NIEPRAWIDŁOWY PROCES ODKRYCIA PROBLEMU Błąd Windows 10 [PEŁNA POPRAWKA]

Blue Screen of Death jest jednym z poważniejszych problemów w każdej wersji systemu Windows, ponieważ jest zwykle spowodowany problematycznym sterownikiem lub oprogramowaniem, aw najgorszym przypadku wadliwym sprzętem.

Błąd NIEPRAWIDŁOWEGO PROCESU ODKRYCIA PROCESU może pojawić się w prawie każdej wersji systemu Windows, a Windows 10 nie jest wyjątkiem, ale na szczęście istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Jak naprawić błąd INVALID PROCESS DETACH ATTEMPT

 1. Upewnij się, że system Windows 10 jest zaktualizowany
 2. Zaktualizuj sterownik karty graficznej
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Sprawdź dysk twardy
 7. Zainstaluj ponownie pakiet Office
 8. Odinstaluj oprogramowanie antywirusowe
 9. Wejdź w tryb awaryjny
 10. Sprawdź swój sprzęt
 11. Wykonaj przywracanie systemu lub zresetuj komputer

Kroki, aby naprawić błąd INVALID PROCESS DETACH ATTEMPT

Rozwiązanie 1 — Upewnij się, że system Windows 10 jest zaktualizowany

Błędy BSoD mogą być spowodowane niezgodnością sprzętową, a aby uniknąć tego problemu, użytkownicy zalecają aktualizowanie systemu Windows 10. Jeśli Microsoft jest świadomy tego problemu, prawdopodobnie zostanie on naprawiony w jednej z nadchodzących aktualizacji, dlatego należy regularnie aktualizować system Windows 10.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterownik karty graficznej

Liczba użytkowników zgłosiła, że ​​przyczyną tego problemu jest przestarzały sterownik karty graficznej. Jeśli sterownik karty graficznej nie jest zgodny z systemem Windows 10, zalecamy jego aktualizację. Aby zaktualizować sterownik karty graficznej, wystarczy odwiedzić witrynę producenta karty graficznej i pobrać najnowszy sterownik karty graficznej.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Jeśli aktualizacja systemu i sterowników nie rozwiązała problemu, wypróbuj kilka narzędzi do rozwiązywania problemów. Pierwszym narzędziem, którego będziemy używać, jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10. To narzędzie może pomóc w rozwiązaniu różnego rodzaju problemów, w tym problemów BSOD.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Idź do Aplikacja ustawień
 2. Udaj się do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 3. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 4. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Skanowanie SFC to narzędzie wiersza polecenia, które skanuje komputer w poszukiwaniu potencjalnych problemów i rozwiązuje je (jeśli rozwiązanie jest możliwe). Dlatego skanowanie SFC może być pomocne w przypadku problemów, takich jak błąd NIEPRAWIDŁOWEGO PROCESU ODKRYCIA PROCESU.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Narzędzie automatycznie zastosuje rozwiązanie, jeśli to możliwe.
 5. Zrestartuj swój komputer.

Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

Trzecie narzędzie do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy tutaj, to DISM. Obsługa i zarządzanie obrazem wdrażania (DISM) ponownie ładuje obraz systemu i rozwiązuje potencjalne problemy po drodze. Może to być pomocne w przypadku błędu INVALID PROCESS DETACH ATTEMPT.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 6 — Sprawdź dysk twardy

Jeśli występuje problem z dyskiem twardym lub partycją, problemy z BSOD są więcej niż możliwe. Aby wyeliminować tę możliwość, uruchomimy narzędzie do sprawdzania dysku twardego, aby upewnić się, że wszystko związane z partycją znajduje się na swoim miejscu.

Oto jak sprawdzić dysk twardy w systemie Windows 10:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 7 — Zainstaluj ponownie pakiet Office

Niewielu użytkowników zgłosiło NIEPRAWIDŁOWĄ PROCES ODKRYCIA PROCESU podczas korzystania z niektórych starszych wersji pakietu Microsoft Office. Jeśli używasz starszej wersji pakietu Office, pamiętaj, aby całkowicie usunąć ją z komputera. Po usunięciu pakietu Office musisz wyłączyć oprogramowanie antywirusowe i ponownie zainstalować pakiet Office. To tylko potencjalne rozwiązanie, ale działało dla kilku użytkowników, więc możesz spróbować.

 • Rozwiązanie 8 — Odinstaluj oprogramowanie antywirusowe

  W niektórych przypadkach oprogramowanie antywirusowe może powodować pojawienie się NIEPRAWIDŁOWEGO PROCESU ODKRYCIA PROCESU. Aby naprawić ten błąd, musisz tymczasowo odinstalować oprogramowanie antywirusowe. Narzędzia takie jak Norton, AVG, Avast, a nawet Malwarebytes mogą powodować pojawienie się błędu BSoD.

  Nawet jeśli nie używasz żadnego z tych narzędzi do ochrony systemu, powinieneś wiedzieć, że prawie każdy program antywirusowy może powodować pojawienie się tego problemu, dlatego zaleca się usunięcie obecnego programu antywirusowego.

  Jeśli problem występuje nadal nawet po usunięciu oprogramowania antywirusowego, być może kilka jego plików lub wpisów rejestru pozostało na komputerze. Aby całkowicie usunąć określone oprogramowanie antywirusowe, zaleca się użycie narzędzia do odinstalowywania, a wiele firm antywirusowych oferuje te narzędzia do pobrania, więc upewnij się, że masz je dla swojego oprogramowania antywirusowego.

  Po usunięciu programu antywirusowego możesz spróbować ponownie zainstalować zaktualizowaną wersję lub pobrać jeden z najlepszych programów antywirusowych z systemu Windows 10 i zamiast tego użyć go.

  Rozwiązanie 9 — Wejdź w tryb awaryjny

  Jeśli komputer ciągle uruchamia się ponownie, a komunikat o błędzie NIEPRAWIDŁOWY PROCES ODCZYTU PROCESU, spróbuj przejść do trybu awaryjnego. Tryb awaryjny używa tylko ograniczonego oprogramowania i sterowników do uruchomienia, a przechodząc do trybu awaryjnego możesz sprawdzić, czy problem dotyczy twojego oprogramowania. Aby przejść do trybu awaryjnego, wykonaj następujące czynności:

  1. Podczas uruchamiania komputera uruchom go ponownie. Powtórz ten proces 3 lub 4 razy. To powinno rozpocząć automatyczną naprawę.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania. Kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  3. Po ponownym uruchomieniu komputera powinna zostać wyświetlona lista dostępnych opcji. naciśnij 5 z F5 wybrać Tryb bezpieczny w sieci.

  Spróbuj użyć komputera w trybie awaryjnym przez chwilę, aby zobaczyć, czy pojawia się błąd NIEPRAWIDŁOWY PROCES ODCZYTAJ PROCES. Jeśli problem nie pojawia się, prawdopodobnie jest spowodowany przez określone oprogramowanie lub sterownik i zaleca się znalezienie i odinstalowanie problematycznego oprogramowania.

  Jak wspomniano wcześniej, program antywirusowy może powodować ten błąd BSoD, ale jednocześnie ten problem może być spowodowany przez prawie każde inne oprogramowanie. Jeśli błąd niebieskiego ekranu zaczął się ostatnio pojawiać, usuń oprogramowanie zainstalowane w ciągu ostatnich kilku dni lub tygodni.

  • W niektórych przypadkach określony sterownik może powodować błąd BSoD i zaleca się znalezienie problematycznego sterownika i usunięcie go. Usunięcie zainstalowanego sterownika jest proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. Otwórz Menu użytkownika zaawansowanego, naciskając Klawisz Windows + X i wybierz Menadżer urządzeń z listy.
    menadżer urządzeń
   2. Znajdź problematyczny sterownik, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj z menu.
    odinstaluj sterownik

   Rozwiązanie 10 — Sprawdź sprzęt

   Błędy BSoD są często spowodowane wadliwym sprzętem, najczęściej pamięcią RAM, więc jeśli masz błąd INVALID PROCESS DETACH ATTEMPT, zalecamy użycie MemTest86 + i sprawdzenie, czy pamięć RAM działa poprawnie. Oprócz pamięci RAM ten problem może być spowodowany przez dowolny inny składnik sprzętowy lub nawet przez nowo zainstalowany sprzęt.

   Czasami nowa pamięć RAM, karta graficzna, a nawet karta sieci bezprzewodowej może nie być w pełni kompatybilna z płytą główną, co może powodować pojawienie się tego błędu. Jeśli niedawno zainstalowałeś jakieś nowe komponenty, zalecamy zastąpienie ich poprzednimi komponentami, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

   Rozwiązanie 11 — Wykonaj przywracanie systemu lub zresetuj komputer

   Jeśli wszystkie inne rozwiązania nie działają, możesz spróbować przywrócić system. Aby przywrócić system, wykonaj następujące czynności:

   1. Podczas uruchamiania komputera uruchom go ponownie kilka razy. Powinno to rozpocząć automatyczne odzyskiwanie.
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Przywracanie systemu.
   3. Wybierz swoją nazwę użytkownika i wprowadź hasło.
   4. Postępuj zgodnie z instrukcjami i wybierz punkt przywracania systemu, w którym chcesz przywrócić. Kliknij Kolejny i postępuj zgodnie z instrukcjami.

   Jeśli Przywracanie systemu nie działa, zawsze możesz zresetować komputer. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

   1. Rozpocznij automatyczne odzyskiwanie, kilkakrotnie ponownie uruchamiając komputer podczas uruchamiania.
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer.
   3. Możesz wybrać pomiędzy Zachowaj moje pliki i Usuń wszystko. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​czasem lepiej jest go używać Usuń wszystko opcja, ponieważ ta opcja działa podobnie do czystej instalacji. Jeśli wybierzesz Usuń wszystko, pamiętaj, aby wybrać Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki. Korzystając z tej opcji, wszystkie pliki i foldery z dysku C zostaną usunięte, więc upewnij się, że masz ich kopię zapasową.

   INVALID_PROCESS_DETACH_ATTEMPT Błąd BSoD może być kłopotliwy i czasem trudny do naprawienia, ale mamy nadzieję, że niektóre z naszych rozwiązań były dla Ciebie pomocne.

Link do głównej publikacji