Jak znaleźć zeskanowane dokumenty w systemie Windows 10 [SKRÓCONY PRZEWODNIK]

Może być bardzo irytujące, że nie można znaleźć nowo zeskanowanych dokumentów na dysku twardym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dostępu do dokumentów, aby sprawdzić, czy skanowanie zakończyło się pomyślnie, czy też musisz wyodrębnić informacje z tych plików, lokalizacja tych dokumentów może się różnić.

Miejsce przechowywania zeskanowanych plików będzie zależeć od oprogramowania używanego do skanowania dokumentów, a także ustawień oprogramowania.

Oto jak jeden użytkownik opisał ten problem w Microsoft Answers:

Wcześniej w systemie Windows 7, gdy skanowałem dokument z drukarki bezprzewodowej na laptopie, skanowanie przenosiło się do folderu „Moje dokumenty”. Teraz system Windows 10 wydaje się umieszczać skan w niejasnym folderze dołączonym do folderu „Moje dokumenty”, dlatego po skanowaniu trudno go znaleźć. Jak ustalić, do którego folderu trafiają skany?

W tym artykule przeanalizujemy najlepszy sposób rozwiązania tego problemu oraz sposób zmiany ustawień, aby problem ten nigdy więcej się nie pojawiał. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak znaleźć zeskanowane dokumenty na moim komputerze?

Sprawdź aplikację Skanuj

  1. Kliknij Cortana przycisk wyszukiwania na pasku zadań i wyszukaj Skanowanie.
  2. Wybierz Aplikacja do skanowania klikając na to.skanuj wyszukiwanie aplikacji wyszukaj zeskanowane dokumenty Windows 10
  3. W aplikacji do skanowania systemu Windows wybierz przycisk trzech linii znajdujący się w lewym górnym rogu ekranu i wybierz Ustawienia.ustawienia aplikacji do skanowania znajdź zeskanowane dokumenty w systemie Windows 10
  4. W oknie ustawień będziesz mógł wybrać skaner, którego chcesz użyć, wybrać źródło, a także ustawić lokalizację zapisywania skanowanych plików. Możesz zachować tę samą lokalizację, ale zanotuj adres linku lub całkowicie zmień lokalizację.
  5. Domyślna lokalizacja zapisywania skanów znajduje się zwykle w pliku Zeskanowany dokument podfolder pliku Dokumenty folder, a jeśli chcesz to zmienić ręcznie, możesz po prostu przenieść cały folder Dokumenty do nowej lokalizacji.

Uwaga: Warto wspomnieć, że w zależności od skanera, którego używasz, na komputerze może być zainstalowane specjalistyczne oprogramowanie. Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze znalezieniem plików za pomocą wyżej wspomnianej metody, zaleca się zajrzenie również do oryginalnego oprogramowania skanera.

W tym artykule zbadaliśmy szybki sposób, aby dowiedzieć się, gdzie przechowywane są zeskanowane pliki w systemie Windows 10. Mimo że lokalizacja różni się w zależności od używanego oprogramowania i sprzętu, proces wyszukiwania tych informacji jest łatwy.

Prosimy o poinformowanie nas w sekcji komentarzy poniżej, jeśli ta poprawka Ci pomogła.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji