Jak zmienić kodowanie znaków w Outlooku

Dość często, gdy nadawca wysyła do nas pocztę za pośrednictwem programu Outlook, nie widzimy wiadomości, ale niektóre nieczytelne znaki. Jeśli regularnie widzisz dziwne lub niepoprawne znaki w poczcie programu Outlook, ten krótki samouczek pomoże ci rozwiązać problem. Gdy piszesz coś na klawiaturze, komputer rozpoznaje to po złożonym procesie zwanym kodowaniem. Następnie wyświetla odpowiednie znaki na ekranie. Tak to jest kodowanie znaków który działa jak klucz w określaniu, które wartości odpowiadają które znaki.

Wizualna reprezentacja tych postaci jest określana jako Glif. Różne zestawy stanowią „czcionkę”. Kiedy wpisujesz wiersz lub piszesz akapit i zmieniasz czcionkę, nie zmieniasz wartości fonetycznych liter, a jedynie ich wygląd. Wszelkie niedopasowanie w tym procesie może prowadzić do renderowania tekstu jako nieczytelnego.

Zmień kodowanie znaków w Outlooku

Zmiana kodowania wiadomości może pomóc w prawidłowym wyświetlaniu znaków. Na szczęście proces ten jest dość łatwy w programie Outlook. Aby to zrobić,

Otwórz żądaną wiadomość, kliknij dwukrotnie, aby ją otworzyć.

Przejdź do karty „Strona główna” otwartej wiadomości i wybierz „Działania”> „Inne akcje’.

Następnie wybierz „Kodowanie”, Aby zobaczyć, jakie kodowanie jest obecnie w użyciu.

Zalecane formaty e-mail to UTF-8. Jeśli stwierdzisz, że wiadomość od nadawcy używa innego formatu, takiego jak „Western European”, do kodowania swoich wiadomości e-mail, zmień ją.

Kliknij ‘Więcej”, A następnie wybierz odpowiednie kodowanie, takie jak UTF-8. Odtąd powinieneś być w stanie przeczytać wiadomość e-mail.

Jak zmienić kodowanie znaków w Outlooku

Chociaż nie jest to obowiązkowe i można zmienić domyślne kodowanie wychodzące na dowolny typ, Europa Zachodnia jest uważana za podzbiór UTF-8. Jako taki można go odczytać za pomocą UTF-8.

Jeśli chcesz, aby inne osoby lub osoby mogły czytać wiadomości bez żadnych problemów, najlepiej zachować je jako zachodnioeuropejskie lub zmienić na powszechnie używane kodowanie, takie jak UTF-8.

Mam nadzieję, że ta wskazówka okaże się przydatna.

Link do głównej publikacji