Jak zmienić obraz tła wyszukiwarki Google

Google właśnie wprowadza funkcję dla użytkowników w USA, która pozwala im zmienić obraz tła strony głównej wyszukiwarki Google. Ta funkcja powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników w USA w najbliższych dniach, a dostępność międzynarodowa jest również oczekiwana w najbliższych dniach.

Pamiętaj, że ta funkcja jest dostępna tylko dla właścicieli kont Google, którzy są zalogowani w Google podczas odwiedzania strony wyszukiwania Google.

Link Zmień obraz tła powinien być widoczny w lewym dolnym rogu ekranu wyszukiwania, jeśli funkcja została włączona dla użytkownika.

obraz tła wyszukiwarki google

Kliknięcie linku powoduje otwarcie okna nakładki JavaScript „Wybierz obraz tła dla strony głównej Google”.

strona główna google obraz tła

Wybierz obraz tła z jednej z czterech dostępnych opcji:

  • Z mojego komputera: Prześlij obraz z komputera, aby użyć go jako tła strony głównej Google.
  • Moje zdjęcia z Picasa Web: Wybierz zdjęcie z Picasa Web Albums
  • Galeria publiczna: wybierz zdjęcie z publicznej galerii Picasa Web Albums.
  • Wybór redakcji: Wybierz jeden z zalecanych obrazów

Obrazy wybrane przez użytkownika Google muszą mieć rozmiar co najmniej 800 x 600 pikseli i mieć następujące formaty: .jpeg, .tif, .tiff, .bmp, .gif, .psd (Photoshop), .png, .tga, i wybrane formaty RAW.

Google zaleca stosowanie zdjęć w orientacji poziomej w celu uzyskania najlepszych efektów. Obrazy przesłane z komputera użytkownika są automatycznie dodawane do Picasa Web Albums. Obrazy są automatycznie dostosowywane do rozmiaru ekranu.

Po wybraniu obrazu zostanie automatycznie wyświetlony jako obraz tła strony głównej wyszukiwarki Google. Łącze Zmień obraz tła zamienia się w link Usuń obraz tła, aby w dowolnym momencie usunąć go ponownie.

obraz tła google

Zaleca się wybranie obrazu tła o tej samej rozdzielczości co monitor komputera. Pamiętaj, że aby zobaczyć obraz tła, musisz być zalogowany na konto Google. Nie wyświetla się, jeśli jesteś wylogowany.

Link do głównej publikacji