Jak zmienić kolory motywów dokumentu w programach Microsoft Office

Kolory sprawiają, że wszystko wygląda pięknie. Czy wiesz, że możesz dodawać kolory do nudnych białych i niebieskich dokumentów? Dodając kolory, motyw i czcionki, możesz dostosować dokument, aby wyglądał nowocześnie i bardziej spersonalizowany. System Windows zawiera wstępnie zdefiniowane motywy dla programów Microsoft Word, Excel i PowerPoint, ale zawsze możesz tworzyć własne dostosowane motywy i zapisywać je na komputerze.

Zmień kolory motywów dokumentu w Word lub Excel

Możesz wybrać lub utworzyć jednolity motyw dla wszystkich dokumentów, takich jak dokument Word, arkusz Excel i prezentacja PowerPoint. W tym poście nauczymy się:

  1. Zmień wygląd swojego dokumentu
  2. Dostosuj motyw dokumentu
  3. Dostosuj czcionki dokumentu
  4. Zapisz motyw dokumentu

1] Zmień wygląd dokumentu

Zastosuj motyw

Zmień kolory motywów dokumentu w Word lub Excel

MS Word ma domyślny zestaw motywów, ale możesz go zmienić w dowolnym momencie. Istnieje zestaw wstępnie zdefiniowanych motywów, w których możesz wybrać preferowany motyw i zastosować zmiany.

  • Jeśli chcesz zmienić motyw w programie Excel, przejdź do Strona Układ zakładka> Motywy Motywy. Jeśli chcesz zmienić motyw w MS Word, kliknij Projekt tabà Motywy.
  • Wybierz preferowany motyw i zastosuj. Każdy motyw ma swój unikalny zestaw kolorów, czcionek i efektów. Po prostu najedź kursorem na motywy, aby zobaczyć podgląd dokumentu. Wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba.
  • Jeśli w dowolnym momencie nie podoba Ci się wybrany motyw i jego kolory lub czcionki, możesz wrócić do domyślnego motywu, klikając „Zresetuj do tematu z szablonu ”.

Szablony są pokazane na wstążce menu.

Jeśli nie podoba Ci się żaden ze wstępnie zdefiniowanych motywów, możesz dostosować podane motywy i zapisać je jako własny motyw na komputerze.

2] Dostosuj motyw

Wybierz dowolny predefiniowany motyw i zmień kolory, czcionki i efekty z głównego pasek narzędzi.

Wybierz kolory, czcionki i efekty i zapisz motyw jako własny. Możesz to nazwać dowolnie według własnego uznania.

Aby zmienić kolory, kliknij Kolory na Wstążce, a następnie kliknij Dostosuj kolory. Otworzy się nowe wyskakujące okienko, w którym możesz zmienić kolor czcionki, akcent, hiperłącze, a następnie hiperłącze i tło tekstu.

Aby zmienić czcionki, kliknij Czcionki na Wstążce i kliknij Dostosuj czcionki. Tutaj możesz zmienić czcionki nagłówka i czcionki treści. Wybierz zgodnie z wyborem i kliknij Zapisz.

Aby zmienić efekty, kliknij Efekty na Wstążce i kliknij Dostosuj efekty. Wybierz preferowany i gotowe.

Ponadto możesz również zmienić kolor strony, ramkę strony i znak wodny z samej wstążki.

Utwórz dowolną liczbę motywów z różnymi kolorami, a następnie wypróbuj je na swoich dokumentach.

Wszystkie niestandardowe motywy dokumentu są zapisywane w folderze Motywy dokumentów i automatycznie dodawane do listy niestandardowych motywów. Możesz używać tych motywów, kiedy chcesz.

Link do głównej publikacji