Jak zaktualizować telefon komórkowy Nokia

Nokia stworzyła świetne oprogramowanie, które naprawdę ułatwia aktualizację telefonu komórkowego Nokia. Prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego warto zaktualizować telefon, jeśli wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem. To właściwie dobre pytanie i nie mogę odpowiedzieć na telefon, którego używasz.

Ogólnie rzecz biorąc, aktualizacja oprogramowania układowego może dodawać nowe funkcje i funkcje do telefonu komórkowego, może być szybsza, aktualizować oprogramowanie, aby można było uruchamiać zaawansowane aplikacje lub naprawiać dziury w zabezpieczeniach. Nie jestem pewien, czy istnieje oficjalna strona internetowa Nokia zawierająca informacje o wersji dla obecnego i wcześniejszego oprogramowania wewnętrznego telefonów Nokia — nie udało mi się go znaleźć, jeśli istnieje.

Aktualizacja: Metoda opisana poniżej działa w przypadku klasycznych telefonów Nokia. Nokia zaczęła ostatnio produkować telefony z Androidem, które aktualizują się automatycznie przez Internet.

Oznacza to, że tak naprawdę nie jest możliwe określenie nowych funkcji i ulepszeń nowej wersji oprogramowania układowego. Jedyną informacją o aktualizacjach oprogramowania było to, że poprawią one wydajność i funkcjonalność. Aktualizacja zaktualizuje system operacyjny telefonu, który obejmuje aplikacje takie jak Kalendarz, Messenger i Lista kontaktów.

Należy pamiętać, że nie można obniżyć oprogramowania wewnętrznego telefonu Nokia po aktualizacji. Niektóre aplikacje i gry innych firm mogą wymagać ponownej instalacji po aktualizacji oprogramowania telefonu. Proponuję rzucić okiem na obszerne FAQ na stronie internetowej Nokia.

Jak zaktualizować telefon komórkowy Nokia i Nokia:

1. Pobierz pakiet Nokia PC Suite i wykonaj kopię zapasową wszystkich plików w telefonie

Aby to zrobić, po prostu uruchom aplikację Nokia PC Suite i kliknij przycisk Kopia zapasowa. Upewnij się, że zapisałeś wszystko na tym telefonie. Może to chwilę potrwać, jeśli w telefonie jest przechowywanych wiele plików osobistych, takich jak obrazy lub muzyka. Pliki zostaną przesłane za pomocą oprogramowania Nokia Content Copier.

Utwórz kopię zapasową zawartości telefonu Nokia. Znajdziesz tę opcję w Narzędzia> Pamięć.

2) Pobierz i zainstaluj aplikację Nokia Software Updater, która służy do aktualizacji oprogramowania telefonu. Pamiętaj, że musisz korzystać z tego oprogramowania i nie możesz używać pakietu Nokia PC Suite do aktualizacji telefonu komórkowego.

Przed rozpoczęciem procesu podłącz ładowarkę do telefonu, ponieważ nieudana aktualizacja może uszkodzić telefon Nokia.

Pobrana przeze mnie aktualizacja miała rozmiar prawie 80 megabajtów i zaktualizowała oprogramowanie wewnętrzne mojej Nokia N73 Music Edition (RM-133) z 3.0638.0.0.30 do 4.0736.3.2.1, co uważam za ogromny skok wersji.

Korzyści:

Naprawdę nie mogę powiedzieć, co zostało zmienione, ale telefon wydaje się nieco bardziej responsywny. Jedyną nową aplikacją, która wcześniej tam nie była, jest aplikacja antywirusowa. Prawdopodobnie jest ich więcej, a niektóre z nich zostały zaktualizowane, ale tak naprawdę nie mogę powiedzieć bez informacji o wydaniu.

Podsumowanie
Nazwa artykułu
Jak zaktualizować telefon komórkowy Nokia
Opis
Przewodnik wyjaśnia w prosty sposób, jak zaktualizować klasyczny telefon komórkowy Nokia za pomocą firmowego programu Software Updater.

Link do głównej publikacji