Jak zalogować się do systemu Windows 10 bez hasła

Jeśli korzystasz z systemu Windows 10 Build 18936 lub nowszego, możesz skorzystać z nowego logowania bez hasła dla kont Microsoft na urządzeniu z systemem Windows 10.

Gigant technologiczny od dłuższego czasu pracuje nad usunięciem haseł z systemu Windows 10.

Obecny zestaw metod uwierzytelniania obejmuje Windows Hello Face, Windows Hello Fingerprint, Windows Hello PIN, klucz bezpieczeństwa, hasło i hasło do obrazu.

Jeśli zdecydujesz się na nowe logowanie bez hasła, opcja hasła zniknie z ekranu logowania.

Masz zbyt wiele haseł, aby móc je śledzić? Sprawdź tę listę z najlepszymi menedżerami haseł dla systemu Windows 10.

Jak zalogować się do systemu Windows 10 bez hasła?

Możesz włączyć logowanie bez hasła dla swojego urządzenia z systemem Windows 10, aby zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić wrażenia. Aby włączyć uwierzytelnianie bez hasła, wykonaj następujące czynności:

  1. W ustawieniach pola wyszukiwania Windows wpisz ustawienia i kliknij pierwszy wynik. Możesz to również zrobić, klikając przycisk Przycisk Start a następnie Ustawienia. zaloguj się do systemu Windows 10 bez hasła
  2.  W aplikacji Ustawienia kliknij Konta.
  3. W lewym panelu kliknij Opcje logowania. Teraz zobaczysz wiele metod uwierzytelniania.
  4. W prawej części pod Uczyń swoje urządzenie bez hasła, włącz funkcję NA. zaloguj się do systemu Windows 10 bez hasła
  5. Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanego Windows Hello, przy następnym logowaniu zobaczysz doświadczenie konfiguracji.

Otóż ​​to. Teraz możesz zalogować się na swoje konta Microsoft lub urządzenie z systemem Windows 10 bez potrzeby podawania hasła.

Jeśli zgubiłeś hasło do systemu Windows 10, skorzystaj z jednego z narzędzi odzyskiwania z tego artykułu, aby odzyskać je w krótkim czasie.

Jakie są zalety uwierzytelniania bez hasła?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego chcesz korzystać z uwierzytelniania bez hasła, to dlatego, że zapewnia ono większe bezpieczeństwo i bezproblemowe logowanie.

Hasła są często ponownie wykorzystywane na wielu kontach, przez co są podatne na ataki hakerskie. Na przykład kod PIN jest znacznie bezpieczniejszy, ponieważ jest przechowywany w urządzeniu i nie jest udostępniany online.

System Windows 10 przechowuje kod PIN w bezpiecznym lokalnym układzie scalonym o nazwie Trusted Platform Module (TPM). W przypadku problemów z serwerem lub Internetem nie będzie to miało wpływu na twój klucz prywatny.

Tak więc każda z pozostałych opcji logowania do Windows Hello jest bezpieczniejsza niż hasło.

Jeśli interesuje Cię sposób pominięcia ekranu logowania w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym dedykowanym przewodnikiem i dowiedz się, jak to zrobić samodzielnie.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji