Jak wyświetlić Panel sterowania w menu WinX systemu Windows 10

Windows 10 v1703 usunął Panel sterowania wpis z Menu WinX. Teraz widzisz przedmiot, który się otworzy Ustawienia. Menu WinX to menu, które pojawia się po kliknięciu przycisku Start. Microsoft chce, aby użytkownicy odeszli z Panelu sterowania i dlatego stopniowo przenosi wszystkie ustawienia z niego do Ustawień. Ale jeśli chcesz wyświetlić lub wyświetlić Panel sterowania wraz z Ustawieniami, oto jak to zrobić.

Widzieliśmy już, jak wyświetlać Wiersz polecenia zamiast PowerShell w Windows 10 WinX Menu. Zobaczmy teraz, jak wyświetlić Panel sterowania w menu WinX w Windows 10 v1703, v1709 i nowszych.

Pokaż panel sterowania w menu WinX

Zaloguj się jako administrator i utwórz skrót na pulpicie, aby otworzyć Panel sterowania. Kliknij prawym przyciskiem pulpit> Nowy> Skrót. W polu lokalizacji wpisz następującą ścieżkę:

% windir% \ system32 \ control.exe

Kliknij przycisk Dalej i nazwij ten skrót jako Panel sterowania.

Teraz otwórz Eksploratora plików Windows i skopiuj i wklej następującą ścieżkę w pasku adresu Eksploratora i naciśnij Enter:

% LocalAppData% \ Microsoft \ Windows \ WinX

Tutaj zobaczysz trzy foldery — Grupa 1, Grupa 2, i Grupa 3.

Teraz przeciągnij i upuść utworzony skrót Panelu sterowania z pulpitu do dowolnego z tych folderów, w zależności od tego, gdzie chcesz wyświetlać łącze Panelu sterowania. Grupa 2 może być dobrym pomysłem.

Jeśli chcesz, możesz pobrać utworzony i używany przeze mnie skrót, klikając tutaj.

Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer, a zobaczysz łącze Panelu sterowania w grupie, do której został przeniesiony.

pokaż panel sterowania w menu Winx

Pamiętaj, że musisz przenieść go do dowolnej grupy. Przeniosłem go na wszystkie trzy, aby pokazać obraz, jak będzie wyglądał w każdej z Grup.

To działało dla mnie i mam nadzieję, że to również dla ciebie działa.

Zobacz ten post, jeśli menu WinX nie działa w systemie Windows 10.

Link do głównej publikacji