Pozbądź się białych pasków tytułowych w Windows 10 — kompletny samouczek

Białe paski tytułu w systemie Windows 10

W nowym Windows 10, Microsoft zmienił wiele rzeczy. Jeśli używasz nowej wersji, możesz zobaczyć, że używa ona Białe paski tytułu we wszystkich programach Windows.

Jest to duża zmiana w stosunku do Windows 8, 8.1, która pozwala użytkownikom wybrać dowolny kolor zgodnie z ich wymaganiami. Jest to nieco nieoczekiwane dla niektórych użytkowników, którzy oczekują, że będą pasować do koloru akcentu.

Windows_10_White_Titlebars

W systemie Windows 10 funkcje kolorowania są wyłączone, więc niezależnie od tego, czy okno jest aktywne, czy nie, zawsze są wyświetlane w kolorze białym. Dla wielu użytkowników biały pasek tytułu wygląda nieprzyjemnie i trudno jest znaleźć dla nich aktywny lub nieaktywny system Windows.

W poprzedniej wersji systemu Windows jak Windows 8, 8.1, użytkownicy mieli możliwość wyboru kolorowych pasków tytułowych na podstawie tapety, dzięki czemu łatwo jest im ustalić, gdzie znajduje się aktywny lub nieaktywny system Windows.

Istnieje sposób na odzyskanie pasujących pasków tytułowych z akcentem, a tutaj przedstawiamy kilka prostych sztuczek, które włączają kolorowe paski tytułowe w systemie Windows 10. Możesz również zmienić kolor pasków tytułowych na podstawie bieżącej tapety. Korzystając z tych sztuczek, możesz także odzyskać styl Obramowanie okna systemu Windows 8, 8.1 w systemie Windows 10.

Te sztuczki wpływają tylko na tradycyjne aplikacje komputerowe, a nie na aplikacje uniwersalne. Aplikacje Universal zawsze będą używać białego koloru, dzięki czemu programista określi kolor paska tytułowego innego okna.

Aero Lite ” Motyw umożliwia włączenie kolorowych pasków tytułowych w systemie Windows 10. Ten motyw jest także używany w systemie operacyjnym Windows 8. Jest to prosty i łatwy motyw stworzony dla twojego systemu, który nie zawierał spójnego wsparcia sprzętowego dla efektu szkła Aero.

Aby odzyskać kolorowe paski tytułowe w systemie Windows, musisz włączyć motyw „Aero Lite”. Najpierw musisz aktywować i zastosować motyw „Aero Lite” w systemie Windows 10 za pomocą podanej metody.

Kroki, aby włączyć motyw „Aero Lite” w systemie Windows 10

Okno 8 wprowadzono „Aero Lite” motyw do zastąpienia „Windows Basic motyw, który jest także obecny w Windows Vista i Windows 7. Szkło Aero i inne efekty nie są dostępne w motywie Aero Lite. Ten motyw został stworzony dla najtańszych komputerów, które nie są kompatybilne ze sprzętem, aby obsługiwać główny motyw dla systemu Windows.

Windows_8_Aero_Lite_Theme

Aby włączyć motyw Aero Lite w systemie Windows 10, postępuj zgodnie z podaną metodą. Kroki są następujące:

 • Aby uruchomić okno dialogowe RUN, naciśnij klawisz Win + R.. Następnie wpisz „Ratunek» i naciśnij Enter. Otworzy się folder „Zasoby” w systemie Windows.
 • Po otwarciu folderu „Zasoby” kliknij dwukrotnie «Motywy» obecny w nim folder. Ten folder zawiera wszystkie pliki .theme, takie jak aero.theme, theme1.theme i theme2.thrme.

Windows_8_Theme_Directory

W folderze Motywy możesz zobaczyć Pliki aerolite.msstyles w folderze „aero”, co oznacza, że ​​motyw Aero Lite jest nadal obecny.

 • Teraz musisz utworzyć plik .theme dla motywu Aero Lite. W folderze Motywy zobaczysz aero.theme plik, musisz skopiować ten plik i wkleić na pulpicie.
 • W Notatniku otwórz nowy plik po zmianie nazwy na aerolite.theme. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz «Otwarty , następnie z listy wybierz Notatnik.
 • Musisz zmienić dwie rzeczy w pliku aerolite.theme po otwarciu w Notatniku.
 • W piątym wierszu zmień „Wyświetlana nazwa» wartość. Po znaku równości podany jest ciąg znaków. Zastąp to dowolną nazwą, taką jak Aero Lite.

Dodawanie_Aero_Lite_Theme_Windows_8_RTM

 • Następnie musisz wybrać ten nowy plik .theme do pliku aerolite.msstyles. Przewiń w dół i przejdź do [„VisualStyles]” Sekcja. Teraz w wierszu 51 zamień aero.msstyles z aerolite.msstyles.

Creating_Aero_Lite_Theme_Windows_8_RTM

 • Zapisz plik i przenieś go do C: \ Windows \ Resources \ Themes folder zawierający inny plik .theme.
 • Otwórz okno personalizacji pulpitu; tutaj odzyskasz ukryty motyw Aero Lite.

Po zastosowaniu motywu „Aero Lite” otrzymasz kolorowe paski tytułowe w systemie Windows 10.

Windows_10_Color_Titlebars

UWAGA: Jeśli używasz powyższej metody do aktywacji motywu „Aero Lite” w systemie Windows 10, paski tytułowe nie zmienią koloru na podstawie tapety i zawsze będą wyświetlane w kolorze niebieskim, ponieważ w systemie Windows 10 wartość Auto-kolorowania jest ustawiona na domyślny motyw Aero.

Możesz włączyć funkcję kolorowania dla paska tytułu, menu Start i paska zadań, wykonując następujące kroki:

 1. W menu Start otwórz Ustawienia aplikację i przejdź do Personalizacja -> sekcja Kolory. Możesz go również otworzyć, klikając prawym przyciskiem myszy Pulpit i wybierając Opcja personalizacji
 2. Teraz włącz podane opcje:
 • Przejdź do Moje tło i wybierz kolor akcentu.
 • Pokaż kolor na Start, pasku zadań i centrum akcji.

Enable_Colorization_Start_Taskbar_Windows_10

Następnie otrzymasz kolorowe menu Start wraz z paskami tytułowymi programu i ramką w systemie Windows 10.

Jeśli nadal masz problemy z białymi paskami tytułowymi w systemie Windows 10, możesz przejść do narzędzia PC Error Repair Tool. To narzędzie pomoże Ci rozwiązać wszelkie problemy z systemem Windows 10. Możesz po prostu pobrać i zainstalować i pozbyć się wszystkich problemów.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.

Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.

Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji