Konfigurowanie konta ograniczonego użytkownika systemu Windows 7

W tym przewodniku firmy Microsoft wyjaśniono, jak skonfigurować konta administratora za pomocą Kontroli konta użytkownika. Kontrola konta użytkownika umożliwia dostęp do uprawnień administracyjnych w oparciu o trzy typy kont: wbudowane konto administratora; konto z prawami administracyjnymi; oraz standardowe, ograniczone konto użytkownika.

Konfigurowanie systemu Windows 7 dla ograniczonego użytkownika

Windows 7 rozpoznaje trzy szerokie klasy użytkowników:

Wbudowane konto „Administrator”: To konto jest specjalne z wielu powodów i jest domyślnie wyłączone w Windows Vista i Windows 7. Ponieważ to konto wyraźnie wyłącza niektóre ważne funkcje bezpieczeństwa (takie jak Tryb chroniony programu Internet Explorer®), a także UAC, jest to naprawdę złe pomysł na wykorzystanie Administratora do czegokolwiek. Wyłączenie tego konta pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo!

Konto z uprawnieniami administracyjnymi: Chociaż użytkownik ma możliwość podniesienia uprawnień administratora ze względu na członkostwo w lokalnej grupie administratorów, UAC interweniuje w kluczowych momentach za pomocą monitów potwierdzających twoje zamiary. Jest to tryb Monituj o zgodę, a po kliknięciu Tak podniesie zadanie i uruchomi się jako Administrator. Do wykonywania zadań administracyjnych zawsze używaj tego rodzaju niestandardowego konta administratora zamiast wbudowanego administratora. Windows 7 wprowadza suwak do ustawień UAC, który pozwala na zmianę poziomu podpowiedzi UAC, w tym ustawienie całkowitego wyłączenia (tryb zatwierdzania przez administratora).

Standardowy, ograniczony użytkownik: Systemy UNIX i Linux nigdy nie miały pomyłki między tym, co jest zadaniem administracyjnym, a tym, co jest zadaniem użytkownika — po prostu zawsze było oczywiste, które z nich. Konta te po prostu nie mają uprawnień do bezpośredniego wykonywania zadań administracyjnych, ani nie mają możliwości podniesienia ich za pomocą zwykłego potwierdzenia. Zamiast tego wymagają poświadczeń, takich jak hasło lub karta inteligentna.

Aby uzyskać szczegółową wersję tego artykułu, odwiedź Microsoft Technet.

Aby pobrać pełną kopię tego przewodnika, odwiedź Centrum pobierania Microsoft.

Link do głównej publikacji