Jak wyświetlić swoje zdjęcie jako obraz tła dla swojego bloga

Teraz możesz zachować własne zdjęcie jako obraz tła bloga na Blogger.com. Jeśli jesteś użytkownikiem Google blogspot, być może znasz nowego Projektanta szablonów Bloggera, w którym możesz projektować własne szablony blogów i dostosowywać je od góry do dołu. Możesz zmieniać kolory, czcionki, projekt, układy i wszystko.

Do tej pory Blogger.com dostarczył nam piękne zdjęcia z iStockphoto, ale wiedziałem, że wielu fotografów lub profesjonalistów chce, aby ich własne zdjęcia były wykorzystywane jako tło. Teraz możesz to łatwo zrobić z poziomu projektanta szablonów blogera. Daje możliwość przesłania własnego obrazu i ustawienia jako obrazu tła dla bloga.

Teraz zobaczmy, jak to zrobić krok po kroku.

1. Ta funkcja jest już dostępna w Blogger.com.

2. Przejdź do Projekt> Projektant szablonów> Obraz w tle> Kliknij opcję rozwijaną i prześlij własny obraz.

3. W celu uzyskania lepszej opcji oglądania i wypełnienia całego tła zaleca się użycie (1600 × 1800) i rozmiaru mniejszego niż 200 kb w celu przyspieszenia ładowania. Obsługuje obrazy w formacie JPEG, GIF i PNG.

4. Obok niego są dwie opcje o nazwie „Wyrównanie” i „Kafelek”. Wyrównanie służy do wyrównywania obrazów od lewej lub prawej strony lub od dołu lub od góry. Kafelek służy do powtarzania obrazów podczas przewijania strony.

5. Po zakończeniu naciśnij Gotowe.

Teraz bardzo łatwo jest zachować własne zdjęcie jako obraz tła dla swoich blogów. Będzie to bardzo przydatne dla fotografów, którzy mogą zaprezentować swoje kreatywne obrazy jako tło swojego bloga.

Zainteresowany? Odwiedź Blogger w wersji roboczej.

Link do głównej publikacji