Jak zmusić Cortanę do korzystania z innej wyszukiwarki zamiast Bing

Microsoft sprawił, że Cortana była prawdopodobnie najbardziej użyteczną funkcją systemu Windows 10. Ale miała też jedną ukrytą intencję z Cortaną. Korzystanie z Cortany to świetny sposób na promowanie własnej wyszukiwarki Microsoftu, Bing! Tak więc domyślnie nie można zmienić domyślnej wyszukiwarki w Cortanie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​z kilkoma prostymi sztuczkami jest to możliwe. I powiemy ci dokładnie, jak możesz to zrobić.
Cortana korzysta z Google Wind8apps
Ponieważ zmiana domyślnej przeglądarki w Microsoft Edge jest włączona przez Microsoft, co jest dobrym posunięciem, ponieważ gdyby było inaczej, mogłoby odstraszyć wielu użytkowników, Microsoft nie zawarł tej funkcji w Cortanie.

Jak zmienić domyślną wyszukiwarkę Cortany

Ale zaledwie kilka dni po wydaniu systemu Windows 10 niektórzy programiści wymyślili to rozwiązanie. Mianowicie opracowali i wydali kilka rozszerzeń dla Google Chrome, które przekierowują wyniki wyszukiwania Cortany z Bing do Google.

Jeśli więc używasz Google Chrome jako domyślnej przeglądarki, po prostu pobierz i zainstaluj jedno z następujących rozszerzeń, a za każdym razem, gdy szukasz czegoś w Cortanie, wyniki z Google pojawią się w przeglądarce: Bing2Google (tylko Google) i Chrometa ( Google, Yahoo i DuckDuckGo). Po zainstalowaniu te rozszerzenia przekierują ten sam termin, który wpisałeś w wyszukiwaniu Cortany z Bing do Google.

Jeśli używasz Firefox jako domyślnej przeglądarki, przekierowanie wyników wyszukiwania z Bing do Google jest jeszcze prostsze. W rzeczywistości nie musisz nic robić. Jest tak, ponieważ najnowsza wersja przeglądarki Mozilla Firefox, 40, ma tę opcję jako wbudowaną funkcję. Musisz więc użyć przeglądarki Firefox jako domyślnej przeglądarki i zaktualizować ją do najnowszej wersji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Było to całkowicie oczekiwane, ponieważ dyrektor generalny Mozilli, Chris Beard niedawno wezwał Microsoft do „popchnięcia Edge’a do użytkowników Windows 10 w przeglądarkach rywala.” Możemy więc zinterpretować to jako bezpośrednią „rękawicę Mozilli w twarz” do Microsoft, Bing i Edge . Na razie nie ma na to odpowiedzi od Microsoftu, ale jeśli takie rzeczy będą się nadal zdarzać, moglibyśmy być świadkami początku wojny między dwiema dużymi firmami, Mozillą i Microsoftem.

Jeśli używasz Edge jako domyślnej przeglądarki, nie możesz przekierować wyników wyszukiwania Cortana z Bing do Google, nawet jeśli ustawisz Edge jako domyślną przeglądarkę. I nie należy się spodziewać tej opcji w przyszłości, ponieważ nie ma sensu, aby Microsoft pozwalał Cortanie na wyszukiwanie w Google na Edge.

Jeśli obawiasz się, że Twoja historia przeglądania pozostanie prywatna i nie będziesz mógł profilować przeglądarek, możesz całkowicie zrezygnować z wyszukiwania w Cortanie i skorzystać z wyszukiwarki ukierunkowanej na prywatność, takiej jak DuckDuckGo. Jak wspomniano powyżej, możesz również zmusić Cortanę do używania DuckDuckGo jako domyślnej wyszukiwarki, więc wybór należy do Ciebie. Możesz użyć DuckDuckGo z Cortaną lub osobno.

Aby dodatkowo zabezpieczyć dane przeglądania, możesz również użyć przyjaznej dla prywatności przeglądarki, takiej jak Tor.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji