Ustaw Menedżera urządzeń w systemie Windows jako nieobecne

W tym poście zobaczymy, jak zrobić wbudowanego Menedżera urządzeń pokaż nieobecne urządzenia w systemie Windows 10/8/7. Nieobecny urządzenia to stare, nieużywane, poprzednie, ukryte urządzenia, które kiedyś były instalowane, ale teraz nie są już podłączone do komputera.

The Menedżer urządzeń Windows pomaga odinstalować, wyłączyć, przywrócić, zaktualizować sterowniki urządzeń w systemie Windows 10/8/7. Wyświetla szczegółowe informacje o aktualnie zainstalowanych i podłączonych urządzeniach Plug and Play. Aby wyświetlić urządzenia niezgodne z Plug and Play, na karcie Widok wybierz opcję Pokaż ukryte urządzenia. Ale aby wyświetlić wszystkie nieobecne urządzenia, musisz wykonać następujące czynności.

Pokaż urządzenia NonPresent za pomocą Menedżera urządzeń

Pokaż nieobecne urządzenia

Aby wyświetlić nieobecne urządzenia w systemie Windows 8.1, za pomocą Menedżera urządzeń otwórz okno wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień, wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:

ZESTAW DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES = 1

Następnie wpisz devmgmt.msc i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Menedżera urządzeń.

Po wykonaniu tej czynności na karcie Widok wybierz opcję Pokaż ukryte urządzenia. Zobaczysz tutaj dodatkowe urządzenia.

pokaż okna ukrytych urządzeń

Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz rozwiązać problemy i rozwiązać problemy spowodowane przez resztki sterowników. Klikając je prawym przyciskiem myszy i wybierając Właściwości, otrzymasz dodatkowe informacje na ich temat.

Można również wyświetlać nieobecne urządzenia, dostosowując zmienne środowiskowe i usuwając stare sterowniki urządzeń. Narzędzie do czyszczenia urządzeń pomoże usunąć wiele lub wszystkie stare, nieobecne urządzenia z komputera z systemem Windows. GhostBuster może pomóc usunąć stare, nieużywane, ukryte sterowniki urządzeń.

W przypadku problemów z Nieznanymi sterownikami ten post pomoże Ci zidentyfikować rozwiązywanie problemów z nieznanymi urządzeniami. Zobacz ten post, jeśli Menedżer urządzeń jest pusty i niczego nie pokazuję.

Dodatkowe zasoby:

  1. Rozwiązywanie problemów napraw problemy ze sterownikami urządzeń
  2. Jak usunąć stare sterowniki urządzeń w systemie Windows
  3. Jak zidentyfikować lub zweryfikować niepodpisane / podpisane sterowniki.
Link do głównej publikacji