Napraw problem z lsass.exe i problemy z wysokim użyciem procesora lub dysku

LSASS.exe lub Usługa podsystemu Local Security Authority to proces w systemie operacyjnym Windows. Jest to przydatne w egzekwowaniu zasad bezpieczeństwa na komputerze. Gdy użytkownik loguje się do systemu Windows Server, jest odpowiedzialny za obsługę zmian haseł i tworzenie tokenów dostępu podczas aktualizacji dziennika zabezpieczeń. Jest często atakowany przez złośliwe oprogramowanie i naśladowany. Oryginalna lokalizacja tego pliku to C: \ Windows \ System32, gdy C: to twoja partycja systemowa. Tak więc, jeśli proces o podobnej nazwie jest uruchomiony w Menedżerze zadań, ale lokalizacja jest inna, wiesz, że proces ten stanowi zagrożenie i wykorzystuje zabezpieczenia na twoim komputerze. W tym artykule omówimy wysokie zużycie zasobów w oryginalnym pliku lsass.exe w systemie Windows.

lsass.exe Wysokie użycie procesora i dysku

lsass.exe Wysokie użycie procesora i dysku

Głównej przyczyny tego problemu z wysokim wykorzystaniem procesora i dysku nie można zawęzić do jednego winowajcy, a mianowicie złośliwego oprogramowania. Zacznij więc od pełnego skanowania systemu za pomocą oprogramowania antywirusowego. Możesz również uruchomić Kontroler plików systemowych w czasie uruchamiania, aby zastąpić potencjalnie uszkodzony plik lsass.exe.

Jeśli chcesz dokładniej zbadać sprawę, możesz użyć modułu gromadzącego dane Active Directory w Monitorze wydajności na komputerze.

Ta metoda działa tylko w najnowszych wersjach systemu Windows Server. Aby naprawić ten błąd, musimy zacząć od uruchomienia modułu gromadzącego dane usługi Active Directory.

Zacznij od otwarcia Menedżera serwera lub Monitor wydajności.

Aby otworzyć Monitor wydajności, możesz nacisnąć WINKEY + R. kombinacje przycisków, aby uruchomić Biegać użyteczność. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter:

Perfmon.msc

Teraz z paska nawigacji po lewej stronie przejdź do Diagnostyka> Niezawodność i wydajność> Zestawy modułów zbierających dane> System.

Kliknij prawym przyciskiem myszy Diagnostyka usługi Active Directory, a następnie wybierz Początek w menu kontekstowym.

Zebranie wymaganych danych zajmie około 300 sekund lub 5 minut, w zależności od możliwości wydajności twojego sprzętu, a następnie skompilowanie raportu zajmie trochę więcej czasu. I oba te czasy są od siebie zależne.

Po skompilowaniu raport można znaleźć w Diagnostyka> Niezawodność i wydajność> Raporty> System> Diagnostyka usługi Active Directory.

Ten raport będzie zawierał wszystkie informacje i wnioski z raportu. Nie oznacza to, że będzie zawierać dokładną przyczynę błędu, ale pomoże ci zbadać prawdziwą przyczynę problemu.

Program lsass.exe zakończył się nieoczekiwanie

Pojawiający się komunikat ma zwykle następujący format:

System się wyłącza. Zapisz wszystkie prace w toku i wyloguj się. Wszelkie niezapisane zmiany zostaną utracone. To zamknięcie zostało zainicjowane przez NT AUTHORITY \ SYSTEM. Wyłączenie rozpocznie się za 60 sekund. Komunikat zamknięcia: Proces systemowy „C: \ WINDOWS \ system32 \ lsass.exe” został nieoczekiwanie zakończony kodem stanu — 999. System zostanie teraz zamknięty i ponownie uruchomiony.

Jeżeli plik lsass.exe zakończył się nieoczekiwanie, powodując ponowne uruchomienie systemu, istnieje duże prawdopodobieństwo zainfekowania komputera. Musisz uruchomić pełne skanowanie za pomocą oprogramowania zabezpieczającego.

Dodatkowo możesz wykonać Clean Boot i ręcznie rozwiązać problemy i dowiedzieć się, który proces lub kod innej firmy może powodować ten problem.

Wszystkiego najlepszego!

Inne posty na temat procesów wykorzystujących duże zasoby:

 • System przerywa wysokie użycie procesora
 • Problemy z wysokim wykorzystaniem procesora przez hosta dostawcy WMI
 • Pracownik Instalatora modułów systemu Windows zużywa wysoki procesor Użycie dysku
 • Dwm.exe Desktop Window Manager zużywa dużo procesora
 • iTunes Wysokie użycie procesora
 • Problem wysokiego zużycia procesora przez OneDrive
 • Wysoki procesor Ntoskrnl.exe Użycie dysku
 • Dwm.exe Desktop Window Manager zużywa dużo procesora
 • Windows Driver Foundation używa dużego procesora
 • Wysokie użycie dysku VSSVC.exe
 • Wysokie użycie procesora Wuauserv
 • Host powłoki systemu Windows wykorzystuje wysoki procesor
 • Windows Image Acquisition Wysokie użycie procesora i dysku.
Link do głównej publikacji