Jak wyodrębnić obrazy lub tekst z dokumentów PDF

Dokumenty PDF mogą zawierać wszystkie rodzaje multimediów oprócz tekstu. Możesz na przykład napotkać obrazy lub formularze wśród innych elementów. W zależności od przeglądarki pdf możesz zapisać te elementy osobno lub wcale.

W tym samouczku pokażemy, jak wyodrębnić obrazy lub tekst z dokumentu pdf przy jak najmniejszym wysiłku. W tym celu korzystam z darmowego czytnika PDF Nitro PDF, który jest dostępny na stronie programisty. Oprogramowanie jest dostępne tylko dla systemu operacyjnego Microsoft Windows.

Nitro PDF Reader to solidna alternatywa dla Adobe Reader. Wielu użytkowników prawdopodobnie posunąłoby się nawet do nazwania go lepszym czytnikiem PDF dzięki szybszemu czasowi uruchamiania i imponującemu zestawowi funkcji.

Jedną z wielkich rzeczy, które możesz zrobić za pomocą Nitro PDF, jest wyodrębnienie tekstu lub obrazów z dowolnego dokumentu pdf, który jest aktualnie załadowany do programu.

Wystarczy załadować plik pdf po instalacji do czytnika (podwójnym kliknięciem, jeśli ustawiłeś go jako domyślną przeglądarkę pdf w systemie, lub otwierając czytnik za pomocą menu Start).

Zobaczysz kilka opcji w obszarze Utwórz / Konwertuj na głównym pasku narzędzi programu.

pdf wyodrębnić tekst zdjęcia

Kliknięcie opcji Wyodrębnij obrazy otwiera okno dialogowe, w którym można określić folder wyjściowy. Kliknięcie przycisku Wyodrębnia zapisuje wszystkie obrazy dokumentu pdf w tym folderze. Może to zająć trochę czasu, w zależności od liczby obrazów osadzonych w dokumencie pdf.

wypakuj obrazy pdf

Sugeruję wybranie nowego folderu dla obrazów, ponieważ wszystkie obrazy dokumentu pdf są zapisywane w procesie, który obejmuje mniejsze obrazy.

Po kliknięciu przycisku Wyodrębnij tekst wyświetlane jest bardzo podobne menu. Możesz ponownie wybrać folder wyjściowy i kliknąć Konwertuj, aby przekształcić dokument pdf w zwykły dokument tekstowy. Nitro PDF Reader automatycznie otwiera dokument tekstowy po zakończeniu konwersji.

Nitro PDF Reader to świetny program do pracy z dokumentami pdf na komputerze. Niewiele takich funkcji ma znaczenie w codziennej pracy.

Link do głównej publikacji