Niech Windows 10 automatycznie pokazuje klawiaturę dotykową

Gdy zmienisz tryb użytkowania swojego Windows 10 z trybu pulpitu do trybu tabletu możesz wykonać Klawiatura dotykowa pojawiają się automatycznie na ekranie.

Windows 10 domyślnie nie wyświetla klawiatury dotykowej po dotknięciu paska adresu lub pól tekstowych. Ale jeśli chcesz, możesz zmienić to zachowanie.

Spraw, by system Windows 10 automatycznie wyświetlał klawiaturę dotykową

Niech Windows 10 pokazuje klawiaturę dotykową
Aby klawiatura dotykowa wyświetlała się automatycznie, naciśnij Win + I, aby otworzyć aplikację Ustawienia, kliknij Urządzenia.

Teraz w let let side zobaczysz Pisanie na maszynie. Kliknij na to.

Przewiń w dół i poniżej Klawiatura dotykowa ustawienia, zobaczysz Automatycznie wyświetlaj klawiaturę dotykową w aplikacjach w oknie, gdy do urządzenia nie jest podłączona klawiatura. W najnowszych wersjach systemu Windows 10 pojawia się jako Automatycznie wyświetlaj klawiaturę dotykową, gdy nie jest ona w trybie tabletu i do urządzenia nie jest podłączona klawiatura.

Zobaczysz, że wartością domyślną jest „Wyłączone”. Przełącz przycisk w pozycję „On”.

Przekonasz się teraz, że system Windows 10 jest bardziej przyjazny dla dotyku, ponieważ klawiatura dotykowa pojawia się automatycznie po zmianie trybu użytkowania urządzenia.

Nawiasem mówiąc, tutaj zobaczysz również ustawienie, które pozwala dodać standardowy układ klawiatury jako opcję klawiatury dotykowej. Przełącz ją na Wł., Jeśli chcesz również włączyć to ustawienie.

Zobacz ten post, jeśli klawiatura dotykowa nie działa w systemie Windows — a jeśli nie korzystasz z dotyku, zawsze możesz wyłączyć funkcję ekranu dotykowego w systemie Windows 10.

Link do głównej publikacji