Napraw błąd Windows Update 0x80244007 w systemie Windows 10

Błędy Windows Update nie są rzadkie. Niektóre z nich są łatwe do rozwiązania, podczas gdy inne wymagają dużo czasu i badań nad rozwiązaniami. Jednym z takich trudnych do naprawienia przypadków jest błąd Windows Update 0x80244007. Ten błąd po prostu zatrzymuje proces Windows Update, a ponowne uruchomienie systemu niewiele pomaga.Błąd aktualizacji Windows 0x80244007

Błąd aktualizacji Windows 0x80244007

Opis błędu brzmi: „Klient SOAP nie powiódł się, ponieważ wystąpił błąd SOAP z powodu kodów błędów WU_E_PT_SOAP_ *”. Główną przyczyną tego problemu jest to, że Windows nie może odnowić plików cookie dla Windows Update.

Jeśli napotkasz ten problem, możesz wypróbować następujące sugestie:

1] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update sprawdzi status usług obsługujących ten proces. Powoduje monit i naprawę, jeśli zostanie wykryte coś nienormalnego. Procedura uruchamiania narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update jest następująca:

Kliknij Start> Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> Rozwiązywanie problemów. Następnie wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update i uruchom je. Uruchom ponownie system.

Możesz także spróbować uruchomić narzędzie Microsoft Windows do rozwiązywania problemów z Windows Update i sprawdzić, czy to pomoże w rozwiązaniu któregoś z problemów.

2] Usuń pliki tymczasowe

Uruchom narzędzie do czyszczenia dysku i wyczyść wszystkie pliki tymczasowe, w tym pamięć podręczną przeglądarki ciasteczka.

3] Zmień nazwę folderu dystrybucji oprogramowania

W folderze Software Distribution przechowywane są pliki kluczowe dla procesu Windows Update. Usunięcie lub zmiana nazwy folderu dystrybucji oprogramowania i ponowne uruchomienie systemu pomogłyby w zastąpieniu tych plików. Zasadniczo pliki są pobierane ponownie po ponownym uruchomieniu systemu.

Mam nadzieję, że to pomoże!

Link do głównej publikacji