Jak wyświetlić informacje o komputerze w systemie Windows 10, 8.1

W Windows 10, Windows 8.1 większość ustawień systemowych pozostała taka sama jak w Windows 8, a nawet z wydaniem najnowszej aktualizacji Windows 8.1. Oto nasz szybki przewodnik, w jaki sposób uzyskać dostęp do sekcji Informacje o komputerze na komputerze z systemem Windows 10, Windows 8.1 lub tablecie.

Powodem, dla którego możesz chcieć rzucić okiem na szczegółowe informacje dotyczące komputera, jest wyświetlenie informacji o identyfikatorze produktu, procesorze, zainstalowanej pamięci RAM oraz posiadaniu pióra i dotyku. Oczywiście, podobnie jak poprzednio, możesz przejść do Mojego komputera, którego nazwa została zmieniona na „Ten komputer” wraz z uruchomieniem systemu Windows 8.1 i Windows 10. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości. I to wszystko.

 • Jeśli jednak szukasz Windows Experience Index, niestety nie jest on domyślnie dostępny w Windows 8.1 lub Windows 10 i musisz użyć narzędzia innej firmy, aby go przywrócić. Teraz, aby szybko uzyskać dostęp do tych samych informacji, co zwykle przy dobrym starym prawym kliknięciu właściwości, wystarczy wykonać następujące czynności.

  Wyświetl informacje o komputerze w systemie Windows 8.1

  1. Otworzyć Szukaj paska uroków, przesuwając palec w prawy róg, przesuwając mysz w tym miejscu, lub naciskając logo Windows + W.
  2. Wpisz tam Ustawienia komputera
  3. Następnie wybierz Komputer i urządzenia
  4. Stamtąd, wybierz Informacje o komputerze, i zobaczysz coś takiego:

  Informacje o komputerze PC 8

  Wyświetl informacje o komputerze na pulpicie w systemie Windows 10

  Jak wspomniano powyżej, kroki, które należy wykonać w celu wyświetlenia specyfikacji komputera i konfiguracji są nieco inne w systemie Windows 10. Musisz przejść do Ustawienia> System> Informacje. System Windows wyświetli wszystkie niezbędne informacje na temat specyfikacji komputera i wersji systemu operacyjnego.

  wyświetl okna informacyjne komputera 10

  Jak więc widzisz, będziesz mógł zobaczyć szczegółowe informacje na swoim komputerze stacjonarnym lub tablecie z Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10. Pokazuje także, jakiej wersji systemu Windows obecnie używasz i czy jest ona aktywowana, czy nie. Mówiąc o aktywacji, niektórzy użytkownicy ostatnio zgłaszali, że ich aktywacja została zresetowana z powodu nieudanej aktualizacji Windows 8.1, Windows 10 Update.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji