Poprawka: kod błędu aktualizacji systemu Windows 10 0x8024a105

Jeśli widzisz a Kod błędu Windows Update 0x8024a105 podczas próby uruchomienia Windows Update, ten post zawiera kilka sugestii, które mogą pomóc rozwiązać problem. Po uruchomieniu Windows Update zobaczysz następujący komunikat:

Podczas pobierania niektórych aktualizacji wystąpiły problemy, ale spróbujemy ponownie później. Jeśli nadal to widzisz, spróbuj przeszukać Internet lub skontaktować się z pomocą techniczną w celu uzyskania pomocy. Ten kod błędu może pomóc: (0x8024a105).

Otrzymałem ten komunikat o błędzie, gdy pobierałem aktualizację KB4020102. Wyszukiwanie 0x8024a105, jak sugerowano, naprawdę nie pomogło. Ponieważ system Windows zasugerował, żebym szukał tego kodu błędu, spodziewałem się, że zobaczę post Microsoftu wyjaśniający, dlaczego wystąpił ten błąd i jakie było ostateczne rozwiązanie; ale niestety zostałem pozostawiony na łaskę Internetu.

Ten kod błędu nie znajduje się na liście kodów błędów aktualizacji systemu Windows. Mogłem tylko dowiedzieć się, że jest to prawdopodobnie coś związanego z klientem automatycznych aktualizacji.

Kod błędu aktualizacji systemu Windows 10 0x8024a105

Cóż, jeśli pojawi się ten błąd podczas pobierania Windows Update tutaj, jest kilka rzeczy, które możesz spróbować.

Błąd aktualizacji systemu Windows 10 0x8024a105

1] Kliknąłem przycisk Ponów próbę od razu, a nawet po kilku minutach kilka razy, ale to mi nie pomogło. Pomogło mi to! Po prostu postanowiłem zrestartować komputer i użyłem innego połączenia. Zamiast zwykłego kablowego połączenia z Internetem korzystałem z połączenia Wi-Fi. Otóż ​​to! System Windows 10 rozpoczął pobieranie aktualizacji.

Teraz, jeśli to ci pomoże, świetnie; w przeciwnym razie może być konieczne dalsze rozwiązywanie problemów. Możesz wypróbować te sugestie i zobaczyć, co Ci odpowiada.

2] Opróżnij folder SoftwareDistribution i sprawdź, czy to Ci odpowiada.

3] Zresetuj folder Catroot2 i spróbuj ponownie.

4] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update, a następnie spróbuj ponownie uruchomić Windows Update. Zresetuje także składniki usługi Windows Update.

5] Automatycznie zresetuj Windows Update Agent do domyślnych i sprawdź.

6] Ten post zawiera więcej sugestii, jeśli Windows Update nie zostanie pobrany lub nie zostanie zainstalowany.

7] Jeśli używasz usługi Windows Update do aktualizacji swojej wersji systemu Windows do nowszej wersji systemu Windows, spróbuj użyć jego pliku .ISO i wykonaj kompilację w celu aktualizacji.

Jak wspomniałem, w moim przypadku po prostu ponownie uruchomiłem komputer i zmieniłem połączenie internetowe, co pomogło mi i mogłem pobrać pomyślnie zainstaluj aktualizacje systemu Windows.

kod błędu aktualizacji systemu Windows 10 0x8024a105

Poinformuj nas, co Ci pomogło.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji