Jakiej technologii oczekujemy od komputerów PC w nadchodzących latach i jak wpłynie ona na ceny?

Smartfony i tablety mają wiele do zaoferowania, przynajmniej jeśli chodzi o uczynienie technologii przystępną dla społeczeństwa. Od czasu premiery pierwszego iPhone’a nie tylko przyjęto, że czujniki i inne urządzenia, takie jak GPS, ekrany pojemnościowe wielodotykowe, NFC, akcelerometry, kompasy cyfrowe i inne, powinny być uwzględnione, ale spodziewamy się, że nie będzie ich wymagać .

W miarę upływu następnych dwunastu do dwudziestu czterech miesięcy będzie ich więcej i będą one jeszcze bardziej powszechne w przenośnych urządzeniach komputerowych niż obecnie. Windows 8 obsługuje więcej rodzajów czujników niż kiedykolwiek wcześniej dzięki takim technologiom, jak Kinect, NFC i więcej zintegrowanym bezpośrednio z platformą. Ale co to zrobi z cenami komputerów, które kupujemy i czy jest to w ogóle możliwe?

Najnowsza plotka głosi, że ASUS testuje czujniki Kinect wbudowane w ramkę laptopów. Tego rodzaju integracja nie zaskoczy wielu ludzi i należy się tego spodziewać. Ten rodzaj technologii nie jest jednak tani, a zintegrowanie jej z laptopem wiąże się z pewnym kosztem. Jest to również w czasie, gdy producenci komputerów mówią nam, że marże zysku na komputerach stacjonarnych i laptopach są teraz tak niskie, że zaczynają koncentrować się na wysokiej klasy urządzeniach komputerowych, takich jak ultrabooki, aby zmusić nas do podzielenia się gotówkowy.

Mój własny laptop zawiera czteropunktowy pojemnościowy ekran dotykowy, gniazdo karty SIM 3G, akcelerometr wykrywający upadek, czytnik linii papilarnych, układ TPM i GPS. Jest to wysokiej klasy model tak, ale jeśli pomyślisz o tym, gdzie są teraz konsumenci z technologią, prawdopodobnie ludzie będą chcieli uzyskać tego rodzaju urządzenia, wraz z Kinect, już zintegrowane z ich nowymi komputerami, monitorami i laptopami i tym komputerem twórcy skorzystają z tego faktu, aby podnieść ceny i popchnąć ludzi do kupowania jeszcze droższych komputerów, które poprawią marże zysków i bilans.

Szczerze mówiąc, głęboko wierzę, że niektóre z tych czujników są prawie niezbędne do pracy w nowoczesnym wieku. 3G / 4G jest jednym z takich przykładów z mobilnym dostępem szerokopasmowym, który jest teraz tak wszechobecny. GPS jest również niezwykle przydatny w urządzeniach mobilnych, a systemy bezpieczeństwa, takie jak biometryczne czytniki linii papilarnych i układy Trusted Platform Module, są teraz niezbędne dla każdego laptopa biznesowego.

Następnie musimy zmierzyć się z faktem, że do czasu uruchomienia systemu Windows 8 lub przynajmniej na początku 2013 r. Ponad 80% nowych laptopów będzie wysyłanych z ekranem wielodotykowym. W przyszłorocznym pokazie elektroniki konsumenckiej będzie pełno takich urządzeń i laptopów wypełnionych czujnikami i czytnikami NFC wszelkiego rodzaju. Każdy będzie miał zastosowanie, każdy będzie uzasadniony, a wszystko będzie droższe niż obecnie.

Jakie jest twoje podejście do czujników i dodatkowej technologii na PC? Czy masz już laptopa, który zawiera niektóre z tych urządzeń i czy z nich korzystasz? Może nie używam często GPS mojego laptopa, ale moduł 3G jest używany kilka razy w tygodniu. Czy cieszysz się, że ceny laptopów wydają się stale rosnąć, a jednocześnie wiele osób przewiduje śmierć tradycyjnego komputera stacjonarnego z wieżą, którą łatwo uaktualnić i tanio zbudować. Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Podsumowanie
Jakiej technologii oczekujemy w przyszłym roku's PCs and How Will it Affect Prices?
Nazwa artykułu
Jakiej technologii oczekujemy od komputerów na przyszły rok i jak wpłynie ona na ceny?
Opis
Smartfony i tablety mają wiele do zaoferowania, przynajmniej jeśli chodzi o uczynienie technologii przystępną dla społeczeństwa
Autor
Mike Halsey

Link do głównej publikacji