Napraw błąd aktualizacji systemu Windows 10 0x800F0922

Wielu użytkowników łączy się z Internetem na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą VPN. Oznacza to, że Twój region może różnić się od faktycznego regionu Windows 10. Jeśli masz problemy z aktualizacją komputera w tego rodzaju środowisku, ta ostateczna poprawka pomoże ci rozwiązać błąd 0x800F0922 w systemie Windows 10. Musisz postępować zgodnie z zaleceniami. Dokładny komunikat o błędzie może być jednym z następujących:

  • System Windows nie zainstalował aktualizacji z błędem 0x800F0922
  • System Windows nie mógł wyszukać aktualizacji, kod 0x800F0922 Windows Update napotkał nieznany błąd

Błąd aktualizacji systemu Windows 10 0x800F0922

Błąd 0x800F0922

Istnieją dwa możliwe powody, dla których pojawia się ten błąd 0x800F0922 podczas aktualizacji systemu Windows 10:

  1. Problemy z VPN
  2. Mniej miejsca na partycji zarezerwowanej przez system.

Zobaczmy, jak możemy to rozwiązać.

1] Wyłącz VPN

Prostym rozwiązaniem dla środowiska VPN jest wyłączenie VPN, a następnie próba ponownego uruchomienia aktualizacji. Jeśli używasz oprogramowania VPN, które działa przy użyciu tego oprogramowania, po prostu całkowicie je wyjdź lub wyloguj się z konta. Jeśli używasz wbudowanej sieci VPN z systemem Windows 10, po prostu wyłącz ją lub usuń wszystkie utworzone ustawienia. Rozumiemy, że być może będziesz musiał użyć połączenia VPN, aby połączyć się z siecią roboczą, ale jeśli Windows Update jest zablokowany, musisz go wyłączyć. Sugerowałbym zrobienie tego, gdy nie pracujesz. W tym czasie pliki aktualizacji zostaną pobrane i zakończy instalację.

2] Zwolnij miejsce na partycji zarezerwowanej przez system

Partycja zarezerwowana przez system jest częścią dysku twardego, który jest tworzony podczas pierwszej instalacji systemu Windows. Przechowuje bazę danych konfiguracji rozruchu, kod menedżera rozruchu, środowisko odzyskiwania systemu Windows i rezerwuje miejsce na pliki startowe.

Błąd może również oznaczać, że nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca na partycji Zastrzeżone przez system. Tak więc opcją jest zwiększenie miejsca na tej partycji albo za pomocą oprogramowania do partycji dyskowej innej firmy, albo jeśli jesteś dobry w posługiwaniu się wierszem poleceń i znasz rzeczy na poziomie menedżera dysków, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak rozwinąć partycję zarezerwowaną dla systemu.

Jest to złożony proces, więc upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkich danych na komputerze. Jeśli coś pójdzie nie tak z tą partycją, może nie być możliwe uruchomienie systemu. Korzystanie z oprogramowania innej firmy jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ oferuje łatwy interfejs użytkownika, aby rozwiązać ten problem.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji