Jak wyświetlić teksty YouTube za pomocą Cortany

Cortana to bardzo przydatna funkcja systemu Windows 10, która umożliwia uruchamianie szeregu zadań na komputerze wyłącznie za pomocą głosu. Możesz poprosić Cortanę o ustawianie przypomnień, tworzenie spotkań lub wyszukiwanie określonych informacji w Internecie.

Cortana może także wyświetlać teksty YouTube na Microsoft Edge, a jest to funkcja, o której niewielu użytkowników Windows wie, że istnieje. Ta funkcja pozwala szybko wyświetlić tekst ulubionych piosenek bez konieczności korzystania z wyszukiwarki.

Niestety ta funkcja nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników, ponieważ Cortana nadal ma ograniczenia regionalne. Ponieważ nie ma listy krajów, w których można włączyć tę funkcję, zalecamy wykonanie poniższych czynności, aby sprawdzić, czy ta funkcja jest dostępna na komputerze.

Jak wyświetlać teksty YouTube w Microsoft Edge za pomocą Cortany

  1. Włączyć Cortana > uruchom Brzeg przeglądarka
  2. Iść do Youtube > zagraj swoją ulubioną piosenkę
  3. Wyszukaj, czy opcja „Chcesz teksty”Jest dostępny po prawej stronie paska wyszukiwania
  4. Kliknij „Want the lyrics”> poczekaj kilka sekund, aż Cortana wyświetli tekst.

Cortana wyświetla informacje o artyście, czas trwania utworu, a także łącza do słuchania lub kupowania utworów ze Sklepu Windows.

Mówiąc o Cortanie, wielu użytkowników systemu Windows 10, którzy zainstalowali Anniversary Update na swoich komputerach, skarżyło się, że osobisty asystent Microsoftu zawiesza się lub całkowicie go nie ma. Oczywiście, jeśli masz ten problem, nie będziesz w stanie używać Cortany do wyświetlania tekstów w YouTube. Na szczęście znaleźliśmy obejście, które może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Czy korzystałeś już z funkcji wyświetlania tekstów piosenek Cortany na YouTube? Co o tym myślisz?

Zatwierdź

Link do głównej publikacji