Jak zsynchronizować foldery za pomocą Windows Live Mesh 2011

Witryna Windows Live Mesh i witryna Urządzenia umożliwiają dostęp do danych na komputerach z dowolnego miejsca. Windows Live Sync został teraz zastąpiony przez Windows Live Mesh 2011, wcześniej znany jako Live Mesh beta.

Synchronizuj foldery za pomocą Windows Live Mesh

I jak to jest Windows Live Mesh 2011 różni się od Windows Live Sync? Po pierwsze, Windows Live Mesh 2011 jest znacznie bardziej wyrafinowany i oferuje dwie unikalne funkcje Magazyn w chmurze i Pulpit zdalny — z funkcją kopiuj-wklej.

Sky Drive oferuje już miejsce na pliki o pojemności 25 GB, ale dodatkowo otrzymujemy 5 GB miejsca na „Sky Drive Synced Storage”.

Jak zsynchronizować pliki:

Zaloguj się do swojego konta Live i przejdź do Urządzenia.

Kliknij „Wyświetl zsynchronizowane foldery”.

Jeśli nie zainstalowałeś Windows Live Essentials, wyświetli się on jako:

Teraz kliknij „Sky Drive Synced Storage”, ponownie, jeśli Windows Live Mesh 2011 nie jest zainstalowany, wyświetli się następujący ekran:

Zainstaluj Windows Live Mesh, pobierając Windows Live Essentials.

Następnie kliknij zsynchronizuj folder. Otworzy się nowe okno.

Wybierz folder, a zostanie on zapisany w magazynie w chmurze.

Później możesz sprawdzić, czy Twoje pliki zostały poprawnie zsynchronizowane.

Jeśli chcesz zsynchronizować komputer domowy i biurowy, możesz to również zrobić. Po prostu kliknij opcję ZDALNY.

Następnie wybierz „Zezwalaj na zdalne połączenia z tym komputerem”.

Kliknij „Połącz z innym komputerem”, aby rozpocząć synchronizację plików między dwoma komputerami.

  • Jeśli komputer, z którym chcesz się połączyć, nie pojawia się na liście, musisz się na nim zalogować i zezwolić na zdalne połączenia. Nie musisz zezwalać na zdalne połączenia z komputerem, z którego się łączysz.
  • Jeśli łączysz się z komputera, na którym nie ma zainstalowanego programu Windows Live Mesh, przejdź do witryny urządzeń Windows Live, a następnie kliknij Połącz z tym komputerem.

Możesz także dodać swój numer telefonu komórkowego, aby zsynchronizować dokumenty swojego telefonu. Dla wszystkich użytkowników, którzy intensywnie korzystają z Internetu — jest to dla nich bardzo przydatna opcja, ponieważ pozwala im synchronizować dokumenty ze wszystkich urządzeń. Aby zwiększyć wygodę użytkownika i ułatwić, najlepiej używać aplikacji Office Live Web do przygotowywania dokumentów.

Link do głównej publikacji