Jak zapisać zainstalowane aplikacje na Androida jako pliki APK

APK Extractor to darmowa aplikacja dla systemu operacyjnego Android firmy Google, której można używać do zapisywania zainstalowanych aplikacji na Androida jako plików APK na urządzeniu.

Instalacja aplikacji na Androida jest dość prosta, szczególnie jeśli instalujesz je z Google Play lub innego sklepu z aplikacjami.

Może się zdarzyć, że chcesz zapisać plik instalacyjny APK systemu Android na swoim urządzeniu w celu przechowywania lub tworzenia kopii zapasowych. Istnieje kilka potencjalnych przyczyn tego: upewnij się, że zapisałeś określoną wersję aplikacji lub chcesz przenieść plik instalacyjny na inne urządzenie z Androidem, a nawet na komputer lub komputer.

Wskazówka: Sprawdź APKUpdater, który aktualizuje pobrane aplikacje na Androida

Zapisz zainstalowane aplikacje na Androida

zapisz aplikacje na Androida apk

APK Extractor jest dostępny w wersji bezpłatnej i płatnej. Darmowa wersja jest dostarczana z reklamą, płatna usuwa ją i jest obecnie dostępna za 1,04 € (jaka jest ta cena?).

Aplikacja korzysta z dwóch różnych formatów reklam: pojedynczej jednostki u góry listy aplikacji i nakładanych reklam, które zwykle przeszkadzają.

Aplikacja wyświetla wszystkie zainstalowane aplikacje i (większość?) Aplikacje systemowe na długiej liście na starcie. Możesz użyć wbudowanego wyszukiwania, aby szybko znaleźć konkretną aplikację na Androida.

Opcja w ustawieniach dzieli aplikacje na aplikacje instalowane przez użytkownika i aplikacje systemowe. Możesz przełączać się między dwiema kategoriami za pomocą menu u góry.

Zapisywanie działa poprzez dotknięcie aplikacji w interfejsie. APK Extractor zapisuje aplikację Android na urządzeniu lokalnym; ścieżka zapisu jest podświetlona podczas zapisywania aplikacji na Androida. Możesz zmienić lokalizację zapisywania w ustawieniach, jeśli wolisz inną lokalizację dla wyodrębnionych aplikacji na Androida.

Długie dotknięcie dowolnej aplikacji włącza tryb wyboru. Użyj go, aby wybrać wiele aplikacji do zapisania za jednym razem. Istnieje również przydatna opcja zaznacz wszystko, aby automatycznie zapisać wszystkie aplikacje, ale musisz upewnić się, że na urządzeniu jest wystarczająca ilość miejsca do przechowywania.

Menu wyświetlane obok każdej aplikacji wyświetla zainstalowaną wersję i opcje wyszukiwania informacji lub udostępniania. Informacje otwiera stronę Informacje o aplikacji na urządzeniu z Androidem, która ujawnia wymagane uprawnienia, wykorzystanie danych i inne informacje.

Funkcja Share zapisuje aplikację na urządzeniu i otwiera opcje udostępniania, ułatwiając udostępnianie pliku za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości lub usług magazynowania online.

Słowa końcowe

APK Extractor to przydatna aplikacja dla systemu Android, która umożliwia lokalne tworzenie kopii zapasowych aplikacji dla systemu Android. Proces jest prosty i wcale nie skomplikowany.

Niedoświadczeni użytkownicy mogą mieć trudności z dostępem do zapisanych aplikacji na Androida na swoich urządzeniach, ale nie jest to wina tej aplikacji. Wystarczy otworzyć menedżera plików, aby uzyskać dostęp do ścieżki, w której przechowywane są pliki APK, lub przenieść je na inne urządzenie.

nakładki jest denerwująca, ale ponieważ nie możesz regularnie korzystać z aplikacji, nie jest to tak bardzo negatywne.

Link do głównej publikacji