Komunikat o błędzie Office 365 0x8004FC12 podczas używania Malwarebytes

Jeśli niedawno uaktualniono do Windows 10 Creators Update i często występują awarie Office 365, sprawdź ten artykuł dla działającego rozwiązania. W niektórych przypadkach po uaktualnieniu systemu Windows 10 zaobserwowano, że po otwarciu aplikacja Microsoft Office 365 ciągle monitowała użytkowników o aktywację. Jednak po podaniu poprawnego klucza produktu jako danych wejściowych wyświetlał błąd:

„Przykro nam, że coś poszło nie tak i nie możemy teraz zrobić tego za Ciebie. Spróbuj ponownie później (0x8004FC12) ”.

Komunikat o błędzie Office 365 0x8004FC12

Komunikat o błędzie Office 365 0x8004FC12

Użytkownicy nie mogli otwierać ani używać żadnych aplikacji Microsoft Office, takich jak Word, Excel. Microsoft uznał ten problem i zgłosił go.

Problem występuje nadal w przypadku uruchomionych osób Malwarebytes program antywirusowy. Powstrzymał użytkowników przed zapisaniem pliku lokalnie lub w udziale sieciowym, wyświetlając następujący komunikat. Ponadto zabronił użytkownikom kopiowania dużej ilości danych z jednego pliku do drugiego lub z jednej aplikacji do innej aplikacji (na przykład: kopiuj i wklej z Excela do Worda) oraz wstawiania dowolnego obrazu z Worda.

Jeśli ten problem Cię niepokoi, spróbuj wykonać następujące czynności.

Wyłącz ochronę aplikacji pakietu Office

Przyczyną problemu jest konflikt z modułem Anti-Exploit w programie Malwarebytes Antivirus. Aby to usunąć,

Uruchom Malwarebytes i wybierz „kartę Ustawienia” widoczną w lewym okienku.

Antywirusowe

Następnie kliknij kartę Ochrona znajdującą się w górnym okienku. I wybierz opcję „Zarządzaj chronionymi aplikacjami”.

Później w oknie Chronione aplikacje przewiń w dół, aby zlokalizować program Microsoft Office PowerPoint, a po znalezieniu przełącz, aby wyłączyć / wyłączyć ochronę.

Na koniec kliknij OK.

Należy pamiętać, że na powyższych zrzutach ekranu znajdują się instrukcje dotyczące aplikacji Microsoft Office PowerPoint. Jednak kroki są takie same dla wszystkich innych aplikacji pakietu Office. Pamiętaj również, że po wyłączeniu ochrony wpłynie to na niektóre funkcje Malwarebytes, ale jeśli nie przeszkadza ci to, przejdź dalej i wyłącz ochronę aplikacji Office.

Link do głównej publikacji