POPRAWKA: Kółko myszy nie działa w Chrome w Windows 10, 8.1

Niektórzy użytkownicy przeglądarki Chrome zostali poinformowani, że ich kółko myszy nie działa w systemie Windows 10, 8.1. Przeczytaj ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem.

Wracamy, tym razem, gdy ktoś na forach produktów Google narzeka, że ​​ma problemy z funkcjonowaniem myszy podczas korzystania z przeglądarki Chrome w systemie Windows 10, 8.1. Wersja Chrome, która najwyraźniej jest najnowszą wersją. Oto jak problem został opisany w wątku na forum:

Od czasu aktualizacji do Windows 8.1 kółko myszy nie działa w Chrome w trybie Metro, bez przewijania i powiększania (z Ctrl). Działa tylko kliknięcie kółkiem. W trybie pulpitu działa idealnie dobrze. Próbowałem z rozszerzeniami i bez nich, zwłaszcza płynnego przewijania Logitech (które zainstalowałem dopiero po rozpoczęciu wydania), bez zmian.

Najwyraźniej problem występuje tylko wtedy, gdy Chrome jest używany w nowoczesnym interfejsie użytkownika (lub Metro, jak niektórzy nadal go nazywają). Podczas korzystania z przeglądarki Chrome w trybie pulpitu w systemie Windows 10, 8.1 nie wykryto żadnych problemów. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci rozwiązać ten problem:

Kółko myszy nie przewija się w Google Chrome

 1. Włącz i wyłącz przewijanie nieaktywnych okien kilka razy
 2. Wyłącz rozszerzenia przeglądarki
 3. Włącz uniwersalne przewijanie
 4. Dodaj rozszerzenie Logitech Smooth Scrolling
 5. Przywróć ustawienia domyślne Chrome

1. Włącz i wyłącz przewijanie nieaktywnych okien kilka razy

 1. Iść do Ustawienia> Wybierz Urządzenia> Mysz Panel dotykowy
 2. Idź do Przewiń nieaktywny system Windows opcję i wyłącz ją. Poczekaj kilka sekund, a następnie włącz go ponownie. Powtórz tę czynność kilka razy, a następnie sprawdzanie kółka myszy reaguje w Chrome.
  Opóźnienie myszy w systemie Windows 10 w grachOpóźnienie myszy w systemie Windows 10 w grach

2. Wyłącz rozszerzenia przeglądarki

Niektórzy użytkownicy potwierdzili, że wyłączenie rozszerzeń przeglądarki pomogło im rozwiązać ten problem. Jeśli ten problem wystąpił wkrótce po zainstalowaniu określonego rozszerzenia, zacznij od wyłączenia ostatnio dodanych rozszerzeń. Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj wyłączyć wszystkie rozszerzenia Chrome. Sprawdź, czy problem nadal występuje.

 • 3. Włącz uniwersalne przewijanie

  Wielu użytkowników potwierdziło na forum Google, że włączenie uniwersalnego przewijania i dodawanie Chrome do listy wyjątków rozwiązało ten problem. Użytkownicy, którzy jako pierwsi zasugerowali to obejście, używali go na laptopie Lenovo i opisali tę metodę w następujący sposób:

  Panel sterowania> Wszystkie elementy Panelu sterowania> Mysz, przejdź do zakładki „Lenovo” i wybierz „Właściwości zaawansowane”, przejdź do zakładki „Kółko”, upewnij się, że zaznaczone jest włączenie uniwersalnego przewijania, wybierz „Wyjątki” i na wyskakującym ekranie „ Dodaj ”Chrome do listy, a kółko przewijania zacznie działać w chromie.

  4. Dodaj rozszerzenie Logitech Smooth Scrolling

  Jeśli używasz myszy Logitech, spróbuj zainstalować rozszerzenie Smooth Scrolling z Chrome Web Store. Wielu użytkowników potwierdziło, że to rozwiązanie dla nich zadziałało, więc wypróbuj je, ponieważ może to również pomóc.

  5. Przywróć ustawienia domyślne Chrome

  Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj przywrócić domyślne ustawienia Chrome. Aby to zrobić, kliknij menu z trzema kropkami i wybierz Ustawienia. Teraz kliknij Zaawansowane, przewiń w dół do dolnej części strony i wybierz „Przywróć ustawienia do ich pierwotnych ustawień domyślnych”.

  przywróć domyślne ustawienia Chrome

  Jeśli nic nie działało, spróbuj ponownie zainstalować Google Chrome.

Link do głównej publikacji