Jak zmienić opcje logowania w systemie Windows 10, 8.1?

Tutaj w WindowsReport dzielimy się wieloma przydatnymi wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi systemu Windows 10 i Windows 8.1, abyś mógł dowiedzieć się więcej o nowej wersji i zrozumieć, dlaczego jest ona znacznie lepsza niż poprzednia. Dzisiaj omówimy opcje logowania w Windows 8.1 i Windows 10.
Windows 8.1 opcje logowania
Ci z was, którzy są nowicjuszami w systemie Windows 10 lub Windows 8.1, prawdopodobnie zastanawiają się nad wieloma funkcjami i ustawieniami, a wszystko musi wydawać się tak nieznane i dziwne. Ale w rzeczywistości rzeczy są znacznie łatwiejsze do zrobienia niż wcześniej i wystarczy znać właściwe kroki, aby postępować w celu rozwiązania problemów lub lepiej poznać używany system operacyjny. Poniżej wyjaśnimy, jak możesz zmienić opcje logowania i co dokładnie oznacza każdy wybór.

  • CZYTAJ TAKŻE: Pełna poprawka: Nie można zalogować się do konta Xbox w systemie Windows 10

Jak zmienić ustawienia logowania w Windows 10, 8.1

Ten przewodnik dotyczy systemu Windows 8.1. Jeśli używasz systemu Windows 10, przewiń w dół do sekcji przewodnika, w której pokazujemy, jak zmienić opcje logowania dla tej wersji systemu operacyjnego.

1. Otwórz pole wyszukiwania, przesuwając swoją muzę do prawego górnego rogu lub naciskając klawisze logo Windows + W lub klawisze logo + Q. Następnie wpisz „Ustawienia komputera„Tam.

2. Teraz w Ustawieniach komputera musisz wybrać opcję „Konta„Podmenu.

Windows 8.1 opcje logowania 2

3. W Kontach możesz teraz przejść i wybrać „opcje logowania”.

4. Teraz możesz wybrać rodzaj opcji logowania, którą chcesz włączyć dla swojego konta Windows 8.1: hasło, hasło do obrazu, PIN lub zasady haseł.

Windows 8.1 opcje logowania 3

Najbardziej „interesującą” z nich jest prawdopodobnie hasło obrazkowe, ponieważ pozwala chronić urządzenie dotykowe z systemem Windows 10, 8.1, umożliwiając gesty znane tylko tobie.

Windows 8.1 opcje logowania 4

Jak zmienić ustawienia logowania w systemie Windows 10

W systemie Windows 10 interfejs użytkownika ustawień jest nieco inny, ale kroki do wykonania są prawie takie same.

  1. Przejdź do Ustawienia> Konto> Opcje logowania.opcje logowania do systemu Windows 10
  2. Zobaczysz szereg opcji logowania, które możesz edytować. Na przykład możesz włączyć opcję „Wymagaj logowania”, aby system Windows 10 wymagał ponownego zalogowania się, jeśli Cię nie było. Możesz także zmienić hasło, odcisk palca, PIN i hasło do zdjęcia.

Mam nadzieję, że możesz teraz łatwo opanować opcje logowania do urządzenia dotykowego i stacjonarnego z systemem Windows 10, Windows 8.1 i że dzięki temu zwiększyłeś bezpieczeństwo swojego systemu.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji