Nieznany kod systemu operacyjnego NT 10 Wykryto Windows 10

Podczas gdy większość jest zadowolona z Windows 10 uaktualnienia, niektórzy mają do czynienia z wieloma problemami z Windows 10. Kolejny, niektórzy użytkownicy mają do czynienia z tym, że kiedy uruchamiają Windows 10, otrzymują Wykryto nieznany kod systemu operacyjnego NT 10, odczyt pliku konfiguracji nie powiódł się Komunikat o błędzie.

Wykryto nieznany kod systemu operacyjnego NT 10

Wykryto nieznany kod systemu operacyjnego NT 10

Niestety niewiele informacji na temat tego błędu znajduje się w witrynach Microsoft. Ale jeśli masz do czynienia z tym problemem, oto kilka kroków, które możesz wykonać, aby rozwiązać problem.

1] Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze aktualizacje systemu Windows i sterowniki urządzeń.

2] W oknie wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień uruchom polecenie sfc / scannow, aby uruchomić Kontroler plików systemowych. Spowoduje to zastąpienie uszkodzonych plików systemowych i zastąpienie ich przy ponownym uruchomieniu.

3] W oknie wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień uruchom Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth, aby naprawić uszkodzony obraz systemu Windows. Uruchom ponownie komputer po zakończeniu uruchamiania.

Teraz sprawdź, czy problem zniknął.

4] Jeśli nie, wykonaj Clean Boot. Spowoduje to uruchomienie systemu Windows 10 z minimalnym zestawem sterowników i programów startowych. Jeśli nie pojawi się żaden komunikat o błędzie, oznacza to, że problem powoduje jakiś program startowy lub sterownik. Następnie musisz spróbować zidentyfikować obraźliwe uruchomienie lub sterownik za pomocą metody prób i błędów.

5] Jeśli nic innego, proponuję wykonać kopię zapasową danych i zresetować system Windows 10. Ten przycisk zobaczysz w Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Odzyskiwanie> Zresetuj ten komputer.

Mam nadzieję, że coś pomaga!

Link do głównej publikacji