Usuń wyłączone elementy z listy startowej MSConfig w systemie Windows

MSConfig to potężne narzędzie, które pozwala między innymi włączać lub wyłączać programy uruchamiane podczas uruchamiania systemu Windows. Aby otworzyć narzędzie konfiguracji systemu, możesz otworzyć okno dialogowe Uruchom, wpisać msconfig i nacisnąć Enter.

Na karcie Uruchamianie możesz zobaczyć listę aplikacji, które uruchamiają się w systemie Windows. Można zobaczyć nazwy aplikacji, producenta, lokalizację pliku wykonywalnego, klucz rejestru dla aplikacji startowej. Możesz także zobaczyć datę wyłączenia aplikacji. W tym miejscu możesz odznaczyć pole wyboru, aby zatrzymać uruchamianie aplikacji przy następnym uruchomieniu. Jeśli uważasz, że występuje problem z określoną aplikacją, możesz również potwierdzić lokalizację aplikacji. Wielu producentów OEM zawiera programy, których nie chcesz uruchamiać podczas uruchamiania. To jest miejsce, aby je wyłączyć.

Usuń wyłączone elementy startowe w MSConfig

MSConfig byłby idealnym menedżerem startowym, gdyby pozwolił nie tylko na wyłączenie elementów, ale na ich usunięcie na zawsze. Ale MSConfig nie pozwala usuwać ani usuwać elementów wyłączania uruchamiania.

To gdzie Oczyszczanie MSConfig wchodzi! Program jest bardzo prosty i łatwy w użyciu. Po uruchomieniu przenośne narzędzie skanuje konfiguracje uruchamiania i umożliwia usunięcie dowolnego elementu, który został wcześniej wyłączony za pomocą MSConfig. Aby usunąć element startowy, musisz zaznaczyć pole wyboru przed tym elementem i nacisnąć przycisk Wyczyść wybrane.

Pamiętaj, że nie ma sposobu, aby przywrócić usunięte wpisy za pomocą tego narzędzia, więc chcesz mieć podwójną pewność przed usunięciem elementu.

Narzędzie do czyszczenia msconfig Usuń wyłączone elementy startowe w MSconfig

MSConfig Cleanup Utility do pobrania za darmo

Możesz pobrać MSConfig Cleanup z tutaj.

Więcej programów tutaj, które mogą pomóc Ci wyłączyć programy startowe w systemie Windows.

Link do głównej publikacji