Przepływ pracy maniaka technologii (inaczej jak ja pracuję)

Zapytano mnie o mój codzienny przepływ pracy w związku z tą witryną, a także o usługi i programy, z których korzystam w ciągu dnia. Chociaż nie sądzę, że w moim przepływie pracy znajdziesz coś spektakularnego, dla niektórych może to być interesujące. Po pierwsze, aby zobaczyć, jak bloger spędzam cały dzień, a po drugie, które programy używam, które pomagają mi w tym zadaniu.

Chciałbym zacząć od systemów, których obecnie używam do tego zadania. Mam dwa komputery stacjonarne pod biurkiem, które są podłączone do własnego 24-calowego ekranu. Komputery nie są fabrycznie nowe, ale oba są dobrze wyposażone. Mój główny komputer osobisty jest zasilany przez procesor Intel Core i7-860, 8 GB pamięci RAM , karta graficzna GeForce GTX 470, dysk półprzewodnikowy 128 gigabajtów M4 i dysk danych 3 terabajty.

Drugi komputer jest zasilany przez procesor Intel Core i5-2500K, 8 gigabajtów pamięci RAM, kartę graficzną GeForce GTX 560 Ti i dysk SSD 256 Corsair Force GT. Pierwszy komputer działa na 64-bitowej wersji systemu Windows 7 Pro, drugi na Windows 8 Pro.

Mam również Samsunga Galaxy Note 2, którego używam do testów i rozwoju Androida, i wkrótce zamierzam uzyskać Windows Phone, aby dodać testy dla tego mobilnego systemu operacyjnego.

Jak pracuję

Pracuję w domu, co daje mi dużo swobody i teoretycznie mogę spać, siedzieć w majtkach przed komputerem lub grać w gry wideo lub oglądać filmy przez cały dzień pracy. Nie robię tego jednak, ponieważ nie zrobiłbym tego poprawnie.

Widzę to jako zwykłą pracę i tak właśnie sobie z tym radzę. Codziennie wstaję między 7 a 8 i spędzam około 30 minut jedząc śniadanie, biorąc prysznic i ubierając się. Nigdy tak naprawdę nie miałem problemów z wstawaniem w tym czasie, chociaż czasami kusi mnie spanie, ponieważ nikt na ciebie nie czeka lub nie zwolni cię, jeśli to zrobisz.

Zazwyczaj zaczynam dzień od przejrzenia wiadomości e-mail, które otrzymałem w nocy, w razie potrzeby natychmiast im odpowiadam, a następnie moderuję wszystkie komentarze na temat Ghacków, które zgromadziły się podczas snu. Kiedy to zniknie, zaczynam odpalać mój czytnik RSS GreatNews, aby dowiedzieć się, co nowego w świecie technologii.

RSS to tylko jedno źródło informacji, które wykorzystuję do znalezienia inspiracji do opowiadań i artykułów. Spotykam się regularnie na kilku stronach, na przykład Reddit i Hacker News, a także przeprowadzam wiele testów i poprawek samodzielnie, szczególnie jeśli chodzi o programy, z których regularnie korzystam. Jeśli więc Firefox lub Chrome mają nową funkcję lub zostały w jakikolwiek sposób zmienione, zazwyczaj jestem w stanie to zauważyć i napisać o tym. Moja motywacja do pisania o tych rzeczach jest większa w przypadku programów, z których korzystam codziennie, ponieważ bardziej interesuje mnie ich rozwój niż rozwój programów, z których korzystam od czasu do czasu.

To dlatego widzisz więcej postów w Firefox, Chrome lub Steam na stronie niż posty dla Opery, Internet Explorera lub Origin.

Próbuję opublikować jeden lub dwa artykuły — przynajmniej — rano, zanim zrobię sobie pierwszą przerwę. Zwykle wychodzę około godziny około południa na spacery (świetne ćwiczenia) i zakupy spożywcze. Pomaga mi pozostać w formie — całodzienne siedzenie na krześle nie jest najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu — oczyść swój umysł i zrelaksuj się w tym czasie. Połączenie konieczności (zakupy spożywcze) z działaniem bardzo mi pomaga i zwykle kupuję tylko tyle, ile potrzebuję na jeden dzień, więc muszę wyjść ponownie i kupić jedzenie następnego dnia. To sztuczka umysłu, ale działa dla mnie całkiem dobrze. Poza tym w ten sposób na stole mam świeższe jedzenie.

Jedną z rzeczy, które zrozumiałem w ostatnich latach, jest to, że potrzebuję tych przerw w pracy, aby uniknąć wypalenia. Świetnie nadaje się do tego godzina przerwy, podobnie jak moja decyzja, aby spędzać mniej czasu na komputerze w weekendy. Publikuję tylko dwa lub trzy artykuły w soboty i niedziele i staram się spędzić resztę dnia, robiąc rzeczy, które lubię lub muszę robić. Może się zdarzyć, że oznacza to rozegranie rundy Dota 2, ale także spotkanie z przyjaciółmi, granie w gry planszowe, wyjście i wypicie zimnego niemieckiego piwa lub po prostu bardzo wcześnie pójść spać. Oprócz tego uprawiam sport trzy razy w tygodniu, aby pozostać w formie (Krav Maga i piłka nożna), a także kilka podstawowych ćwiczeń, gdy jestem w domu (pompki, przysiady, pompki itp.)

Próbuję opublikować co najmniej dwa artykuły po południu, a jeszcze jeden lub dwa w nocy. Robię regularne przerwy w ciągu dnia, aby jeść i spędzać czas na robieniu innych rzeczy, które należy zrobić.

Kiedy pracuję, robię to w ciszy. Nie słucham muzyki i staram się łączyć wszystkie rozpraszające uwagę elementy, takie jak mój smartfon lub rzeczy, które dzieją się na ekranie komputera. Nie ma więc sprawdzania poczty e-mail co pięć minut w tym czasie ani sprawdzania nowych wiadomości na Facebooku lub Google Plus.

Główne oprogramowanie, którego używam do pracy

 • Firefox zarówno Nightly, jak i Stable
 • Chrome Canary and Stable
 • Snagit 10 do zrzutów ekranu
 • Świetna wiadomość dla kanałów RSS
 • Thunderbird na e-mail
 • KeePass dla wszystkich potrzeb dotyczących hasła
 • True Crypt do szyfrowania
 • Paint.net do podstawowej edycji obrazu
 • WinSCP dla połączeń z moim serwerem internetowym
 • Dropbox do przechowywania plików
 • F.Lux, aby uniknąć zmęczenia oczu

Jeśli chodzi o moje komputery: wolę minimalistyczne podejście do tego. Przypiąłem ważne programy do paska zadań i wolę nie używać skrótów na pulpicie ani nic podobnego. Zwykle pracuję z dwoma oknami ustawionymi obok siebie, dzięki czemu każde z nich zajmuje 50% obszaru roboczego. Zwykle jest to Firefox po lewej stronie z otwartą moją witryną i innym programem po prawej. Program po prawej może być innym oknem Firefoksa lub programem, który obecnie testuję.

Nie używam wielu wymyślnych narzędzi, z których korzystają inni blogerzy i dziennikarze. Nie korzystam z kalendarza, listy rzeczy do zrobienia i trzymam się z daleka od mediów społecznościowych. Jeśli chodzi o mój smartfon, używam go głównie do testowania i opracowywania aplikacji, a w przeciwnym razie staram się go unikać w jak największym stopniu. Tak więc prawie nie ma wiadomości ani połączeń podczas pracy, ponieważ jest to zbyt rozpraszające.

Link do głównej publikacji