Naprawiono: aplikacje Microsoft Store nie są aktualizowane automatycznie w systemie Windows

Użytkownicy systemu Windows zawsze mieli wiele problemów ze sklepem Microsoft Store, ale Microsoft nieustannie próbował wymyślać poprawki za każdym razem. Dzisiaj mówimy o aktualizacji, która rozwiązuje niektóre problemy z aplikacjami Windows.
aplikacje sklepu Windows nie aktualizują się

Jak naprawić „Aplikacje Microsoft Store nie aktualizują się automatycznie”?

W ramach aktualizacji KB 2919355 firma Microsoft wydała niedawno aktualizację, która rozwiązuje niektóre irytujące problemy związane z procesem aktualizacji aplikacji Microsoft Store. Problemy pojawiają się wtedy, gdy masz urządzenie z systemem Windows 8.1, które jest połączone z Internetem za pośrednictwem serwera proxy i skonfigurujesz Sklep Windows do automatycznego pobierania aktualizacji; te nie przechodzą.

CZYTAJ WIĘCEJ: Najnowsza wersja przeglądarki Firefox dla systemu Windows 8 poprawia przesyłanie strumieniowe wideo i poprawia jakość oglądania

Tak więc, instalując wspomnianą aktualizację, upewnisz się, że aplikacje Microsoft Store zostaną zaktualizowane automatycznie, jeśli wybierzesz tę opcję z menu.

Microsoft informuje również, że ten problem występuje, gdy używasz statycznie skonfigurowanego pliku PAC (Auto Proxy Auto Configuration). To miłe, że dostępna jest również poprawka, więc skorzystaj z poniższych linków, aby ją pobrać. Przed pobraniem upewnij się, że na komputerze masz wspomnianą instalację KB.

Pobierz aktualizację dla systemu Windows Server 2012 R2
Pobierz aktualizację dla systemu Windows 8.1
Pobierz aktualizację dla systemu Windows 8.1 na x64

Błędy aplikacji w sklepie Microsoft Store (aktualizacja 2018)

Zbadano problem „Aplikacje sklepu nie aktualizują się” i wydaje się, że problem został rozwiązany. W przypadku, gdy go napotkasz, po prostu sprawdź powyższe rozwiązania. Jeśli aplikacja nie chce się aktualizować, po prostu spróbuj ją ponownie zainstalować. Znajdziesz tutaj przewodnik. To nie jedyny problem, jaki możesz mieć z aplikacjami ze sklepu Microsoft Store. Możesz również mieć irytujący błąd, gdy nie można pobrać aplikacji ze Sklepu.

Aplikacje są świetne, ale istnieje wiele problemów, które mogą wystąpić podczas próby ich użycia. Jeśli masz jakieś problemy z jednym z nich, po prostu sprawdź naszą stronę w celu znalezienia poprawki i daj nam znać w komentarzach, jeśli pomogło ci.

Link do głównej publikacji