Poprawka: aktualizacja KB3124200 powoduje błąd Word 2016 Errorr

Mówiliśmy już o problemach, które dotknęły system Windows 10 z aktualizacją zbiorczą KB3124200, ale nie udało nam się poinformować, że użytkownicy mają problemy z aplikacjami pakietu Office 2016 po zainstalowaniu aktualizacji.

Mianowicie wygląda na to, że KB3124200 powoduje zmianę nazwy pliku szablonu Word 2016 Normal.dotm. Ten plik przechowuje wszystkie zapisane makra, sprawdzanie pisowni i funkcje autokorekty, więc zmiana nazwy tego pliku oznacza, że ​​Word 2016 za każdym razem uruchamia się ponownie do ustawień fabrycznych.

Zaletą tego jest to, że plik Normal.dotm nie zostaje całkowicie usunięty, ponieważ zmienia się tylko na Normal.dotm.old, dzięki czemu można odzyskać wszystkie ustawienia, zastępując nowy plik starym.

Jak zapobiec zmianie nazwy pliku Normal.dotm Word 2016

Na szczęście faceci z Microsoftu nie milczeli na ten temat, ponieważ jeden z członków zespołu ds. Produktów Microsoft dał nam rozwiązanie. Oto dokładnie to, co musisz zrobić, aby zapobiec zmianie nazwy pliku Normal.dotm World 2016:

  1. Zamknij program Word (i wszystkie inne aplikacje pakietu Office 2016)
  2. Naciśnij klawisz Windows + R i wprowadź następującą ścieżkę, a następnie naciśnij klawisz Enter:% appdata% MicrosoftTemplates
  3. Teraz znajdź plik o nazwie „Normal.dotm” (jest to nowy plik „Normal”, który nie zawiera twoich ustawień) i zmień jego nazwę na „NormalBeforeRestore.dotm”
  4. Teraz musimy znaleźć plik do przywrócenia, więc poszukaj pliku o nazwie Normal.dotm.old (w niektórych okolicznościach może on mieć inną nazwę, więc jeśli możesz znaleźć Normal.dotm.old, poszukaj niektórych z poniższych nazwy: Normal.dotm.old ”,„ NormalPre ”,„ NormalPre15 ”,„ NormalOld ”lub„ OldNormal ”)
  5. Wybierz Normal.dotm.old i kliknij Kopiuj
  6. Teraz wklej go w tym samym katalogu
  7. Zmień nazwę pliku dotm.old na Normal.dotm
  8. Zostaniesz ostrzeżony o zmianie rozszerzenia pliku, po prostu kliknij Tak
  9. Zamknij Eksplorator plików i ponownie otwórz program Word. Wszystkie twoje ustawienia powinny tam być

To wszystko, mamy nadzieję, że to rozwiązanie pomogło ci w irytującym problemie z Word 2016. Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania lub napotkałeś inny problem po zainstalowaniu aktualizacji KB3124200, daj nam znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji