Jak zmienić schemat dźwiękowy systemu Windows 10, 8, 8.1

Windows 10, 8 i Windows 8.1 to świetne systemy operacyjne do użycia na komputerze stacjonarnym, laptopie lub tablecie. Korzystając z systemu Windows, możesz spersonalizować swoje urządzenie, ponieważ istnieją różne wbudowane funkcje, których można użyć w tym zakresie. Świetnym sposobem na dostosowanie systemu Windows 10, 8, 8.1 jest zmiana schematu dźwięku.

Tak więc podczas obecnego przewodnika krok po kroku pokażę, jak łatwo zmienić schemat dźwiękowy Windows 10, 8 i Windows 8.1. Jak zobaczysz, po wejściu do sekcji ustawień dźwięku na swoim urządzeniu będziesz mógł wybierać spośród różnych schematów dźwiękowych, a jeśli naprawdę chcesz urozmaicić wszystko, możesz nawet stworzyć swój własny schemat dźwiękowy, ponieważ w systemie Windows 10, 8, 8.1 To możliwe.

Robienie tego wszystkiego jest łatwe, ponieważ nie musisz korzystać z niestandardowych aplikacji lub programów; wystarczy przejść do okna optymalizacji schematu dźwiękowego (patrz wiersze poniżej) i skorzystać z wbudowanych funkcji, które zostaną wyświetlone na urządzeniu z systemem Windows 10, 8.

Zmień schemat dźwiękowy w systemie Windows 10, 8.1

1. Przejdź do okna optymalizacji schematu dźwiękowego

Możesz łatwo uzyskać dostęp do okna optymalizacji, choć możesz to zrobić na kilka sposobów. Na przykład możesz przejść do Pulpit, gdzie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolne puste miejsce. Wybierz „Personalizuj” i wybierz „Dźwięki”.

Możesz także otworzyć okno optymalizacji schematu dźwiękowego za pomocą Panel sterowania (przejdź do ekranu startowego, naciśnij „Win + R” i wpisz „control”), z którego musisz wybrać „Wygląd i personalizacja”, a następnie „Zmień efekty dźwiękowe”.schemat dźwiękowy

Dobry; teraz wiesz, jak przejść do okna optymalizacji schematu dźwiękowego w Windows 10, 8 i Windows 8.1, więc powinieneś teraz spróbować zmienić aktywny schemat dźwiękowy.

W systemie Windows 10 przejdź do Sprzęt i dźwięk> Dźwięk> wybierz Zmień dźwięki systemowe. Na ekranie pojawi się nowe okno umożliwiające dostosowanie dźwięków na komputerze, jak widać na zrzucie ekranu poniżej.

zmień okna schematu dźwięku 10

— ZWIĄZANE: Jak rozwiązać problemy z nagrywaniem dźwięku w systemie Windows 10

2. Z łatwością zmieniaj schemat dźwięku Windows 10, 8

Schemat dźwiękowy w Windows 10, 8 i Windows 8.1 można łatwo zmienić, ponieważ wystarczy wybrać inny schemat z menu rozwijanego, który jest domyślnie oferowany. Więc po prostu kliknij „Dźwięk”, A następnie przetestuj wszystkie schematy dźwiękowe dostępne w urządzeniu. Wybierz najbardziej preferowane, a następnie kliknij „ok”. To wszystko, zmieniłeś schemat dźwiękowy na urządzeniu z systemem Windows 10, 8.zmienić schemat dźwiękowy

Możesz stworzyć własny schemat dźwiękowy systemu Windows, korzystając z listy „Program Events” wyświetlanej w tym samym oknie optymalizacji schematu dźwiękowego. Po prostu wprowadź zmiany, które chcesz, zapisz swoją pracę i zastosuj własny schemat. Dobra robota; pomyślnie dostosowałeś i spersonalizowałeś swój system Windows 10 / Windows 8 / Windows 8.1. Trzymaj się blisko, aby uzyskać dalsze porady, wskazówki i przewodniki krok po kroku, ponieważ codziennie opracowujemy nowe samouczki.

3. Użyj strony Ustawienia

W systemie Windows 10 możesz również zmienić schemat dźwiękowy na stronie Ustawienia. Przejdź do Ustawienia> Personalizacja> Tematy> Zaawansowane ustawienia dźwięku.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji