Jak zmodyfikować program Windows Defender pod kątem problemów ze zgodnością z oprogramowaniem zabezpieczającym

Jeśli korzystasz z pełnego pakietu zabezpieczeń w celu ochrony systemu przed złośliwym oprogramowaniem, możesz zauważyć problemy ze zgodnością między oprogramowaniem NTI-malware a wbudowanym programem Windows Defender. Program Windows Defender jest wbudowany w system Windows 7 i nowsze wersje systemu operacyjnego, co oznacza, że ​​nie można go odinstalować. Jedyną opcją jest wyłączenie, jeśli koliduje z innym pakietem zabezpieczeń.

Nie zaleca się wyłączania programu Windows Defender, wystarczy, że możesz, a sposób na to podano poniżej.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz kompleksowego pakietu anty-malware, nie wyłączaj Windows Defender ani Microsoft Security Essentials.

Poniższe informacje są przeznaczone dla użytkowników korzystających z pełnego pakietu zabezpieczeń i napotykają problemy z zakłócaniem działania lub defektem przez program Windows Defender. Windows Defender nie powinien być wyłączany, jeśli jest to jedyny program bezpieczeństwa w systemie. Z drugiej strony odradza się poleganie wyłącznie na tym.

Podstawową zasadą jest to, że jeśli masz dobry program anty-malware, inne programy anty-malware mogą z nim w pewien sposób powodować konflikty, dlatego najlepiej jest uruchomić jeden, a nie dwa lub trzy. W tym przypadku na komputerze PC działa doskonałe oprogramowanie anty-malware i, jak się okazuje, Windows Defender wyłączył opcję skanowania ręcznego tego oprogramowania zabezpieczającego. W ten sposób możesz łatwo wyłączyć Windows Defender i potencjalnie rozwiązać takie problemy.

Otwórz program Windows Defender, wpisując nazwę w polu wyszukiwania w menu Start, a następnie naciśnij klawisz enter. Ponownie, nie wyłączaj tego, jeśli jest to twoja jedyna ochrona i nie używasz innych programów anty-malware.

Windows Defender

Przejdź do Narzędzia w górnym menu i kliknij Opcje. Kliknij Administrator. Musisz użyć konta administratora. Jeśli pojawi się monit o hasło administratora, podaj je.

Odznacz pole „Użyj tego programu”, a następnie kliknij przycisk Zapisz. Zobaczysz teraz komunikat, że program został wyłączony.

wyłącz Windows Defender

To wszystko. Jeśli chcesz ponownie włączyć program Windows Defender, po prostu otwórz program w ten sam sposób i kliknij łącze „kliknij tutaj, aby włączyć” w oknie „ten program jest wyłączony” podczas uruchamiania.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nigdy więcej się nie włączy, otwórz panel Usługi za pomocą Panelu sterowania i znajdź Windows Defender. Możesz także wpisać „services.msc” w menu Start, a następnie odszukać Windows Defender na liście i kliknąć go dwukrotnie. Teraz zmień typ uruchamiania na Wyłączony.

Następnie kliknij Zastosuj, a Windows Defender nie włączy się domyślnie z żadnego powodu. Możesz to zresetować w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pamiętaj, że w tym artykule nie ma mowy o tym, że musisz to zrobić, tylko że możesz to zrobić. Decyzja jest twoja. Upewnij się, że Twój komputer jest chroniony przed złośliwym oprogramowaniem dzięki wysokiej jakości pakietowi anty-malware kompatybilnemu z Windows 7. Aby dowiedzieć się więcej o zgodnych programach bezpieczeństwa dla systemu Windows 7, odwiedź witrynę firmy Microsoft.

Podsumowanie
Jak wyłączyć program Windows Defender w systemie Windows 7
Nazwa artykułu
Jak wyłączyć program Windows Defender w systemie Windows 7
Opis
Możesz wyłączyć natywną aplikację zabezpieczającą Windows Defender w systemie Windows 7, jeśli zauważysz problemy z niezgodnością z innym oprogramowaniem zabezpieczającym działającym w systemie.

Link do głównej publikacji