ jest to standardowy protokół szyfrowania Internetu, a ponieważ OpenVPN korzysta już z biblioteki szyfrowania SSL, jeśli przełączysz się na ten port, będzie on przechodził przez rygorystyczne zapory ogniowe z głęboką kontrolą pakietów.

Jeśli twoja sieć VPN jest płatną usługą wysokiej jakości, możesz mieć możliwość zmiany numeru portu lub może mieć dedykowane lokalizacje serwerów, które mogą uzyskać dostęp do portu 443. Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej VPN, aby uzyskać pomoc w konfiguracji.

Uwaga: jednym z najlepszych narzędzi VPN jest teraz CyberGhost 7 dla systemu Windows. To narzędzie ma wiele przydatnych funkcji bezpieczeństwa w ofertach i można je dostosować w celu uzyskania maksymalnej optymalizacji. Jeśli Twoja obecna sieć VPN jest nadal „blokowana przez administratora”, zalecamy przejście na CyberGhost 7 dla systemu Windows.

Dlaczego warto wybrać CyberGhost?
cyberghost VPN dla logo Windows
Cyberghost dla Windows

 • 256-bitowe szyfrowanie AES
 • Ponad 3000 serwerów na całym świecie
 • Świetny plan cenowy
 • Doskonałe wsparcie

Pobierz teraz CyberGhost VPN

 •  POWIĄZANE: 10+ najlepszych klientów oprogramowania VPN dla Windows 10

3. Użyj usługi VPN z technologią Obfuscation lub Stealth

Chociaż korzystanie z portu 443 może pomóc ominąć blok administratora, większość protokołów VPN ma nagłówki danych pakietowych, które pozwalają zaporom rozpoznać ruch przychodzący z VPN.

Korzystanie z usługi VPN z technologią ukrywania lub zaciemniania pomaga przepisać połączenie i / lub ukryć nagłówki danych pakietu, aby odcisk palca nie był łatwo rozpoznawany przez system, blokując w ten sposób ruch.

Niektóre sieci VPN, o których wiadomo, że mają tę funkcję, to Torguard, VyprVPN, IPVanish, Proxy.sh i VPN.ac, ale zawsze możesz znaleźć inne, których chcesz użyć, jeśli nie te pięć.

Aby uzyskać maksymalną prywatność i możliwość odblokowania, możesz użyć sieci Tor do uruchomienia VPN, chociaż czyni to wysoce anonimowym i praktycznie niemożliwym do odblokowania. Minusem jest to, że VPN będzie kierowany przez wiele warstw proxy o różnych prędkościach, więc nie masz gwarancji uzyskania nawet 5 MPBS, jeśli wybierzesz tę trasę.

Czy te rozwiązania pomogły? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji