Skonfiguruj tuner telewizyjny w systemie Windows 8, 10 [Jak to zrobić]

Od samego początku tunery telewizyjne były bardzo trudne do skonfigurowania, a gdy próbowano rozwiązać problem, wydawało się, że gromadzi się więcej problemów. Próba poprawnego działania tunera telewizyjnego w systemie Windows 8.1 nie różni się jednak od tego, że istnieją narzędzia pomocne w rozwiązywaniu naszych problemów.
Windows-8.1-tuner telewizyjny
Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że poprawnie zainstalowaliśmy sterownik w systemie Windows 8.1. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najskuteczniejszym jest skorzystanie z narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 8.1, zadanie to jest łatwe do wykonania przez każdego i jest mniej czasochłonne. Aby to zrobić, musisz wykonać kilka czynności:

 • Przesuń kursor do prawej części ekranu
 • Po wyświetleniu paska paneli kliknij Ustawienia
 • Wybierz Panel sterowania i przejdź do Rozwiązywanie problemów
 • Stąd kliknij po prostu Uruchom programy stworzone dla poprzednich wersji systemu Windows
 • Kliknij Dalej i wybierz Nie wymieniony
 • Wybierz lokalizację instalatora
 • Przejdź do programu rozwiązywania problemów
 • Zaznacz Program działał we wcześniejszych wersjach systemu Windows, ale nie można go teraz zainstalować ani uruchomić
 • Po kliknięciu przycisku Dalej wybierz wersję systemu Windows, dla której sterownik został zbudowany

Po wykonaniu powyższych kroków musisz tylko upewnić się, że podłączony jest odpowiedni kabel i otworzyć program Windows Media Center. Teraz możesz swobodnie oglądać lub nagrywać programy telewizyjne z urządzenia z systemem Windows 8.

Czytaj także: Kontrola aplikacji w systemie Windows 8: Remote for Roku Player

Skonfiguruj tuner telewizyjny na tablecie z systemem Windows 8

Użytkownicy tabletów z systemem Windows 8.1 mogą również poprawnie skonfigurować tuner telewizyjny, jednak wymagana jest instalacja programu Windows Media Center. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić tuner TV USB, są one obecnie tanie i kosztują mniej niż 100 $, podłącz je i ciesz się oglądaniem telewizji na tablecie z Windows 8.1. Jeśli nie jesteś osobą, która nie chce inwestować pieniędzy w tuner telewizyjny, w Sklepie Windows 8 dostępnych jest wiele aplikacji zaprojektowanych właśnie do tego celu. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać aplikację dla systemu Windows 8, która Ci odpowiada spośród takich tytułów, jak Hulu Plus, Netflix, ABC Family i wiele innych.

Łatwiej jest oglądać programy telewizyjne z urządzenia z systemem Windows 8, ponieważ możesz teraz oglądać, udostępniać, komentować lub oceniać swoje ulubione odcinki nawet w podróży lub gdy nie masz dostępu do telewizora.

Jak oglądać telewizję na komputerze z systemem Windows 10? [Aktualizacja 2018]

To dobre pytanie. Faktem jest, że: Windows 10 Media Center nie obsługuje już konfiguracji tunera telewizyjnego. Ale nie przejmuj się, jeśli chcesz oglądać telewizję na komputerze, możesz to zrobić za pomocą oprogramowania innej firmy. Obecnie jest ich wiele i działają całkiem dobrze. Oto dwa dedykowane artykuły z niezbędnymi narzędziami do przekształcenia komputera z systemem Windows 10 w ekran telewizora:

 • Jak używać komputera z systemem Windows 10 jako tunera telewizyjnego: 4 najlepsze aplikacje do zainstalowania
 • Najlepsze 4 oprogramowanie tunera telewizyjnego dla systemu Windows 10

Więcej informacji o ich funkcjach znajdziesz w artykułach, po prostu kliknij je i zobacz, który odpowiada Twoim potrzebom.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji