Opóźnienia w Photoshopie i Illustratorze na Surface Book [FIX]

Podobnie jak Surface Pro 4, Surface Book firmy Microsoft jest również bardzo odpowiedni dla artystów, a zwłaszcza grafików.

I oczywiście niektóre z najbardziej popularnych narzędzi, z których korzystają wszyscy poważni artyści i projektanci, to Adobe Photoshop i Adobe Illustrator.

Ale użytkownicy narzekają na różne opóźnienia w tych programach, co prawie uniemożliwia ich użycie.

„MS wprowadza Surface Book jako laptopa Ultimate i dla kreatywnych ludzi. Odkryłem, że w programie Illustrator występuje znaczne opóźnienie, a w Photoshopie jest ono nieco lepsze podczas rysowania, powiększania i pomniejszania. Opóźnienie jest tak duże w programie Illustrator, że nawet nie warto go uruchamiać. ”

Skargi zaczęły pojawiać się na początku października 2015 r., A Microsoft nadal nie ogłosił żadnej możliwej poprawki opóźnień w oprogramowaniu Adobe.

Firma jest faktycznie świadoma problemu, ponieważ kilku pracowników Microsoft skontaktowało się z użytkownikami na forach, ale nie podali żadnych użytecznych informacji.

Nie ogłosili nawet faktycznej aktualizacji, co oznacza, że ​​firma nie przywiązuje dużej uwagi do tego problemu.

W rzeczywistości doradzali tylko użytkownikom, aby zastosowali najnowsze aktualizacje, ale sam możesz ocenić, na ile to jest pomocne.

Jak pozbyć się opóźnień w Adobe Photoshop i Illustrator na Surface Book

A teraz, prawie dwa miesiące po zidentyfikowaniu problemu, jednemu użytkownikowi udało się samodzielnie znaleźć rozwiązanie opóźnień w programie Photoshop i Illustrator.

Wymaga instalacji paneli kontrolnych NVidia i zmiany kilku ustawień. A oto, co musisz zrobić dokładnie:

  1. Pobierz i zainstaluj GeForce Experience
  2. Po zainstalowaniu kliknij prawym przyciskiem pulpit i przejdź do Panelu sterowania NVIDIA
  3. Przejdź do Zarządzaj ustawieniami 3D
  4. Przejdź do karty Ustawienia programu i wybierz Adobe Photoshop (Photoshop.exe) z listy rozwijanej
  5. Teraz przejdź do listy Określ ustawienia i znajdź ustawienia Trybu zarządzania energią
  6. Zmień z Adaptive na Maximum Performance
  7. Zrestartuj swój komputer

Ten informator z forów Microsoft wyjaśnił nam nawet, co było przyczyną opóźnień. Mianowicie, wydajność adaptacyjna oszczędza energię, ale nie działa dobrze z produktami Adobe.

W przeciwieństwie do gier 3D lub edycji wideo, która w pełni wykorzystuje procesor graficzny, praca w programie Adobe Photoshop przyspiesza tylko niektóre zadania.

W rezultacie czas wykonania określonej czynności (na przykład zacznij rysowanie) jest opóźniony, a system czasu kieruje większą moc do GPU.

Ale gdy ustawisz GPU na Preferuj maksymalną wydajność, GPU zawsze będzie mieć niezbędną moc. Dzięki temu nie będzie opóźnienia, dlatego problem opóźnień zostanie wyeliminowany.

To był poważny problem i Microsoft lub Adobe powinny przynajmniej udzielić porad użytkownikom, jak sobie z tym poradzić, nawet jeśli nie wymaga to żadnych aktualizacji ani działań ze strony firm.

Na szczęście użytkownikom udało się znaleźć rozwiązanie samodzielnie, ale nie będzie tak za każdym razem, z każdym problemem, a korzystanie z Surface Book może zostać znacznie uszkodzone.

AKTUALIZACJA: według niektórych użytkowników problem został później rozwiązany przez aktualizację NVidia. Mimo to użytkownicy twierdzą, że nadal występują problemy z opóźnieniem. W tym celu możesz użyć wyżej wspomnianego rozwiązania.

Nawet ostatnio problem opóźnień utrzymuje się. Zasadniczo ma to związek z tym, że Surface Book nie wykorzystuje maksymalnej wydajności niezbędnej do uruchomienia Adobe Photoshop i Illustrator.

Link do głównej publikacji