Jak szybko odinstalować aplikacje na Androida

Jeśli masz zainstalowaną aplikację na Androida, która denerwuje Cię powiadomieniami, związanymi z aplikacjami lub mi, możesz chcieć ponownie odinstalować aplikację z telefonu lub tabletu, aby się jej pozbyć. Chociaż możesz to zrobić na własnej skórze, a może powiem, że jest długa, możesz również użyć skrótu dla tego samego wyniku końcowego, jeśli używasz Androida 4.1 lub nowszego.

Widzisz, aplikacje wyświetlające powiadomienia na telefonie lub tablecie z Androidem są dostępne bezpośrednio z paska powiadomień. I z tego będziemy korzystać.

Wyświetl powiadomienia, przeciągając w dół pasek powiadomień na urządzeniu. Powinieneś teraz zobaczyć wszystkie wymienione tutaj powiadomienia, które zostały utworzone w telefonie przez aplikacje lub system. Znajdź aplikację, którą chcesz odinstalować z listy — upewnij się, że tak naprawdę jest to ta aplikacja, a nie powiadomienie innej aplikacji z tym związane, na przykład powiadomienie o aktualizacji przez Google Play i karta na sekundę lub dwie. Zostanie wyświetlony link informacji o aplikacji, który należy kliknąć.

informacje o aplikacji na Androida

Ten link prowadzi bezpośrednio do strony informacji o aplikacji w telefonie, która zawiera listę wymagań dotyczących miejsca, pamięci podręcznej i tego, czy powiadomienia są wyświetlane, czy nie. W tym miejscu kliknij przycisk Odinstaluj, aby ponownie usunąć aplikację z telefonu.

odinstaluj aplikacje na Androida

Możesz alternatywnie wyłączyć powiadomienia tutaj, jeśli właśnie to martwi Cię w aplikacji. Jeśli to zrobisz, powiadomienia będą blokowane od tego momentu.

Pamiętaj, że informacje o aplikacji są dostępne tylko na Androidzie 4.1 lub nowszych systemach.

Aby odinstalować aplikacje w tradycyjny sposób, otwórz Ustawienia> Menedżer aplikacji w telefonie. Wyświetla listę wszystkich aplikacji aktualnie zainstalowanych przez ciebie w telefonie. Stuknij aplikację, którą chcesz usunąć, i przejdziesz do tego samego ekranu odinstalowywania, który widzisz powyżej. Odtąd tylko kwestia stuknięcia w odinstaluj, aby usunąć go z telefonu.

Link do głównej publikacji