Oto, gdzie aplikacja aparatu Windows 10, 8.1 zapisuje zdjęcia, filmy

Kilka dni temu udostępniliśmy Ci kroki, które możesz podjąć, aby rozwiązać różne problemy z aplikacją aparatu w systemie Windows 10.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Teraz zdałem sobie sprawę, że niektórzy z was, którzy są nowi w systemie Windows 10, nawet nie wiedzą, gdzie przechowuje zrobione zdjęcia.
Lokalizacja obrazu aplikacji aparatu w systemie Windows 8
Jeśli twój laptop z systemem Windows 10 lub tablet ma naprawdę dobrą kamerę internetową, najprawdopodobniej polegasz na niej częściej niż inni. Kamera internetowa lub zintegrowany aparat, jak niektórzy mogą go nazywać, wykonują dwa podstawowe zadania — robią zdjęcia lub nagrywają filmy.

Następnie zapisuje je w folderze, który prawdopodobnie zastanawiasz się, gdzie dokładnie się znajduje.

Aplikacja aparatu jest dość prosta, a wewnątrz aplikacji są tylko 3 inne ustawienia — Rolka z aparatu który pozwala zobaczyć zdjęcia i filmy; regulator czasowy gdzie możesz ustawić samowyzwalacz przed rozpoczęciem fotografowania i ekspozycja gdzie możesz zmienić poziomy ekspozycji.

Aplikacja aparatu nie działa w systemie Windows 10? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Gdzie aparat Windows 10 zapisuje zdjęcia?

Jak już mówiłem, zdjęcia i filmy są zapisywane w folderze Rolka z aparatu, a teraz szybko wyjaśnimy, gdzie można je znaleźć.

Wystarczy przejść do Eksploratora plików, a następnie przejść do folderu Obrazy, tak jak na zrzucie ekranu poniżej.

Lokalizacja obrazu aplikacji aparatu w systemie Windows 8.1
Teraz po prostu kliknij dwukrotnie, a zobaczysz folder Rolki z aparatu.

gdzie aplikacja aparatu przechowuje zdjęcia

Jeśli masz włączoną synchronizację, rolka z kamery pojawi się również na koncie OneDrive, co oznacza, że ​​Twoje zdjęcia i filmy zostaną automatycznie przesłane.

Jeśli chcesz wyłączyć tę funkcję, dowiedz się, jak zmienić ustawienia synchronizacji OneDrive, klikając poniższy link.

Chcesz zmienić ustawienia synchronizacji OneDrive w systemie Windows 10? Sprawdź ten przewodnik i dowiedz się, jak to zrobić łatwo.

Jak mogę zmienić lokalizację zapisywania aplikacji aparatu?

Teraz, gdy wiesz, gdzie aplikacja aparatu zapisuje zdjęcia i filmy, warto wspomnieć, że możesz również zmienić lokalizację zapisu.

Jeśli więc nie podoba Ci się fakt, że aplikacja zapisuje Twoje zdjęcia w folderze Rolka z aparatu, oto kroki, które należy wykonać, aby to zmienić:

  1. otwarty Ustawienia > idź do System  Przechowywanie.
  2. Kliknij na Zmień miejsce zapisywania nowej treści opcja.zmień miejsce zapisywania nowej zawartości Windows 10
  3. Użyj menu rozwijanego, aby rozwinąć Nowe zdjęcia i filmy zostaną zapisane w sekcja> wybierz dysk, na którym system Windows 10 ma zapisywać nowe zdjęcia i filmy.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby rozwiązać problem.

Po potwierdzeniu wyboru komputer skopiuje całą ścieżkę katalogu Camera Roll na preferowaną partycję lub dysk zewnętrzny.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zmiany lokalizacji zapisywania nowych zdjęć, zapoznaj się z tym szczegółowym przewodnikiem.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, nie wahaj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji